Зворотний вексель

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Зворотний вексель (тратта зворотна або Ретратта) - це цінний папір, гроші по якій отримує особа, яка здійснила платіж за опротестованим векселем. Причому вимоги висуваються до того учаснику тратти, за дорученням якого був оплачений перекладної вексель. Тоді як векселедержатель, який вже зробив платіж за векселем (переказним), може без проблем реалізувати свої права за допомогою нового векселя, званого Ретратта. Причому його можна адресувати безпосередньо боржникові або іншій відповідальній особі.

Характерні особливості зворотного векселі

Під Ретратта мається на увазі звичайний вексель, який має деякі особливості:

  • Зазначена в зворотному тратте сума включає в себе крім платежу також витрати, які пов'язані зі зворотним виставленням рахунку;
  • Як ретрассанта виступає власник векселя;
  • Одержувачем векселі або ремитентом вважається особа, якій пред'являється зворотну вимогу.

В даний час Ретратта застосовується в надзвичайно рідкісних ситуаціях, оскільки наявність партнерських взаємовідносин між сторонами нівелює необхідність в її випуску. Тому значно простіше все відбувається на практиці, векселедержатель передає своєму ремитенту опротестований вексель, уникаючи при цьому оформлення Ретратта. Боржник, який отримав цінний папір, повертає ретрассанту виплачені їм гроші в заздалегідь обумовлений термін.