Price action: внутрішній бар

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Price Action Внутренний бар

Продовжую публікувати матеріали по методиці торгівлі на форекс під назвою Price Action. Тема сьогоднішнього відео - патерн Внутрішній Бар (Inside Bar). Внутрішній бар, поряд з Пін-Баром, є дуже потужним Сетап Price Action, якщо застосовувати його з розумом.

Даний сетап досить відомий у колі форекс трейдерів і є одним з основоположних в методології Price Action. Найчастіше його відносять до моделі продовження основного тренда, хоча він може виступати і в якості разворотной моделі.

В цілому, Внутрішній Бар - це фігура для підготовлених трейдерів, так як у новачків на форекс можливі складнощі з його інтерпретацією. Однак, якщо знати, як правильно використовувати внутрішній бар і на що варто звернути свою увагу, то за допомогою нього можна ловити досить сильні тенденції.

Про це та про багато іншого ми сьогодні поговоримо в даній статті.

Як виглядає внутрішній бар?

Внутрішній бар - це повнотіла свічка, за якою слід свічка невеликого розміру, повністю знаходиться всередині діапазону попередньої (полнотелой) свічки:

0_002

Перша повнотіла свічка називається материнської. Дана свічка повинна бути як мінімум в два рази більше, ніж внутрішня свічка.

Якщо ви бачите на графіку повнотіла свічку, слідом за якою йде свічка, яка перебуває всередині її діапазону, але при цьому вона великого розміру, то тоді ця комбінація не є правильним внутрішнім баром:

0_003

Чому? Тому що в даному випадку втрачається весь логічний зміст даного Сетап. Чому ми беремо до уваги дане явище і чому ми можемо по ньому торгувати? Для цього варто відповісти на інше питання.

Що означає ця фігура?

Значення внутрішнього бару

Вона означає, що сила поточного руху вичерпалася, так як наступна свічка невеликого розміру, і з`явилося тимчасове згоду в ціні між покупцями і продавцями. Можна сказати, що це невелике перемир`я перед новою битвою. Під час цього перемир`я ми можемо увійти в ринок і слідувати за усталеним трендом. Або увійти проти тренда.

Далі ми з вами розберемо в який бік правильно входити і на що слід звернути свою увагу.

Так само, як і у випадку з іншими Сетап Price Action, нам необхідна опора на рівень підтримки / опору. Якщо ви побачили внутрішній бар, що висить десь посеред графіка, то в таку угоду лізти не варто, так як патерн не має під собою опори.

Безпосередньо на графіку, внутрішній бар виглядає наступним чином:

0_004

Як ви можете спостерігати, спочатку йде повнотіла свічка, а потім слідує невелика. В даному прикладі у нас був внутрішній бар, який був контртрендовим.

Спирався він на цей рівень:

0_005

Цікаво те, що зовсім необов`язково, щоб материнська свічка спиралася на рівень своїм підставою. Якщо сам внутрішній бар стоїть на рівні і має опору, значить у вас є всі підстави для входу в ринок.

Даний приклад в залежності від інтерпретації і використовуваного вами торгового методу входу в ринок, швидше за все, приніс би збиток. Однак з певним підходом, міг би принести і прибуток.

Ще один приклад даного Сетап:

0_006

Материнська свічка пробиває рівень, а потім з`являється внутрішній бар, який спирається на рівень. Причому на круглий рівень 1,5500. Як ми знаємо, круглі цінові значення самі по собі є важливими рівнями підтримки та опору.

В даному прикладі, варто звернути увагу на те, що точка low внутрішнього бару знаходиться нижче, ніж точка low материнської свічки. Подібна похибка допустима. Так як це денний графік, то 4 пункту можна вважати невеликою похибкою.

Пам`ятайте, що технічний аналіз - це мистецтво, а не точна наука. І невеликі відхилення мають місце бути, тому цей сетап залишається в силі.

Як правильно входити в ринок?

вхід з внутрішнього бару

Припустимо, що ми змогли визначити, що наш сетап якісний, варто на рівні і відповідає нашій техніці торгівлі.

Існують дві найбільш поширені техніки входу по внутрішньому бару:

  • Класична - вхід на пробій материнської свічки.

0_007

  • Вхід відкладеним ордером на пробій самого внутрішнього бару:

0_008

Який спосіб буде найбільш правильним у вашій торгівлі?

Все залежить від того, наскільки ви хочете бути впевнені у вході в ринок. Класичний вхід на пробій материнської свічки в точці хай або лоу працює повільніше. Справа в тому, що ви пізніше входите в ринок, але зате отримуєте більше впевненості в обраному напрямку ціни.

Вхід на пробій крайньої точки внутрішнього бару більш ранній, але при цьому ризикований. Ви увійдете в ринок раніше, але якщо ціна проб`є крайню точку внутрішнього бару і потім розгорнеться, то спрацює ваш стоп лосс, якого могло б і не бути.

Особисто я схиляюся до роботи з пробоєм материнської свічки. При цьому потрібно завжди дивитися на ситуацію. Потрібно оцінити, де знаходиться по відношенню до материнської свічці внутрішній бар, наскільки великої була материнська свічка, і де зараз знаходиться рівень, що втілює під собою опору. Все це вимагає наявності вашого досвіду на ринку Forex.

Як правильно виставити стоп лосс?

У будь-якій угоді ми обов`язково виставляємо стоп лосс. Це потрібно для того, щоб убезпечити ваш торговий рахунок і не понести великих збитків. Існує кілька варіантів виставлення стоп лосс для даного Сетап.

Перший з них, це класичний. Стоп лосс виставляється за протилежний край материнської свічки:

0_009

Даний варіант не дуже ефективний, так як материнська свічка може бути дуже великий, отже, і стоп може бути занадто великим, а якщо такий ордер спрацює, це непогано зашкодить вашому депозиту.

Наступний варіант, виставляння стоп лосс за рівень:

0_010

Даний варіант вже більш розумний, так як перетин рівня означатиме, що ми були неправі. Його варто використовувати тоді, коли він є адекватним. Тобто не несе в собі ризики в величезній кількості пунктів. Якщо рівень знаходиться не дуже далеко від входу, то такий варіант цілком можна використовувати.

І заключний варіант, - виставляння стоп лосс за протилежний край самого внутрішнього бару.

0_011

Це також є адекватним торговим варіантом.

Можна подумати, що такий стоп лосс дуже легко вибити. Нехай це змусить нас багато разів помилитися, але також дозволить і періодично брати профітних угоди, які будуть в кілька разів більше нашого вихідного стоп лосс.

Таким чином, при помилці ми будемо втрачати мінімальну кількість пунктів.

Як правильно виставити тейк профіт?

Після того, як ми виставили стоп лосс, нам необхідно встановити мету і виставити тейк профіт.

Які тут можливі варіанти?

По-перше, можна виставляти тейк профіт на наступному рівні підтримки / опору:

0_012

По-друге, стоп лосс помножений на N-ну кількість пунктів.

Також можливий варіант фіксованого Тейк, рівного 30-40 пунктів на денному графіку. Якщо ви торгуєте на графіках нижче, то менша кількість пунктів.

Такий варіант підійде тим, хто любить впевненість в тому, що профіт буде взято. Нехай він буде не зовсім великий, яким міг би бути, але зате ймовірність його отримання буде висока. Якщо використовувати такий підхід з невеликим стоп лоссом, то це цілком має право на життя. Також ми можемо використовувати трейлинг стоп для того, щоб виходити з угод на автоматі.

Уявімо, що у нас стоп лосс виставлений в 20 пунктів. Ціна проходить 40 пунктів, і ми переводимо угоду в безубиток. Тобто переносимо стоп лосс на рівень точки входу. Далі виставляємо трейлинг стоп або якусь далеку мету. Навіть якщо ринок розгорнеться проти нас, ми все одно нічого не втратимо. Найпоширеніші методи взяття прибутку для даного Сетап - це наступний рівень, фіксований число пунктів і стоп лосс помножений на n.

Який з них вибрати найкраще?

Це залежить від вашої торгівлі та ситуації на ринку. Для новачків я раджу використовувати фіксований рівень. Виставляйте певну кількість пунктів, в залежності від валютної пари і таймфрейма. Але варто пам`ятати, що це фіксоване число повинне бути більше, ніж сам внутрішній бар.

Нюанси роботи з внутрішнім баром

Нюанси роботи з внутрішнім баром

Входимо по тренду

Упевнений, що ви це могли читати і чути вже безліч разів, але все одно хочу повторитися, що входити треба по тренду. Це збільшує ймовірність отримання прибутку в угоді.

Розмір материнської свічки

Якщо материнська свічка непропорційно велика і перевищує внутрішній бар в 10 разів, то, швидше за все, піде значний відкат і такий сетап брати не варто.

Якщо материнська свічка занадто велика, то краще за все такий сетап пропустити:

0_013

Якщо після подібної свічки утворився внутрішній бар, то заходити в ринок не варто. Свічка занадто велика і велика ймовірність, що можливий відкат. Великі свічки ми намагаємося пропускати.

Чи не торгуйте флет

Будь сетап, що складається з однієї або двох свічок, повинен бути після якогось руху. Якщо свічки йдуть підряд і виникає сетап, то в таке лізти не потрібно. Краще пропустіть, ніж ризикувати даремно.

Беріть внутрішні бари невеликого розміру

Як ми з`ясували раніше, внутрішній бар означає тимчасову згоду в ціні між покупцями і продавцями. Яке може бути згода в ціні, якщо внутрішній бар великий? Якщо він немаленький, значить згоди немає, і, швидше за все, на ринку зовсім інша ситуація.

Вхід у напрямку внутрішнього бару

Це може істотно збільшити ефективність вашої роботи з даними Сетап. Що я маю на увазі?

Уявімо, що материнська свічка у нас бичача, а внутрішня свічка ведмежа. Значить, ми розглядаємо вхід тільки по напрямку в продажу. Якщо ж внутрішній бар бичачий, то ми розглядаємо вхід тільки на покупку.

Чому так відбувається?

Як ми з`ясували раніше, внутрішній бар - це тимчасове згоду між продавцями, але все ж певна перевага є. Саме це і показує внутрішній бар. У своїй торгівлі я намагаюся брати сетапи, які відповідають кольору внутрішнього бару. Якщо внутрішній бар бичачий, то ми шукаємо можливість входу в покупки. Якщо внутрішній бар ведмежий, ми шукаємо можливість входу в продажу. Даний фільтр допоможе збільшити загальну прибутковість торгівлі з даного Сетап. Пам`ятайте, що можна і не звертати увагу на колір внутрішнього бару. Він в будь-якому випадку буде працювати, але ефективність паттерна буде трохи менше.

Торгуємо тільки під час американської та лондонській сесії

Як і інші сетапи Price Action, внутрішній бар починає добре працювати від часового таймфрейма і вище. Якщо ви торгуєте всередині дня, то намагайтеся торгувати на американській або лондонській сесії. Так як після того, як ми знайшли область згоди між продавцями і покупцями, нам потрібно якийсь рух для взяття прибутку. Якщо сетап утворюється на азіатській сесії, то такого руху може і не бути, але якщо так, то який сенс входити в позицію, чи не так?

Якщо внутрішній бар - доджі або пін-бар

Якщо внутрішній бар утворив патерн доджі або фігуру пін-бар, то в таких випадках я б не радив лізти в ринок, тому що ситуація незрозуміла:

0_014

На графіку представлена бичача свічка, а слідом за нею внутрішній бар. Але при цьому даний бар є пін-баром з величезним хвостом. Такий сигнал краще пропустити. Краще заспокоїтися і почекати подальшого розвитку подій. Як ви можете спостерігати далі, на графіку нічого особливого не сталося.

кілька прикладів

На графіку ми можемо спостерігати внутрішній бар з опорою на рівень:

0_015

Зверніть свою увагу, що внутрішній бар займає половину материнської свічки і в даному випадку я б не став рекомендувати заходити в ринок.

Нехай надалі ми і спостерігаємо невелике зростання, але в наступний раз все може обернутися проти ваших позицій.

Ще одна фігура, яку слід було б пропустити, представлена на наступному скріншоті:

0_016

У внутрішнього бару дуже довгий хвіст. Як ми можемо спостерігати в подальшому, зростання не відбулося, тому тут ми б не стали заходити в ринок.

У наступному прикладі спостерігається адекватна ситуація:

0_017

Внутрішній бар знаходиться в межах розумного. Хвіст задовгий, але не критично. Можна сказати, що в цьому місці була згода.

Зверніть свою увагу на те, що бар був бичачим. Значить найбільш адекватний варіант буде - торгувати покупки. Далі ми можемо спостерігати рух нагору. Найближчий рівень опору знаходиться трохи нижче внутрішнього бару. В даному випадку можна було увійти в покупки відкладеним ордером трохи вище хая внутрішнього бару і взяти якийсь прибуток.

Стоп лосс ми б виставили трохи нижче точки лоу нашого внутрішнього бару:

0_018

З таким, не найсильнішим рівнем опору, я б розглядав невелику мету розміром з внутрішній бар. В даному випадку приблизно 85 пунктів. І хоча ми могли взяти трохи більшу кількість пунктів, при наявності такої слабкої опори сильно ризикувати не варто.

Тепер я б хотів вам показати ось таку ділянку:

0_019

Тут можна знайти: пін-бари, внутрішні бари, рейки і багато ще чого. Але якогось попереднього руху на даному відрізку немає. Тому ми просто ігноруємо дану поведінку ціни. Будь-якої фігури, що складається з однієї або двох свічок, має передувати якийсь рух, чільне неозброєним оком.

Розглянемо ще один цікавий приклад:

0_020

На ньому ми спостерігаємо, що від рівня виникають рейки. Про даному сетап ви можете подивитися матеріал на нашому сайті. Слідом за ним з`являється ведмежа свічка, і далі утворюється патерн внутрішній бар. Хоч рівень і знаходиться далеко від виниклого Сетап, однак, він спирається на попередній сетап. І ось ця комбінація дає нам можливість увійти в угоду. Стоп-лосс б ми виставили трохи вище внутрішнього бару.

Як ми бачимо на графіку, тренд був явно ведмежий, і тому можна було б отримати хороший прибуток. Сам по собі сетап був не дуже сильним. Але, тим не менш, використовуючи трейлинг стоп, можна було зібрати дуже багато пунктів.

Наступний приклад показує ситуацію, коли у материнської свічки з`являється дуже довгий хвіст:

0_021

Тут спостерігалися передумови для розвороту тренда. Відкриваючи позиції проти тренда, варто розраховувати на невеликі цілі, і якщо не скупитися, то тейк профіт в даному випадку був би взятий.

Ще один сетап з опорою на рівень:

0_022

Як я вже не раз повторював вам в цій статті: «Не потрібно скупитися». Виставляйте невеликі цілі і стоп лосс. В цьому випадку ви також змогли б взяти невелику прибуток.

Ще один контртрендовий приклад:

0_023

Як ви можете спостерігати, ціна після освіти Сетап пройшла ще досить велику відстань наверх. Можна було б взяти за мету в 2 або 3 рази більше, ніж встановлений стоп лосс.

Думаю, у багатьох виникає логічне запитання: Як правильно входити в ринок по внутрішньому бару? За тренду або проти тренда?

Відповідь на це дуже простий. Вам слід дивитися на сам внутрішній бар. На його напрямок, а також на те, чи немає перешкод для руху ціни у вигляді рівнів підтримки і опору.

0_024

Цікаво те, що внутрішній бар з`являється частіше на низьких таймфреймах. До них відносяться годинні і хвилинні графіки. Це пояснюється тим, що дні згоди ціни менш вірогідні, ніж годинник згоди між покупцями і продавцями. Все тому що за один день відбувається безліч різних подій.

Ще один приклад, де ціна знаходиться в каналі, і якогось чіткого тренда немає:

0_025

Але якби ми звернули увагу на внутрішній бар і виставили ордер на покупку, то отримали б непоганий прибуток.

висновок

Внтурішні бар висновок

Внутрішній бар - не найпростіша фігура для інтерпретації. Хороші внутрішні бари бувають на графіку не так часто, тому не шукаєте їх там, де їх немає. Якщо ви не впевнені, то краще не входите в ринок. Завжди дивіться на напрямок внутрішнього бару, так як воно дуже часто підказує подальший напрямок ціни.

Входити найкраще по тренду, хоча бувають і випадки, коли внутрішній бар виникає проти тренда. Звертайте увагу на розмір материнської свічки і внутрішнього бару. Якщо материнська свічка дуже велика, то входити не варто, тому що можливий відкат. Намагайтеся не торгувати сигнали у флеті. Повинно бути хоч якийсь рух перед появою Сетап.

Якщо ви торгуєте всередині дня, відкривайте позиції тільки під час лондонської і американської сесії. Якщо сам внутрішній бар є фігурою на кшталт доджі або пін-бару, то в такій сетап лізти не варто, так як нічого доброго з цього не вийде.

Гілка Price Action на форумі

Завантажити індикатор для визначення внутрішнього бару

Інструкція по установці індикаторів в MT4

З повагою, Власов Павло

TradeLikeaPro.ru