Популярні індикатори дивергенції

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Популярные индикаторы дивергенции

Пошук розбіжності між поточною ціною валютної пари і показаннями осцилятора є одним з найбільш поширених методів технічного аналізу ринку Форекс. Для цього можна використовувати абсолютно будь-який індикатор, що працює за принципом осцилятора, але найбільш популярними вважаються MACD, OsMA, Stochastic, АТ.

Шукати дивергенцію можна вручну, а можна скористатися допомогою відповідних інструментів. Спосіб особливо зручний для новачків, які ще не вивчили тонкощі визначення розбіжностей. Для цього використовуються індикатори дивергенції, яких на поточний момент налічується більше десятка. Розглянемо роботу найбільш популярних серед трейдерів.

Індикатор дивергенції MACD Divergence

Індикатор MACD - один з найстаріших і перевірених індикаторів, який є складовою частиною багатьох торгових систем на ринку Форекс. Саме його популярністю і обумовлено появи індикатора дивергенції по MACD. Програма сама шукає розбіжності в його показаннях з собою фактичну ціну, креслить лінії і зазначає точки входу стрілками. Установка індикатора в торговий термінал МТ4 стандартна. Після переміщення інструменту на робочий графік він придбає такий вигляд:

Індикатор дивергенції MACD Divergence

Стрілки і лінії червоного кольору говорять про виникнення сигналу вниз. Відповідно при появі дивергенції, яка передбачає купівлю валютної пари, утворюються стрілки і лінії синього кольору. Локальні екстремуми індикатора відзначені синіми, червоними і білими крапками.

Сліпо довіряти показаннями індикатора не варто, оскільки його алгоритм не досконалий. Якщо в центрі скрін, наведеного вище, показаний хороший сигнал, який був відпрацьований. Індикатор виявив спадні максимуми на графіку ціни і висхідні максимуми в вікні індикатора (прихована дивергенція). То в правому нижньому кутку екрану індикатор поєднав максимум осцилятора MACD вище нульової позначки і мінімум нижче цієї лінії. Використовуючи класичні правила визначення дивергенції так робити не можна. Цей сигнал потрібно проігнорувати.

Індикатор дивергенції по MACD, як і будь-який інший, є всього лише допоміжним інструментом. Завдяки йому ви точно не пропустите хороший сигнал, але для ігнорування помилкових необхідно все-таки володіти теоретичною базою щодо визначення дивергенції в повному обсязі. Індикатор дивергенції скачати можна тут.

Індикатор дивергенції без перемальовування Fx5 Divergence

Наступний інструмент, що вміє визначати дивергенцію в автоматичному режимі, працює на підставі популярного індикатора OsMA. Його відмінною рисою є те, що сигналів він дає дуже багато на будь-якому таймфрейме. На жаль, більшість з них є помилковими. Проте, індикатор не є радником і чітких сигналів на вхід не дає. Його основне завдання полягає в тому, щоб показати на графіку всі розбіжності між ціною і локальними екстремумами осцилятора. Трейдер же повинен «відокремити зерна від плевел» і вибрати перспективні сигнали, проігнорувавши сумнівні. Розберемо декілька прикладів.

Індикатор дивергенції без перемальовування Fx5 Divergence

У червоний прямокутник обведена дивергенція, яка була відпрацьована. Після розбіжності локальних екстремумів на індикаторі OsMA і на графіку ціни пара почала зниження, хоч воно і було невеликим. Дивергенція класична.

На малюнку нижче ви можете побачити помилковий сигнал. Насправді, досвідчений трейдер неозброєним поглядом побачить, що ніякої дивергенції в наведеному нижче прикладі немає і бути не може. Індикатор дивергенції без перемальовування FX5 Divergence на поточному графіку накреслив лінію не від локального максимуму. Він взяв за точку відліку просту свічку під час флетового періоду, чого трейдер не зробить при пошуку розбіжностей ручним способом.

Індикатор дивергенції без перемальовування Fx5 Divergence

Що стосується налаштувань індикатора, то їх міняти не варто. Програма добре працює з попередньо встановленими параметрами, половина з яких належить до періоду індикатора OsMA, а друга половина відповідає за чутливість.

В цілому інструмент досить непоганий, але потребує ретельної фільтрації сигналів на будь-якому таймфрейме. Завантажити його ви можете за посиланням.

Визначення дивергенції по стохастику

Наступний індикатор розроблений на підставі попереднього. У нього точно такий же принцип визначення дивергенції, але в основі лежить стандартний індикатор з терміналу МетаТрейдер 4 - Стохастік. Інструмент вважається найбільш точним, але має всі ті ж вади, що й попередні два. Якщо ви хочете особисто протестувати його, просто скачайте архів і встановіть його на графік будь-якої валютної пари. Переважний таймфрейм - М15. Рекомендований брокер - компанія Forex4you. Після установки ваш екран перетвориться в такий спосіб:

Індикатор дивергенції без перемальовування Fx5 Divergence

Розглянемо роботу індикатора на наведеному вище прикладі. Доброю дивергенцией згідно цим індикатором є наявність великої розбіжності між локальними екстремумами - великої різниці між двома піками. Приклад обведений в жовтий прямокутник. Як ми бачимо, після дивергенції пішов значний імпульс вниз.

Другою ознакою гарної дивергенції є розташування двох мінімумів в зоні перепроданості і вихід останнього з неї, а також знаходження двох локальних екстремумів в зоні перекупленності і перетин лініями стохастика рівня 80 зверху вниз. Таким чином, сигнал поєднує в собі два показника - наявність дивергенції і стандартні показники індикатора Стохастик. Якщо індикатор вкаже на дивергенцію в середній зоні (між рівнем 20 і 80), такі сигнали краще не брати до уваги, оскільки вони часто виявляються помилковими.

Індикатори дивергенції не є панацеєю, здатною забезпечити трейдерів якісними сигналами в напівавтоматичному режимі. Вони виступають лише помічником для трейдерів, які ще не навчилися візуально визначати розбіжності між ціною і осциллятором. Проте, знання про основні види дивергенції, принципах їх пошуку і силі сигналу необхідні кожному, хто тільки почав або вже давно торгує на ринку Форекс. Пам'ятайте, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!