На ринку з'явилися класичні ознаки "бульбашки"

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Девід Розенберг, головний економіст і стратег компаній Gluskin Sheff і Associates Inc., висловив свою стурбованість можливістю появи на ринку нової "бульбашки". У минулу п'ятницю він назвав наступні 10 чинників, які зараз проявляються на фондовому ринку і є класичними ознаками того, що ринок досяг своєї вершини

Ознаки "бульбашки" на ринку

  • Оцінки компаній завищені за більшістю показників. Сюди можна віднести коефіцієнт Шиллера ціна/прибуток, який знаходиться зараз на такому рівні, який спостерігався під час міхура доткомів у 2000 році і в період обвалу ринку в 1929. Тим не менш, цей показник не можна вважати надійним індикатором досягнення ринком вершини.
  • Широке використання позикового капіталу. Маржинальний борг, або обсяг акцій, куплених за позикові гроші, в доларовому вираженні продемонстрував різкий сплеск безпосередньо напередодні торішніх виборів Президента США і досяг рекордних висот.
  • Роздрібні інвестори раптово кинулися робити покупки. Після тривав вісім років відтоку чистого капіталу, вони за період ралі, що виник після виборів, вклали близько 80 мільярдів доларів в пайові і біржові фонди (ETF). У той же час, корпоративні інсайдери в цьому році продають свої позиції з рекордною, за останні 30 років, швидкістю.
  • Технічні показники вказують на вразливість. З понеділка по четвер минулого тижня, кількість акцій, що вийшли на Low 52 тижнів, перевищувала кількість акцій, що знаходилися на новому High. Це була найдовша серія днів з 4 листопада, яка, на думку Розенберга, говорить про досягнення ринком вершини. Крім того, S & P 500 торгувався на 10% вище своєї 200-денної ковзної середньої.
  • Інвестори демонструють повний спокій, що дуже сильно нагадує затишшя перед бурею. VIX, індекс волатильності Чиказької біржі опціонів, продовжує залишатися на незвично низькому рівні. Внутрішньоденне рух S & P 500 не перевищує 1% вже протягом майже 60 днів, що є найдовшою серією за останні 35 років.
  • Федеральний резерв збирається підняти ставку. Варто відзначити, що зростання короткострокової прибутковості облігацій може перевернути криву прибутковості ще до того, як ставки Федеральних фондів досягнуть 3%. Перевернута крива говорить про те, що інвестори очікують уповільнення зростання в майбутньому, і розглядається як провісник рецесії.
  • Зростання інфляції. Ключовий індекс особистих споживчих витрат знаходиться на 30-місячному High. Хоча він, ймовірно, не залишиться на такому рівні, це є класичною ознакою швидкого "закінчення гри".
  • Величезний розрив між економічним зростанням і настроями на ринку. Заданий Вашингтоном темп зміни внутрішньої і зовнішньої політики може викликати розчарування у інвесторів.
  • Надлишковий обсяг прав власності у домогосподарств, присутність яких на ринку акцій на 42% вище, ніж звичайно.
  • Поверховість кредитних ринків. Інвестори, що вкладають гроші заради отримання відсотків, все більше звертаються до ризикованих високоприбутковим облігаціями Сполучених Штатів, а не до безризикових активів, розраховуючи на отримання хорошої премії за ризик.

Відкрити рахунок для торгівлі на американському фондовому ринку