Котирування нафти і вигода для трейдера

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

котировки нефти Нафта - найважливіше стратегічне сировину, яке грає першорядну роль у виробництві паливно-мастильних матеріалів. А значить, котирування нафти (її вартість) впливають на великий спектр реального економічного сектора. Тому цілком нормально, що вартість "чорного золота" - наріжний камінь світової економіки. Зміна нафтових котирувань здатне як викликати сильне зростання, так і послужити причиною здешевлення того чи іншого активу на фондовому або валютному ринку. Особливо сильно вплив цін на нафту на ринки, що розвиваються і орієнтовані на її експорт. Ігноруючи котирування нафти, неможливо прибутково торгувати на фондовому ринку Росії.

Поняття котирувань нафти

Під словосполученням "котирування нафти" мають на увазі вартість нафтових ф'ючерсів, тобто контрактів, які визначають вартість нафти в майбутньому. Також розрізняють нафту декількох сортів (Brent і ін.).

Вартість нафти є дуже важливим показником для фондового ринку РФ. Динаміка цих котирувань визначається, в основному, економічною ситуацією в Сполучених Штатах. Щоб ефективно прогнозувати динаміку фондової біржі, потрібен огляд вартості нафти за якийсь час (тиждень), а не тільки сьогоднішня ціна.

Розуміння котирування "чорного золота"

Читання абревіатур, що позначають вартість нафти, дуже схоже на розшифровку абревіатур валютних пар на Форекс. Скажімо, UKOIL показує відношення вартості нафти марки Brent до вартості американського долара. USOIL - західно-техаської середньої нафти до долара і т.д.

Вартість нафти відображається в міжнародному форматі - певна кількість доларів за один барель. Тобто якщо ми бачимо напис UKOIL = 45,50, то розуміємо, що 1 барель нафти (марка Brent) коштує $ 45,4.

Купуючи і продаючи нафту, а точніше, ф'ючерс на нафту, через брокера, все аналогічно валютним парам на Форекс. Ми маємо ціну покупки (аск), продажу (бід) і, відповідно, спред (різницю між ціною покупки і продажу).

Підписання угод по нафті на біржі

Типовою ціною нафти марки Brent, яку можна побачити - 49,52 / 59. Це означає, що ми можемо продати 1 або кілька лотів, тобто контрактів, UKOIL вартістю 50,52 за барель або купити по 49,59 за 1 барель. Спред в даному випадку дорівнює 49,59-49,52 = 0,07.

Найчастіше мінімальну кількість "чорного золота", яким можна торгувати на біржі, так само одному лоту = 100 баррелям. Торгуючи одним лотом, мінімальна зміна ціни, тобто 1 пункт = 0,01, дорівнює 1 $.

І наостанок наведемо кілька реальних прикладів торгівлі нафтою.

Приклад №1. Скажімо, ви купили 1 лот UKOIL нафти марки Brent вартістю 50,52. Через 10 хвилин ціна виросла до 50,95 і ви прийняли рішення про вихід з угоди.

Фактично, ви заробили 50,95-50,52 = 0,43, тобто 43 пункту. 1 пункт в нашому випадку дорівнює $ 1, тому ваша прибуток склав $ 43.

Приклад №2. Ми придбали 1 лот UKOIL нафти марки Brent вартістю 50,52. Через 15 хвилин ціна впала до 50,32, ви приймаєте рішення закрити операцію. Ваші втрати складуть 50,52-50,32 = 0,20, тобто 20 пунктів = $ 20.

Підраховуючи прибуток або збиток за угодою, пам'ятайте, що нафта завжди торгується лотами по 100 барелів. Це означає, що кожна зміна котирування нафти в 1 пункт дорівнює 1 $ для кожного лота. 5 лотів - $ 5, 10 лотів - $ 10 і т.д.

Підсумок. Знання котирувань нафти стане в нагоді кожному трейдеру - і для торгівлі власне нафтою, і як інструмент кореляції для інших активів. Також важливо пам'ятати, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!