Нові рекорди індексу долара, але розворот вже близько

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

П'ятниця. 18. 11.2016г.

У світі:

Всі найважливіші та найцікавіші руху продовжують проходити на валютному і борговому ринках. Зміцнення американського долара до ієни за останні два тижні є найбільш стрімким за 28 років, і основна причина такої динаміки - перемога Дональда Трампа на президентських виборах в США і пов'язані з нею надії на посилення економічного зростання та інфляції, а також більш швидке підвищення процентних ставок з боку ФРС.

За минулі два тижні долар подорожчав до ієни на 7, 8%. За останню добу долар досягав 110,78 ієни - максимуму з 1 червня. Ключовий валютній парі до паритету залишилося всього 5%, при цьому індекс долара (DXY) зумів подолати позначку 100 і сьогодні торгується поблизу позначки 100.7. Шанси на підвищення ставки ФРС до кінця 2016 року збільшилися до 96% з 76% в позаминулої п'ятниці - перед президентськими виборами.

"Надмірні очікування щодо процентних ставок і інфляції в США рухають доларових ралі, і це лякає. Ринки перебувають в тій фазі, коли люди змушені слідувати за висхідним трендом, який підтримують голі очікування, навіть якщо вони не вірять у стабільність такого тренда".

Прибутковість еталонних 10-річних US Treasuries оновила найвищий рівень з початку року - 2, 278% на кінець основної сесії в четвер, а премія в порівнянні з держпаперами Німеччини розширилася до максимуму за 27 років 1,99 процентного пункту. Спред прибутковості з японськими бондами збільшився до максимуму з січня 2014 року.

У світовій фінансовій системі продовжує спостерігатися дефіцит доларової готівки. Н все банки і країни мають СВОП лінії з ФРС, тому багато і змушені продавати американські зобов'язання. Доларовие ставки на грошовому ринку тривають залишатися досить високими.

У четвер глава ФРС Джанет Йеллен заявила в Конгресі, що підвищення процентних ставок Федрезерву може бути доцільним досить скоро і що керівництво ФРС не хоче затягувати з наступним їх підвищенням.

Схоже, вся поточна картина з доларом і всі рухи на валютному і борговому ринках - це гра на очікуваннях грудневого засідання ФРС. За фату підвищення ставки ми запросто можемо побачити розворот. Не забувайте про головне правило - купуй на очікуваннях, продавай на фактах. У грудні минулого року воно теж спрацювало, особливо по дорогоцінним металам.

Для фондових ринків, зокрема для американського, таке зростання прибутковості по облігаціях - це негатив. Якщо прибутковість 10 річних облігацій проб'є позначку 2. 4%, то фондові ринки не зможуть це більше ігнорувати і ми побачимо вихід з ризику.

Торги на фондових майданчиках Азіатсько-Тихоокеанського регіону в п'ятницю проходять в "зеленій зоні" завдяки сильній макростатистики в США, дорожчають акції банків і експортерів, тоді як нафтогазові компанії втрачають в ціні через підвищеної волатильності нафтового ринку.

Японський Nikkei 225 піднявся на 0, 8%, до максимуму за 10 місяців, більш широкий індекс Topix - на 0,3%, гонконгський Hang Seng і австралійський S & P/ASX 200 додали по 0,3%, китайський Shanghai Composite майже не змінився.

Фондові ринки в Європі і в Росії сьогодні можуть в першій половині дня показати висхідну динаміку в межах 0. 5%, але закриття дня може бути на негативній території.

Російський ринок і торгові ідеї.

Сьогодні шанси на зростання зберігаються, але ближче до вечора швидше буде фіксація довгих позицій. Найближчий діапазон підтримки за індексом ММВБ колишній - 1960-2000 пунктів. Раніше відкриті довгі позиції ми рекомендуємо не нарощувати, а скорочувати. У портфелі варто залишити лише енергетику.

З цікавих довгострокових інвестиційних ідей (мінімум на рік) Зараз варто звернути увагу на акції Сургутнефтегаза (об. та ін.), а також на акції Мегафона, МОЕСК, Газпрому і АФК Системи. Сукупний портфель з цих емітентів на горизонті рік, півтора має потенціал зростання близько 50%. Купувати їх варто лише частково, тому що ризики корекції по ринку в цілому зараз високі. Короткостроково купувати нічого поки не варто. Краще за ринок весь рік виглядає сектор електроенергетики. Акції енергетичних компаній поки можна утримувати в портфелях. Є ще багато російських компаній, які показують відмінні звіти, але на жаль, їх акції вже перекуплені, або справедливо оцінені, наприклад: Аерофлот, Мосбіржа, НЛМК, Сбербанк, Россеті, ИнтерРАО, ФСК і ін.Акції банку ВТБ під приватизацію можна буде купувати в наступному році, можливо, на більш низьких рівнях.

Новини по компаніям:

Календар і макро статистика:

О 10. 00 PPI Німеччини (нецікавий), о 11.15 глава ЄЦБ Драгі виступить на банківському конгресі у Франкфурті (навряд чи там будуть великі одкровення - але хто знає?), О 16.30 CPI Канади (нецікавий), о 18.00 випереджальні індикатори США (інтерес до них вельми обмежений), о 19.00 індекс активності ФРБ Канзасу (те ж саме). Плюс купа виступів людей з правління ФРС, плюс фактор закриття тижні - а для нас важливий ще і звіт Росстату за жовтень (вийде близько 16.00).

Валютний ринок:

На валютному ринку тенденції всі колишні. Американський долар продовжує дорожчати майже до всіх валют у світі. Індекс долара (DXY) вчора зумів закритися вище позначки 100, але поки про пробою говорити рано. За ключовою валютній парі мета поки колишня - 1. 05 в найближчі 1-2 місяці, далі буде похід до паритету, але це не так швидко. За японської ієни в парі з доларом мета на позначці 110 практично виконана, можна закривати позиції.Рубль в парі з доларом також майже відпрацював дві мети на відмітках 65 і 67, залишається ще одна мета до кінця року на позначці 70, але про неї поки говорити рано. Найближчий сильний рівень підтримки по цій парі знаходиться на позначці 63.5.

Остання мета по парі долар-рубль буде виконана до кінця року, за умови провалу зустрічі картелю ОПЕК у Відні 30 листопада, або в разі ще однієї хвилі догляду спекулятивного капіталу з ринку ОФЗ, на тлі розпродажів на ринку боргу в США і Європі.

Ринок сировини:

Нафта:

Наступна зустріч технічних експертів ОПЕК пройде у Відні 25 листопада, а 28 листопада представники картелю зустрінуться з експертами з країн, що не входять в ОПЕК. Засідання міністрів ОПЕК заплановано на 30 листопада.

Золото: На тлі зростання американського долара дорогоцінні метали знову істотно скорегували і досягли цікавих для покупки відміток. По золоту, істотно нижче 1200 $ причин для корекції немає, вище 1350 $ поки рости йому нема на чому. Якщо робити ставку на те, що DXY не піде сильно вище позначки 100, то розворот по дорогоцінним металам може наступити вже скоро. Не виключено, що локальне дно позолотою і сріблу буде тільки в грудні, відразу після підвищення ставки в США.

З повагою, Василь Олійник, експерт брокерської та інвестиційної компанії "Ай Ті Інвест"