Методи аналізу ринку форекс

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Валютна біржа Форекс - складний, мінливий і часто досить непередбачуваний фінансовий інститут. Часто навіть трейдери з досвідом торгівлі вважають, що ціни рухаються в напрямку, який не піддається зрозумілого пояснення. Відомими світовими аналітиками вже не перший десяток років розробляються і впроваджуються різні методи аналізу ринку Форекс, які спрямовані на передбачення напрямку цінового руху в майбутньому. Кожна з впроваджених методик використовує комплекс визначальних чинників і тез.

Успішний підхід до прогнозування тенденції (тренда) полягає в поєднаному використанні безлічі методів аналізу ринку Форекс. Професійні трейдери, володіючи кількома методами аналізу ринку Форекс, знаходить підтвердження сигналів одного методу, сигналами іншого і приймає рішення, базуючись на комплексному вирішенні. Таким чином, даний підхід є більш цілісним, ніж односторонній метод аналізу ринку Форекс.

Найбільш значущими і поширеними серед спекулянтів валютної біржі Форекс є:

1. Технічний аналіз.

2. Фундаментальний аналіз.

3. Аналіз за свічками як компонент теханализа (Японські Свічки).

4. Фрактальний аналіз - аналогічно свечному або як окремий метод аналізу ринку Форекс.

5. Хвильовий аналіз по Еліотта.

Технічний метод аналізу ринку Форекс

Даний напрямок використовує графічні моделі для прогнозування руху ціни. Безліч трейдерів вважає, що фактори фундаментального характеру втілюються на валютному ринку у вигляді графічних моделей.

Використовуючи інструменти технічного аналізу, потрібно враховувати наступне:

1. Графічна модель вже має в своїй суті всі поточні інформаційні дані про ринок. Іншими словами, графік ціни несе в собі повну інформацію про поточний стан ринку.

2. Ринок має пам'ять, що має на увазі наступне - події, які мали місце в минулому, можна використовувати для прогнозу майбутньої моделі поведінки ринкової ціни.

На сьогодні дуже популярні всілякі індикатори технічного аналізу, які покликані виконувати завдання прогнозування цінового руху валют в майбутньому.

Фундаментальний метод аналізу ринку Форекс

Фундаментальний метод аналізу ринку Форекс ставить перед собою завдання проаналізувати поточну економічну і політичну ситуації в країнах, національну валюту яких можна купити / продати на Форекс. Завдяки фундаментальному підходу можна прогнозувати результати впливу на ринок подій тієї чи іншої важливості (вихід макроекономічних показників, виступ глави Центробанку або Федрезерву і т.д.).

Графік виходу важливих індикаторів макроекономіки публікується в економічному календарі. Макроекономічні показники дозволяють комплексно оцінити стан економіки певної країни. Зіставляючи прогноз аналітиків і реальні дані по індикатору, можна передбачити напрямок руху валютної пари. Наприклад, збільшення рівня безробіття в США може дати імпульс до падіння вартості долара.

Свічкова метод аналізу ринку Форекс

Більшість трейдерів використовує саме свічки для відображення ціни на графіку. Написано безліч книг по розпізнаванню свічкових фігур, зокрема Стівом Нісоном. Якщо розглядати свічки в контексті загального технічного аналізу, шанси трейдера спрогнозувати майбутнє рух ціни значно підвищуються.

Свічка складається з тіла і "тіней" ( "хвостів"). Біла (зелена) свічка позначає зростаючу ціну, чорна (червона) - падаючу. Межі тіла свічки відображають ціни відкриття (Open) і закриття (Close). Для білої свічки ціна відкриття знаходиться нижче ціни закриття, для чорної - навпаки. "Хвости" визначають максимуми і мінімуми коливань ціни за даний проміжок часу (High і Low).

Спочатку свічковий метод аналізу ринку Форекс був розроблений як інструмент для оцінки цінового руху на денному графіку. Суть свічкового аналізу в зіставленні змін ціни протягом обраного часового періоду.

У свічковий аналізі присутні як моделі розвороту, так і моделі продовження тренда. Пам'ятайте, що розворотне модель не обов'язково говорить про зміну тренда на протилежний. Вона може бути сигналом як до розвороту в іншому напрямку, так і показником майбутнього флет.

Завдяки японцям, які почали першими використовувати свічки для аналізу ринків, комбінації свічок мають поетичні і загадкові назви: "харами", "вечірня зірка", "3 гори і 3 річки", "повішений" і т.д.

Фрактальний метод аналізу ринку Форекс

Фрактальний аналіз дуже люблять шанувальники нелінійного аналізу і Білла Вільямса. Фрактал формується в разі комбінації з п'яти або більше японських свічок або барів (стовпчиків) середня свічка (бар) має найбільший максимум або мінімум. У терміналі Метатрейдер 4 фрактал позначений стрілкою вниз або вгору.

Фрактали активно використовуються в торгівлі на прорив, коли ціна хоча б на 1 пункт виходить за нього (вище / нижче).

Рекомендується використовувати фрактальний аналіз разом з іншими технічними індикаторами.

Хвильовий метод аналізу ринку Форекс

Вперше хвильової метод аналізу ринку Форекс (хвильовий аналіз, хвильова теорія) був описаний трейдером Еліотта. У цьому методі використовується твердження, що психологія людської поведінки базується на циклічної закономірності, яка постійно повторюється. Графічно це відображається на графіку у вигляді хвиль. За Еліоту, ринок рухається в межах двох широких фаз - коли активні "бики" і коли активні "ведмеді".

Згідно хвильовому принципу, рух ціни на будь-якому ринку буде представлено у вигляді п'яти хвиль, спрямованих в одну сторону (тренд), і трьох хвиль в протилежному напрямку (відкати або корекція). Розрізняють хвилі імпульсного і коригуючого типу. Імпульсні створюють тренд (бичачий або ведмежий), коригувальні (відкатні) рухаються проти поточної тенденції.

Використовуйте кілька методів аналізу ринку Форекс в комплексі і вчіться розпізнавати їх загальні сигнали. Це значно збільшить ефективність вашої торгівлі!

Пам'ятаємо, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!