Низькоризиковані хеджевих стратегія на ринку вуглеводнів

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Протягом останніх трьох місяців середні коливання цін виконання місячні ф'ючерсних контрактів на нафту марки Brent, WTI, газойль і мазут в середньому всередині дня коливалися в такий спосіб: $ 1, 02 бар., $ 0,86 бар., $ 7,31 т.м., $ 0,03 гал, відповідно. Як це часто буває, коли компанії відчувають короткострокові коливання цін на паливо, вони прагнуть захеджировать свої ризики.

Отже, яке може бути потенційне рішення проблеми пошуку низьковитратної хеджевих стратегії для компаній, що прагнуть уникнути зайвого тиску волатильності? На наш погляд, однією з таких стратегій може стати стратегія під загальною назвою бичачий спред на опціони колл. Специфікація такої стратегії досить проста: комбінація покупки опціону колл з низьким страйком з одночасним продажем опціону колл з високим страйком.


Як приклад розглянемо наступну ситуацію: припустимо. Компанія хоче застрахувати свої лютневі поставки палива в Західну Європу. Якщо проаналізувати форвардні контракти на лютневі свопи газойлів (бенчмарк для європейського дизельного і реактивного палива), то можна побачити, що в даний час вони торгуються по $ 964 т. Аналіз конкурентоспроможності поставок компанії показує Вам, що слід хеджуватися від цінового рівня, що перевищує $ <980>/т. Крім того, транзакційні витрати повинні бути низькими, а ризик - мінімальним.
У сухому підсумку маємо наступну комбінацію в лютому: середня ціна $ <980> / $ 1000. бичачого спреда на опціони колл газойлю, що передбачає покупку за $ <980> опціону колл і продажу за $ 1000 опціону колл газойлю. Чиста вартість в такому випадку складе $ 6 т. в перерахунку на поточні ціни за умови, що поточна ціна буде в межах $ <980> Якщо ж ціна впритул підійде до позначки в $ 1000 до лютого, то профіт варіюватися від $ 6 до $ 12.


На графіку вгорі зображено описана нами стратегія хеджування, де на максимумі дохід по позиції становитиме $ 20 т. До того ж, як можна бачити дана стратегія ще й низькоризиковані оскільки захищає від ризиком падіння цін на газойль. Фактично, хеджування за допомогою бичачого спреда на опціони колл дає можливість заробляти на низьких цінах, коли чиста позиція складається з середньої ціни на місяць плюс $ 6 т. дає сам спред.
Єдиним недоліком такої стратегії є та обставина, що максимальний розмір прибутку лімітований. Як уже згадувалося вище в прикладі, за умови того, що середні ціни за лютий будуть в діапазоні вище $ 1000 т., То прибуток буде обмежена $ 20 т.
Підводячи підсумок, можна сказати, що компанії, які шукають порівняно дешеву, з досить таки низьким рівнем ризикованості стратегію проти зростання цін цілком можуть таку виявити в пропонованому бичачому спреді на опціони колл. До того ж, зовсім не варто обмежуватися газойлем. Спреди на опціони колл цілком доступні за бункерного, дизельного, авіаційному паливу, сирої нафти, бензину, природному газі і конденсату. До речі, на низькоризиковані стратегію з меншими витратами також може претендувати і ще одна: ведмежий спред на опціони пут. Але про це наступного разу.