Провідні німецькі автовиробники купили nokia Here

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Представники компанії Nokia повідомили про продаж підрозділу Nokia Here, яке відповідає за розробку навігаційних систем. Покупців виявилося відразу троє - Volkswagen AG, BMW і Daimler. Загальна сума угоди склала 2, 8 млрд євро, куди входять, в тому числі, боргові зобов'язання компанії у розмірі 300 млн євро. Таким чином, чиста виручка продавця від цієї операції досягла 2,55 млрд євро.

Сьогодні картографічний сервіс Here широко використовується в автомобільних навігаційних системах і доступний власникам смартфонів на різних платформах. Сервіс представлений в 96 країнах.

Основна причина, по якій Nokia Here залучає представників автопрому - це одна з кращих навігаційних систем. Грає свою роль і дешевизна активу, яка викликана практично повним провалом бізнесу Nokia.

Представники Volkswagen, BMW і Daimler заявляють, що мають намір розвивати сервіс Here і першим нововведенням стане впровадження технології Big Data, який дозволить збирати анонімні дані, що відправляються автомобілями. З якою метою Here буде збирати цю інформацію, представники концернів не уточнили.

Нагадаємо, що в минулому році Nokia Here принесла виручку в 970 млн євро, причому більша частина прибутку була забезпечена саме автомобільною індустрією. Цей актив Nokia отримала, купивши Navteq в 2008 році за 8, 1 млрд доларів. Експерти відзначають, що покупка Nokia Here провідними автовиробниками знаменує початок відкритого протистояння з Google, який вже почав практичні випробування власного автопілота, що працює в зв'язці з фірмовим навігаційним сервісом Google.