Японські банки готові на додаткові ризики

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Японські банківські титани наймають іспаномовних банкірів для відкриття нових напрямків бізнесу в Латинській Америці і готові без роздумів роздавати кредити американським позичальникам зі спекулятивним кредитним рейтингом. Виною цьому - відсутність прибутковості на внутрішньому ринку.
Sumitomo Mitsui Financial Group (NYSE: SMFG) та інші великі фінустанови, наростили обсяги кредитування за кордоном, чому значною мірою сприяла криза в єврозоні, ганьбила європейських конкурентів. Тенденція посилилася в квітні після запуску урядової програми монетарного пом'якшення, що вдарила по ринку кредитування і скоротила прибутковість японських держоблігацій.
На даний момент японські банки, в тому числі Mizuho Financial Group (NYSE: MFG) проводять активну маркетингову політику в пошуках нових позичальників за кордоном. Вони готові кредитувати корпорації, які не мають зв'язків з Японією, і розробників природних ресурсів, які потребують значних обсягах фінансування. На думку експертів, наростаюча активність за кордоном, поки що скромна в порівнянні з обсягом внутрішніх операцій, поступово призведе японські банки і на ринки, що розвиваються. Чи зіграє така політика на руку самим банкам, поки невідомо.


"Зараз ми укладаємо угоди, дуже відмінні від тих, які були раніше, зокрема, працюємо на іноземних ринках з місцевими компаніями, які не мають нічого спільного з японськими партнерами", - розповідає Такаюкі Сакаї, директор з проектного фінансування Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Він також повідомив, що його банк планує видавати кредити в національній грошовій одиниці, на відміну від стандартних пропозицій по доларовим кредитування.
Останнім часом Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ наростив свій бізнес по проектного фінансування в Латинській Америці, наймаючи при цьому досвідчених банкірів зі знанням іспанської та португальської мов, щоб мати доступ до найбільш цікавим місцевим проектам. Так, минулого літа банк взяв на роботу Ральфа Шольца, який раніше обіймав посаду директора з проектного фінансування BNP Paribas в Латинській Америці, а також переманив ще одного досвідченого банкіра з HSBC Holdings, говорить португальською мовою.
Станом на грудень 2012 року сума іноземних кредитів, виданих Sumitomo Mitsui Financial Group і Mizuho Financial Group, становить $ 277 млрд Що більше на 66% в порівнянні з 2010 роком.
У Sumitomo Mitsui Banking Corporation, підрозділ Sumitomo Mitsui Financial Group кажуть, що націлені на кредитування малих і середніх підприємств в США, включаючи тих, чий кредитний рейтинг не дотягує до "ВВ". Хоча в банку не розкривають інформацію про прибутковість таких позик, експерти вважають, що кредити позичальникам з рейтингом "ВВ" мають спреди на 1, 7-1,8% вище, ніж кредити позичальникам з інвестиційним рейтингом.
Старший віце-президент департаменту міжнародного банкінгу Sumitomo Mitsui Banking Corporation Хідео Кавафуне каже, що кредити позичальникам з рейтингом нижче інвестиційного становитимуть близько 10-20% кредитного портфеля, але темпи зростання таких кредитів перевищують темпи зростання інших активів.
У Mizuho Corporate Bank заявили також про намір займатися фінансуванням злиття і поглинань на зарубіжних ринках, оскільки цей бізнес приносить більший дохід порівняно з кредитуванням "блакитних фішок". Зокрема, банк націлений на роботу з такими великими клієнтами, як BP, Prada і I. B.M. на всіх континентах світу.