Ишимоку - індикатор для будь-якій стадії ринку

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Індикатор Ишимоку (Ichimoku) це трендовий інструмент, який примітний тим, що відмінно працює незалежно від поточної стадії ринку. Саме в цьому його головний "козир", оскільки в результаті його можна застосовувати, як під час активних фаз і формування тенденцій, так і під час корекцій, коли руху на ринку мінімальні. Існує велика кількість стратегій застосування Ишимоку, але в даній статті зупинимося на описі індикатора і тих базових сигналах для торгівлі, які він подає. Адже в кінцевому підсумку тільки розуміючи теорію можна в подальшому на практиці прибутково торгувати. Для розбору Ichimoku будемо використовувати живий графік бінарних опціонів."tradingview_d41e1-wrapper">

Ichimoku на відміну від більшості інших, а індикатори не робився для форекса або для бінарних опціонів. Його основне призначення - робота на фондових ринках. Саме для цих цілей в Хосода Гоічі в 30-х роках минулого століття і розробляв цей інструмент. Проте індикатор тренда Ишимоку показує дивовижну універсальність. Він відмінно підходить для аналізу різних ринків, всіх активів, і на всіх періодах побудови графіка. Саме це і зумовлює його високу популярність і, найголовніше, корисність для трейдерів.

Опис Ишимоку і його налаштування

Головна відмінність Ишимоку в його складності. На графіку відображається безліч ліній, областей, різні кольори. Тут може здатися, що все настільки складно, що і життя не вистачить, щоб в цьому розібратися. Але це помилкова думка і насправді в даному інструменті все просто і логічно. Нижче ми розберемо кожен елемент на графіку, а також можливості його застосування при технічній аналітиці ринку, як на форексі, так і вбінарних опціонах.


Тепер більш детально зупинимося на кожному графічному елементі (лінії):

  1. Tenkan-sen. Проста швидка змінна середня, яка розраховується на основі максимумів і мінімумів ціни. Значення за замовчуванням - 9.
  2. Kijun-sen. Аналогічно попередній лінії, але будується для більшого тимчасового інтервалу. Значення за замовчуванням - 26.
  3. Chinkou-span. Змінна середня з ще більшим періодом, але яка будується зі зміщенням в історію на 26 свічок.
  4. Senkou-span A. Чи об'єднає принципи побудови ліній 1 і 2, але будується зі зміщенням в майбутнє на 26 свічок.
  5. Senkou-span B. Також будується зі зміщенням в майбутнє на 26 свічок.

Senkou-span A і Senkou-span утворюють кольорову область, яку прийнято називати "хмара". Ця хмара є одним з кращих і найбільш прибуткових сигналів, оскільки відмінно відловлює всі тренди. Нижче я розповім як це відбувається на практиці.

Зараз же я пропоную приділити кілька рядків налаштування Ichimoku, щоб було остаточно зрозуміла суть індикатора, а також принцип його побудови. Зовні вікно настройки виглядає наступним чином.

Тобто в налаштуванні представлений ті ж лінії, які вже були нами розглянуті в пунктах вище. Там же дані й основні рекомендації про побудову. Але все це не аксіоми, а тільки рекомендації. У будь-якому випадку слід пам'ятати, що на ринку не існує універсальних шаблонів і під кожен актив слід вести індивідуальну настройку.

Як використовувати індикатор Ichimoku на практиці

Індикатор Ишимоку це повноцінний самостійний інструмент, унікальність якого полягає в тому, що йому фактично не потрібні додаткові елементи і фільтри, оскільки сигнали і так виходять досить точними. Більш того, варіантів застосування даного інструменту на практиці існує величезна кількість, і кожен з них має право на існування. Нижче розглянуті основні варіанти торгівлі, які реально застосовні в бінарних опціонах.

Визначення тренда і флета

Це базові функції в будь-якій торгівлі, на будь-якому ринку і з будь-яким активом. Нам потрібно розуміти, в якій стадії знаходиться ринок, щоб знати, як цю стадію використовувати в своїх цілей. Тут на допомогу приходить хмара Ишимоку. З ним все просто:

  • Ціна перебуває в хмарі - на ринку флет.
  • Ціна вийшла за хмару - утворюється тренд.

Якщо ціна пішла вище хмари, то на ринку висхідний тренд, і ми розглядаємо позиції на підвищення. Якщо ціна впала нижче хмари - формується спадний тренд. Однак цей алгоритм не рекомендується використовувати для однозначної самостійної торгівлі. Його призначення - вказати тенденції для подальшої торгівлі, хоча деякі трейдери купують угоди і по цим сигналам.

Підтримка та опір для ціни

Індикатор Ишимоку Лінія Chinkou-span цікава не тільки тим, що по суті є центральною в індикаторі, але ще і тим, що являє собою дуже сильний рівень, який активно тестується ціною. У цій статті я не буду говорити про те, як працювати з рівнями підтримки та опору, тільки зазначу, що дана лінія індикатора (зелена на графіку) відмінно відпрацьовує. В результаті вона може використовуватися навіть для короткострокової торгівлі, в пошуках відкату або пробою лінії.

Ще більш точними лініями даного призначення є А і В, які утворюють хмару. Ось як це виглядає на практиці (та ж ринкова ситуація, що розглянута і вище).

Ми розглянули графік за 1 тиждень, і в 100% випадків ціна активно реагувала на наближення до позначених рівнями.

Стратегія торгівлі по індикатору

Базова стратегія за даним індикатором полягає в роботі хмарою (вище я вже говорив, що це основний елемент на графіку, який дозволяє працювати з трендами. Перетин (створення) хмар говорить про початок тренда, що дозволяє відкривати угоди на різні таймфрейме. Так, по крайней, мірою говорить теорія, але проблема в тому, що часто поява хмар буде спостерігатися під час формування локальних (коротких) тенденцій, а значить, до помилкових сигналів. З цієї причини краще відмовитися від базових налаштувань Ишимоку, а застосовувати такі:

  • Збільшуємо період до 50. Це період за яким відбувається формування хмари.
  • Будь-які інші лінії можна прибрати з графіка, оскільки вони нам не потрібні і будуть тільки заважати.

Якщо застосувати настройки, як вони описаний вище, то виходить наступна картина на графіку.

В результаті ми чітко бачимо все ринкові тенденції, причому "шуму" практично немає і будь-які рухи є однозначними - їх не можна якось двояко трактувати. Це досягається саме настройками. Це важливий момент особливо для торговців на форексі, де важливо вчасно відкритися і закритися, щоб отримати максимальну вигоду. У бінарних опціонах це не настільки критично, але все-одно дуже важливо. І індикатор це дає.

Це обмеження стосується моменту закриття угод. І на малюнку вище видно, що в моменти, коли індикатор Ишимоку ще вказує на продовження тренда, ціна вже починає корекцію і рух в протилежну сторону. Звідси перший важливий висновок - якщо ви працюєте з достроковим закриттям угод, то робити це потрібно по додаткових інструментів (наприклад, по осцилляторам), оскільки в іншому випадку важко відловити всі рухи.

Купувати бінарні опціони по даній стратегії слід в моменти перетину ліній Ишимоку, тобто в момент створення хмари і закінчення хмари/формування нового. Приклад такої торгівлі наведено на малюнку нижче.

Дана стратегія з вказаних настройок працює дуже добре, але вона не є бездоганною. Тому у неї часом пробиваються хибні сигнали, коли хмари сигналізують про лкальних рухах, які дуже швидко закінчуються і ніяких можливостей для торгівлі не дають.

Модифікація стратегії

Вище ми розглянули переваги і недоліки простої стратегії Ишимоку, яка може бути застосована в бінарних опціонах і на форексі. Примітно, що недоліки, які я вказав як основні, багатьма трейдерами вважаються незначними, а виділяються інші - мала кількість сигналів. Я не вважаю це великою проблемою, але тим не менше потрібно розглянути варіанти, при яких збільшується кількість сигналів. Модифікація полягає в класичному графічному аналізі - ми чекаємо коли ціна закріпитися над (під) рівнем і індикатор сформується. Тобто, надходить сигнал, ми чекаємо поки ціна підійде до лінії, але не подолає її. У цей момент можна починати торгувати, адже Ишимоку подав знак.

Дана стратегія значно збільшує кількість сигналів і, найголовніше, збільшує їх прибутковість. І найголовніше, що це дуже простий підхід, в основі якого використовується всього один елемент технічного аналізу - індикатор Ишимоку.