Як тестувати індикатор в metatrader 4

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Привіт, друзі! У 830 білді Metatrader 4 з`явилася функція тестування форекс індикаторів в тестері стратегій терміналу. Тобто тепер ви можете поспостерігати за роботою будь-якого індикатора на історії в «реальному часі», тобто в режимі візуалізації.

Навіщо це потрібно? По-перше, щоб з`ясувати чи присутній «перерисовка» сигналів індикатора, по-друге щоб оцінити його прибутковість і корисність для вашої стратегії без заважає тверезій оцінці правого боку графіка.

Як протестувати індикатор ми розглянемо в інструкції нижче.

Як протестувати індикатор в Metatrader 4

Для того щоб показати вам можливості цієї функції, ми перевіримо її спочатку на стандартному індикаторі, що йде в комплекті з Metatrader 4, а потім на модифікованій версії індикатора Traders Dynamic Index, так як тестер можна використовувати зі стандартними і будь-якими іншими, самостійно встановленими індикаторами.

На скріншоті нижче індикатор Traders Dynamic Index:

0001

Іноді через багів в поточних білдах виникають проблеми. У вас може скластися ситуація, що ви встановили індикатор, а в тестері він не тестується. На даний момент важко сказати точно основну причину проблеми. Ймовірно, вона виникає або через те, що індикатори були написані до того, як функція перевірки з`явилася в Metatrader 4, або через недоробки терміналу. Можливо, в майбутніх версіях терміналу це виправлять. Як і при тестуванні радників, в першу чергу потрібно завантажити історію котирувань.

Робиться це через меню: «Сервіс» - «Архів котирувань»:

0002

Або ж можна скористатися клавішею F2 на клавіатурі.

З`являється ось таке меню з історією валютних пар:

0003

Припустимо, що нам потрібна пара GBPUSD.

Вибираємо хвилинні графіки, щоб отримати найбільш точну історію, і натискаємо «Завантажити»:

0004

Після того, як ви завантажили історію, можна закрити вікно котирувань і відкрити вікно «Тестер стратегій».

Для цього знаходимо і клацаємо на значок з лупою:

0005

Відкриється ось таке меню:

0006

Якщо раніше в місці, зазначеному на скріншоті, була можливість тестувати тільки радники, то тепер з`явилося вікно вибору, де можна вибрати тип тестованого об`єкта:

0007

Давайте для початку запустимо тест якогось стандартного індикатора, наприклад, MACD:

0008

Період можна налаштувати. Я поставлю М30:

0009

При натисканні на «Властивості індикатора», ми відкриємо його налаштування для тестування:

0010

У нас стоять стандартні настройки. Можна змінити їх, як вам буде зручно.

Вікно «Властивості символу» зміні не підлягає:

0011

Воно відображає дані спреда, рівень стопів, тип свопу і так далі.

При натисканні на кнопку «Відкрити графік», по ідеї, повинен відкритися такий же графік візуалізації, як при тесті. У мене в терміналі нічого не відбувається. Швидше за все, це недоробка поточної версії терміналу. Тому якщо у вас не працює дана функція, то не турбуйтеся.

При натисканні «Змінити індикатор» у нас відкривається його код:

0012

Якщо у вас є знання в MQL програмуванні, то ви можете редагувати індикатор. Галочку «Оптимізація» поставити не можна, так як це індикатор, а не радник.

Пункт «Візуалізація» за замовчуванням включений. Відключити його не можна, так як немає сенсу тестувати індикатор, якщо ми нічого не побачимо на графіку. Поруч з пунктом «Візуалізація» є повзунок швидкості. Його бажано встановити на невелику відстань, інакше при тестуванні графік на великій швидкості втече вперед.

У пункті «Використовувати дату» ставимо галочку і вибираємо проміжок на якому хочемо протестувати індикатор:

0013

Після того, як все налаштовано, натискаємо «Старт»:

0014

Протягом декількох секунд пройде завантаження і відобразиться графік в новому вікні:

0015

Ви можете змінити відкрився графік. Зробити його крупніше або менше, замінити бари свічками або навпаки, поміняти кольорову схему… Так само можна додати якийсь інший індикатор.

Давайте для нашого випадку додамо ковзаючу середню:

0016

На даний момент тестування відбуватиметься повільно, тому що ми виставили повзунок швидкості візуалізації на невеликий проміжок. Якщо збільшити значення, то воно піде в рази швидше.

На жаль, існує баг швидкості відтворення графіка. Якщо встановити повзунок на 31, то він буде швидко малювати нові бари з помірною швидкістю, але якщо встановити значення на 32, то графік різко втече вперед:

0017

У моєму випадку, тестування вже закінчилося через те, що я виставив значення 32.

Давайте тепер поміняємо тип моделювання, виставивши «Все тики контрольних точок» і побачимо, наскільки повільніше стане візуалізація:

0019

Що це за тип моделювання? Це найбільш точний метод емуляції, на основі всіх доступних тайм фреймів. Наприклад, рух ціни на М30, розраховується на основі даних М1 свічок.

Метод «Контрольні точки», який був у нас до цього, більш грубий. Він бере дані з найближчого найменшого таймфрейма. Через це прискорюється тестування. Виходить на М30 використовувався таймфрейм М15, так як він є найближчим найменшим.

Після відкриття нового графіка швидкість візуалізації стає набагато повільніше, що, безсумнівно, зручно для аналізу:

0021

Я раджу вибирати вам тип «все тики», тому що так зручніше і точніше.

Зверніть також увагу, що старий графік візуалізації не закривається, а залишається у вкладці:

0023

За допомогою нього можна робити будь-які порівняння або ж закрити, що б він не заважав.

Тепер давайте протестуємо сторонній індикатор TDI:

0022

Що ми можемо робити в тестері?

Найважливіше це те, що можна спостерігати за поведінкою індикатора в реальному часі. Припустимо, якщо з`являються стрілочки на вхід, ви можете побачити, зникають вони через якийсь кількість свічок чи ні. А якщо ви розраховуєте відкрити угоду, можна робити позначки на графіку.

Уявімо, що з даним індикатором ми б продавали, коли швидкі зелена і червона лінії відштовхнулися від верхньої межі індикатора блакитного кольору, і при цьому вони перебували б вище рівня 68:

0023

Для того щоб відзначити як-небудь вхід, встановимо там стрілочку:

0024

Десь в цьому місці ми б вийшли:

0027

У підсумку, завдяки цьому, ми зможемо отримати статистичні результати для аналізу:

0028

висновок

Тест індикаторів в MT4

Майте на увазі, що торгувати по одному індикатору - справа невдячна, найбільш ефективне використання відбувається в складі торгової системи. Тестувати його рекомендується, щоб оцінити потенціал, плюси і слабкі місця, а також чи підходить він особисто вам. Не секрет, що одні трейдери вміють заробляти гроші, наприклад, за допомогою сигналів індикатора Stochastic, а інші наполегливо зливають при тих же сигналах.

Після тестування у вас не залишиться помилкового враження від індикатора, так як графік будується в «прямому ефірі», і ви не бачите, що буде далі. Завдяки цьому ваш розум не зможе якось неправильно оцінити сигнали індикатора і його значущість в успішній торгівлі.

Можна зробити висновок, що функція тестування індикаторів може бути корисна не тільки для виявлення «перемальовування» сигналів індикатора, але і допоможе оцінити його потенціал для вашої торгівлі.

З повагою, Власов Павло

TradeLikeaPro.ru

fb-informer