Як захистити свій торговий капітал

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Більше 90% людей, які торгують на фондовому ринку, втрачають гроші. Головною причиною є те, що більшість з них не вміють застосовувати принципи управління капіталом і ризиками.

Управління капіталом, маніменеджмента, масштабування позиції.. Називайте, як хочете, але це потрібно знати!

"Управління капіталом - як секс. Кожен цим займається, так чи інакше, але не багато хто любить про це говорити, а деякі вміють це робити краще за інших. Але є і одне велике відмінність: кількість сайтів про секс в інтернеті стрімко зростає, а знайти сайти, присвячені науці управління капіталом і ризиками, досить важко " - Гібонс Бурк

Ризик і розмір позиції

Ніколи не ризикуйте більше ніж 2% від свого торгового капіталу в одній угоді.

Приклад: Якщо у вас на рахунку - 3000 $, то ризик повинен бути не більше 60 $. Але багато хто забуває враховувати при цьому комісію. Якщо вона становить, скажімо, 2,5 $ в кожну сторону, то максимальний ризик не повинен перевищувати 55 $. Потрібно правильно встановити стоповий ордер, щоб закрити позицію, якщо вона впаде в ціні на 55 $.

Ніколи не вкладайте в одну угоду більше 20% вашого торгового капіталу.

Приклад: У нашому випадку, коли у вас на рахунку є 3000 $, максимальний розмір позиції не повинен перевищувати 600 $. Але краще обмежитися рівнем 19%, тому що, якщо ви відкриєте 5 угод, то у вас ще залишиться зазор 5% на випадок прослизання і інші непередбачені ситуації.

Розглянемо просту помилку, яку допускають багато трейдерів.

Приклад: Припустимо, в розглянутому нами прикладі, моя позиція виросла в ціні на 100 $ і тепер її загальна вартість складає 700 $, тому я вирішую відкрити другу позицію. Правильно буде спочатку визначити, якою буде вартість вашої позиції, якщо спрацює встановлений стоп-лосс. Ви можете бути в плюсі ​​на 100 $, але вже підтягнули стоп так, що при спрацьовуванні ваша прибуток складе, скажімо, 90 $. Тому в подальших розрахунках необхідно виходити із загальної суми 3000 $ + 90 $ = 3090 $.

"В житті є тільки дві неминучі речі - смерть і податки" - Бенджамін Франклін

Потрібно визнати, що результативність в минулому не є надійним індикатором результативності в майбутньому, але у вас залишається можливість контролювати свої ризики.

На вулиці - 21-е століття, управління своїми інвестиціями - цілком нормальне явище. Але все ж, далеко не всі розуміють і застосовують суворі і професійні принципи управління ризиками і капіталом. Під час буму на фондовому ринку, обмеження ризиків завжди мала відійти на другий план, але з огляду на нинішню волатильність і ринкові умови, потрібно ставитися до цього серйозно!

Управління ризиками та капіталом

Професійні стратегії управління капіталом і ризиками, що застосовуються правильно і у взаємозв'язку, складуть основу вашого успіху в торгівлі. По суті, управління капіталом говорить вам, скільки акцій можна торгувати в кожен конкретний момент часу, а постановка стоп-лосс - де ви повинні погодитися, що прийняли неправильне рішення, закрити цю угоду і торгувати далі. Це - захисна концепція, яка дозволяє залишитися в грі, щоб була можливість торгувати і на наступний день. Не плутайте управління капіталом з постановкою стоп-лосс. Постановка стопа не відповідає на питання: Скільки?

Управління ризиками - це різниця між успіхом і поразкою на фондовому ринку. Воно пов'язане з постановкою стопа і дозволяє зменшити втрати, які у вас обов'язково будуть, а також максимально збільшити прибуток (в цьому випадку, мова йде про "стежить стопі" або стопі для покриття прибутку).

Управління капіталом дозволяє оптимально використовувати ваш торговий капітал. Не всі вміють розглядати свій портфель як єдине ціле. І зовсім мало трейдерів і інвесторів здійснюють перехід від захисного, або реактивного, погляду на ризики, при якому ризик обмежується, щоб уникнути збитків, до наступальному, або проактивного, при якому управління ризиками проводиться активно, з метою більш ефективного використання капіталу. Сьогодні існує безліч можливостей для швидкого розрахунку за допомогою електронних таблиць: розміру позицій, ціни стоп-лосс, кроку стежить стопа, ціни беззбитковості і багато чого іншого, грунтуючись на ціні закриття попереднього дня і інших показниках. І звичайно ж, можна автоматично розраховувати такі корисні показники, як співвідношення прибуткових і збиткових позицій в вашому портфелі, середній розмір прибутковою і збитковою угод, очікуваний прибуток в угоді і багато іншого. Безумовно, автоматизація цих операцій буде корисна при реалізації принципів управління капіталом і ризиками як для новачків, так і для досвідчених трейдерів.

При бажанні, можна рівень стежить стопа визначати чисто технічно. Але на практиці більшість трейдерів використовують технічний аналіз для входу в угоду, а управління ризиками та капіталом - для виходу. Довгострокові інвестори можуть використовувати фундаментальний аналіз, щоб знаходити фінансово здорові компанії, потім - технічний аналіз для входу в угоду, а згодом - управління ризиками та капіталом - для виходу.