Глава ФРС обрушила ринки, що розвиваються

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!


Валюти і акції ринків, що розвиваються падають другий день поспіль на тлі того, що заяви глави ФРС США Джанет Йеллен посилили очікування підвищення ключової ставки вперше за останні 10 років.

Динаміка акцій енергетичних компаній привела до падіння індексу MSCI Emerging Markets, а Bloomberg Commodity Index впав до 16-річного мінімуму через падіння ціни на нафту. Індекс долара в середу досяг максимального рівня за останнє десятиліття після того, як Йеллен заявила, що найбільша економіка планети готова до більш високих витрат по позиках.

Експерти відзначають, що національні валюти країн, що розвиваються впали до рекордного мінімуму, причому абсолютним лідером падіння стала індонезійська рупія. Південнокорейська вона продовжує втрачати в ціні шостий день поспіль, що є найтривалішим зниженням з вересня 2015 року.

Практично нульові витрати на позики ФРС підтримували попит на ризиковані активи і зростання. Очікується, що зміна ситуації змусить інвесторів знову вкладатися в долар.

Після виступу Йеллен сьогодні, 3 грудня, перед законодавцями в конгресі, інвестори зосередилися на потенційної дивергенції грошово-кредитної політики. ЄЦБ повідомив про майбутнє зниження депозитної ставки і розширення програми купівлі активів.

Намічається розлад серед нафтовидобувних країн з питань скорочення поставок тільки доповнює невизначеність на світових ринках і тиск на акції енергетичних ринків:

" ФРС дотримується курсу підвищення ставок в грудні. Є невелика ймовірність того, що ЄЦБ може перевершити очікування, але в ринок закладені ціни, що враховують значне пом'якшення " - заявив валютний стратег Bank of Singapore Ltd.

Індекс MSCI Emerging Markets упав на 0, 3%. Акції CNOOC знизилися в ціні на 2,8% в Гонконзі, а найсильніші втрати понесли папери PetroChina Ltd. На думку експертів, основний удар по PetroChina Ltd. завдало падіння нафти нижче $ 40 за барель WTI.

З азіатськими індексами все неоднозначно - індекс Hang Seng China Enterprises не витримав тиску і впав вперше за 3 дні, а Shanghai Composite зростає вже четвертий день на тлі обіцянок уряду КНР посилити заходи по підтримці економіки.