Google, Facebook і Microsoft хочуть прозорості даних про пошукові запити

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!


Google, Facebook і Microsoft попросили уряд США дозволити їм розкрити запити органів безпеки на контроль над передачею даних користувача.

Крок був зроблений після недавніх повідомлень про те, що влада США мали прямий доступ до серверів дев'яти великих американських високотехнологічних компаній, в тому числі Google і Apple.

Американський союз громадянських свобод у вівторок подав позов, в якому оскаржувалася законність програми.

Коаліція більше 80 правозахисних організацій і інтернет-компаній запустила веб-сайт StopWatching. Us Який закликав конгрес США почати повне розслідування.

Сайт підтримується групою World Wide Web Foundation, заснованої Тімом Бернерс-Лі, винахідник Інтернету.

Головний співробітник з правових питань Google Девід Драммонд написав генпрокурору США з проханням дозволити публікацію "сумарної кількості приписів, що стосуються державної безпеки, в тому числі пов'язаних з розкриттям інформації про розшукової діяльності зовнішньої розвідки в рамках закону про нагляд за іноземними розвідками (Fisa)".

" Дані Google Ясно покажуть, що наше виконання цих приписів не відповідає пропонованим претензіями. Компанії Google нічого приховувати", - наголошується в його листі.

Microsoft заявила, що підвищення прозорості щодо цих розпоряджень покликане "допомогти спільноті зрозуміти і обговорити ці важливі питання".

Тед Уліот, головний юрисконсульт Facebook, заявив, що його компанія хоче забезпечити "повну картину урядових розпоряджень, які отримує, і свою реакцію на них".

Необмежений доступ?
Програма спостереження, відома як Prism, придбала популярність минулого тижня після серії витоків колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена.

Документи, що потрапили в розпорядження газет Guardian і Washington Post Показують, що США мають велику мережу спостереження, яка характеризується набагато меншим контролем, ніж вважалося раніше.

Г-н Сноуден розповів Guardian, що в оперативників були повноваження підключатися до будь-якої електронній пошті в будь-який час.

"Ми можемо створювати помилки в комп'ютерах. Коли ви в мережі, я можу визначити вашу машину. Ви ніколи не будете в безпеці, незалежно від захисту, яку ви встановили", - цитує його Guardian.

Основні американські фірми високих технологій заперечують надання такого безперешкодного доступу американським властям.

Проте, американські чиновники встали на захист програми, заявивши, що мають на неї право відповідно до закону Fisa.

Один з журналістів, який писав для Guardian про програму Prism, Гленн Грінвальд, пообіцяв "більш значні сенсації".

Зрадник чи герой?
Витік від пана Сноудена викликала заклопотаність щодо прав інтернет-користувачів.

Європейський союз прагне гарантувати, що права європейців не порушуються знову описаними американськими програмами спостереження.

Комісар юстиції Вівіан Редінг зазначає: "Цей випадок показує, чому чітка правова основа захисту персональних даних - це не розкіш, а необхідність. "

Тим часом триває також дискусія з приводу того, чи правильно зробив пан Сноуден, що розповів про програму.

У США сенатор-республіканець Мітч Макконнелл заявив, що особа, відповідальна за витік, має переслідуватися за всією суворістю закону.

Він сказав, недоторканності приватного життя були зрозумілі з урахуванням охоплення програм, але додав, що було важко зрозуміти, чому пан Сноуден дасть інформацію ворогів США.

Демократ Дайан Файнштейн, яка є головою сенатського комітету з розвідки, звинувачує пана Сноудена в "державній зраді" і каже, щоб американська влада "активно" переслідували його.

Спікер палати представників США від республіканців Джон Бёнер також вважає пана Сноудена "зрадником".

Однак активіст руху проти секретності, засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж підтримує пана Сноудена.

"Едвард Сноуден - герой, який повідомив громадськості про одне з найсерйозніших подій десятиліття, поступове виникнення стану тотального контролю", - цитує пана Ассанжа агентство новин AFP.

Джерело: //www.bbc.co.uk/news/business-22867185