Фундаментальний аналіз: політика і її оцінка

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

В рамках майстер-класу «Будь трейдером з iLearney»

При аналізі політичних чинників, що впливають на динаміку курсів валют на міжнародному валютному ринку Forex , необхідно враховувати тісний взаємозв'язок політичних рішень і їх економічних наслідків, а також той факт, що за ними стоять конкретні люди, які, як правило, переслідують особисті інтереси.

Політика і економіка

На відміну від екологічних факторів, вплив яких на котирування валют проявляється через бюджетно-податкову чи інші сфери господарського життя країни, політичні драйвери їх зміни більш багатогранні. Ще апологетами економічної науки було відзначено, що не тільки політика впливає на економіку, а й навпаки.

Найбільш яскравим прикладом останньої взаємозв'язку є президентські вибори. Переможцем, як правило, виходить той кандидат, який зуміє переконати виборців у поліпшенні якості їх життя. Недавній приклад гучних передвиборних обіцянок пана Оланда про необхідність переходу від заходів «жорсткої економії» до політики, орієнтованої на зростання ВВП, дозволив йому стати президентом Франції.

Що ж сталося в результаті? Як виявилося, одного бажання пана Оланда недостатньо, щоб щось кардинально змінити в цьому напрямку. Адже Франція - це частина «Сполучених Штатів Європи», на території яких найбільше можливостей для стимулювання зростання є у ЄЦБ. А прийнятий закон про збільшення податкового тягаря для багатих ще більше просунув країну в напрямку заходів «жорсткої економії».

Акцент на президентські вибори в США

Зараз на порядку денному більш глобальна подія - президентські вибори в США. І знову в якості основних козирів використовуються економічні гасла. Республіканці відзначають, що за роки перебування при владі Обами йому так і не вдалося вирішити проблеми високого рівня безробіття, розібратися з борговим навантаженням і забезпечити прийнятний зростання ВВП.

Динаміка рівня безробіття в США в 2000-2012 рр.

Судячи з малюнка, у всіх бідах американців винен саме Обама, при якому рівень безробіття довго вагався біля позначки 10%. Але хіба можна ставити в провину людині глобальна економічна криза, передумови для якого створили його попередники? Той самий криза, який сам став потужним інструментом у політичній боротьбі чотири роки тому.

Ще одним джокером в рукаві у республіканців може стати стан зовнішнього боргу провідної світової економіки.

Динаміка співвідношення сукупного боргу до ВВП США в 1996-2012 рр. ,%

Саме в роки президентства Обами державний борг перевищив величину ВВП. До цього свого часу не змогли привести ні істотні витрати на проведення військової операції в Іраку, ні будь-які інші дії попередніх глав американської держави.

QE - в чиєму рукаві джокер?

Важливою особливістю нинішньої президентської компанії є та обставина, що погляди демократів і республіканців на грошово-кредитну експансію докорінно відрізняються. На думку нинішнього глави ФРС Бена Бернанке, попередні раунди кількісного ослаблення сприяли скороченню безробіття і зростання ВВП. Старший же радник кандидата в президенти від республіканців Глен Хаббард стверджує, що QE призведе до зниження прибутковості облігацій, але його позитивний вплив на реальний сектор економіки сумнівно. «Покупка облігацій до президентських виборів - це скоріше політичний крок», незважаючи на те, що ФРС неодноразово заявляла про свою аполітичність.

Слід зазначити, що зниження прибутковості облігацій під впливом їх масової покупки з боку американського регулятора є скоріше тимчасовим явищем. Як показує досвід попередніх QE, прибутковість за казначейськими бондами зменшується на перших етапах реалізації програм. Потім інвестори самі прагнуть позбавлятися від низькоризикованих активів, що призводить до зростання показника.

Динаміка прибутковості 10-річних казначейських облігацій США в 2008-2012 рр.

Таким чином, рішення про запуск чергового раунду кількісного ослаблення до президентських виборів дійсно виглядає як політичний крок. Спочатку воно призведе до скорочення вартості запозичень, а через деякий час, навпаки, збільшить їх. Супутнім процесом стане ослаблення долара, яке ще більше посилить відтік капіталу з американського боргового ринку.

Таким чином, при побудові ланцюжка впливу політичних чинників на валютні курси необхідно враховувати інтереси конкретних партій, декларовану ними економічну політику, а також результати, досягнуті їх попередниками.Від того, хто саме буде стояти при владі, залежить слабкість або сила національної валюти, яка буде змінюватися в залежності від реалізованих правлячої структурою заходів.

Як правило, всі козирі розкриваються ближче до фінальної частина президентської компанії, результати якої визначать основні напрямки економічної політики і, відповідно, динаміку долара США проти основних світових валют. Чи прийде до влади Ромні або залишиться Обама? Як при цьому зміняться погляди ФРС? Відповіді на ці питання ми дізнаємося зовсім скоро.