ПЕК і Середнє машинобудування. Аналітика. Думки (daimler AG)

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Daimler AG (DaimlerChrysler AG, Daimler-Benz AG)

Daimler AG - німецький автомобілебудівний концерн. Найбільша з обігу компанія Німеччини. Штаб-квартира знаходиться в місті Штутгарт, земля Баден-Вюртемберг, Німеччина.
________________________________________________

Історія компанії починається в 1886 році, коли Готліб Даймлер (Gottlieb Daimler) і Карл Бенц (Carl Benz) запатентували першу в світі "триколісні візок з бензиновим двигуном". Уже пізніше, в 1926 році, дві самостійні компанії Daimler Motoren Gesellschaft і Benz & Cie об'єдналися в союз - Daimler-Benz AG.

Концерн DaimlerChrysler AG утворений в листопаді 1998 року в результаті придбання концерном Daimler-Benz AG компанії, що входить в "велику трійку" автомобільної індустрії США - корпорації Chrysler LLC.

14 травня 2007 року DaimlerChrysler AG анонсував продаж 80, 1% акцій підрозділу Chrysler Group за $ 7,4 млрд приватному американському інвестиційному фонду Cerberus Capital Management. Операція була здійснена 3 серпня 2007 року.На зборах акціонерів 4 жовтня 2007 року назва DaimlerChrysler AG було змінено на Daimler AG.

12 грудня 2008 року Daimler придбав 10% акцій російського виробника вантажівок ВАТ "КАМАЗ", повідомив керуючий підрозділом Daimler Trucks Андреас Реншлер. Німецький автоконцерн заплатить за 10% акцій "КАМАЗу" 250 млн дол. Відразу і 50 млн дол. - до 2012 року. В результаті угоди Daimler отримає одне місце в раді директорів "КАМАЗ", йдеться в матеріалах компаній. 11 лютого 2010 року Daimler збільшив на 1% (до 11%) свою частку у ВАТ "КАМАЗ". *

Нещодавно в листопаді 2014 року свої акції йому продав Європейський банк реконструкції і розвитку. Частка німецького концерну Daimler в ВАТ "КАМАЗ" збільшилася з 11% до 15%. Про це повідомляють в російської автомобільної компаніі. Пакет був викуплений у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). Раніше Daimler належали 11% акцій Камського автомобільного заводу, і концерн керував 4% акцій, що належить ЄБРР.Німецька компанія придбала 10% акцій компанії в 2008 р, а в 2010 р спільно з ЄБРР Daimler докупив ще 5% компанії (на частку ЄБРР довелося 4% акцій, Daimler - 1%). У липні 2013 року глава "РОСТЕХ" Сергій Чемезов говорив, що Daimler зацікавлений в отриманні контролю в "КАМАЗі". Передбачалося, що консорціум інвесторів під управлінням Рубена Варданяна продасть Daimler всю свою частку в "КАМАЗі" - 27,3%. Однак угода в 2013 році так і не відбулася.

Найбільшим власником акцій концерну Daimler AG є арабська інвестиційний фонд Aabar Investments з 9, 1% акцій.


Частки розподіляються наступним чином серед акціонерів регіонально (станом на 30 квітня 2008 року):
39, 0% Німеччина
32, 3% Інші країни Європи
21, 2% США
7, 5% Інші країни
В даний час Daimler AG володіє частками в наступних компаніях:
100% "Daimler Trucks" - виробництво вантажівок
85, 0% Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation
50, 1% Automotive Fuel Cell Cooperation
22, 4% European Aeronautic Defence and Space Company (EADS)
22, 3% Tognum AG
15, 0% КАМАЗ *
10, 0% Tesla Motors
7, 0% Tata Motors Ltd

До складу Daimler AG входять такі підрозділи:

 • Mercedes-Benz Cars Group - займається виробництвом легкових автомобілів марок:
  • Mercedes-Benz
  • Mercedes-AMG
  • Smart
 • Daimler Trucks Group - займається виробництвом великотоннажних вантажних автомобілів (і, схожих за типом виробництва, автобусів), двигунів марок:
  • Mercedes-Benz
   • Daimler Trucks North America LLC
    • Freightliner
    • Freightliner Custom Chassis Corporation (FCCC)
    • Daimler Trucks Remarketing Corporation (DTRC)
    • Daimler Trucks Government Vehicles
    • Detroit Diesel
    • Sterling Trucks
    • Thomas Built Buses
    • Western Star Trucks
   • Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation
  • Mercedes-Benz Vans Group - займається виробництвом малотоннажних вантажних автомобілів марок:
   • Mercedes-Benz
  • Daimler Buses Group - займається виробництвом автобусів марок:
   • Mercedes-Benz
   • Orion Bus Industries
   • Setra
  • Daimler Financial Services - займається фінансуванням проектів групи:
   • Mercedes-Benz Bank AG
   • Mercedes-Benz Financial
   • Daimler Truck Financial
   • Daimler Fleet Management GmbH
Їх оф. сайт:
daimler. com

Зовнішнє партнерство і розвиток компанії.

1) Daimler і Renault Nissan запустять спільне виробництво в Мексиці
_____________________________
Триває активний вихід в Мексику, останніми про свої плани побудувати завод в цій країні оголосили Renault-Nissan Alliance і Daimler. Автовиробники, що працюють в рамках глобального альянсу з 2010 року, будуть спільно інвестувати € 1 млрд в будівництво нового заводу в Агуаскальєнтес в центральній Мексиці, на якому в подальшому будуть випускатися компактні авто як для преміального бренду Nissan Infiniti (до 2017 року) і для Mercedes- Benz (до 2018 року).

Новий завод розташується поблизу від існуючих центрів Nissan в Агуаскальєнтес, потужність його до 2021 року становитиме 300 000 авто на рік. Добре розвинена база постачальників, швидко досяжні ринки і хороші логістичні зв'язку - ось причини, за якими було вирішено випускати автомобілі в Мексиці.


Infiniti і Mercedes-Benz далеко не перші інвестують в будівництво виробництва в Мексиці раніше це зробили Honda, Mazda, Fiat Chrysler і Audi. У листопаді минулого року Nissan oткрил першу чергу $ 2 млрд інвестпроекту в Агуаскальєнтес, і це вже другий завод в автовиробника в даному місті і третій в Мексиці. Загальна виробнича потужність компанії в країні становить 850 000 одиниць авто в рік.

Daimler вже виробляє вантажівки та автобуси в Салтілло, Сант'яго Тіангуістенко і Гарсії, але легкові автомобілі Mercedes-Benz буде виробляти в Мексиці вперше. На заводі в Вансе, штат Алабама автовиробник випускає позашляховики, а з цього року почне і виробництво седанів C-класу.

На прес конференції Дітер Зетше, голова правління Daimler і глава Mercedes-Benz Cars, і Карлос Госн, старший виконавчий директор Renault Nissan, підкреслили ті переваги, які дає їм співпрацю в Мексиці, зокрема, в сфері зниження і економіки масштабу. Обидві компанії сподіваються, що в регіоні НАФТА (зоні угод про вільну торгівлю Північної Америки) преміальний компакт-сегмент буде рости і далі. В цьому якраз і допоможе новий завод в Агуаскалентесе. У Мексики є угоди про вільну торгівлю з ЄС і з американським блоком Меркосур.

Німецький автоконцерн Daimler співпрацює з японсько-французьким альянсом Renault-Nissan з 2010 року. Партнерство спочатку було орієнтоване на міські легкові автомобілі і фургони, потім воно поширилося на виробництво двигунів.

2) "Daimler" візьме електромобілі у Tesla Motors і Renault-Nissan

___________________________________________________
За великим рахунком, "Mercedes" сьогодні залишається єдиним представником "великої німецької трійки", який поки так і не визначився у своєму ставленні до електромобілів. Проте, незабаром ситуація може кардинально змінитися. В інтерв'ю "Reuters" глава концерну Дітер Цетце заявив, що німці всерйоз розглядають питання кардинального розширення співпраці в цій галузі зі своїми партнерами. Зокрема, мова йде про альянс "Renault-Nissan" і американської "Tesla". І ті, і інші, нагадаємо, сьогодні мають цілком готовими рішеннями, мало того, на відміну від більшості конкурентів і французи, і американці є лідерами в освоєних ними сегментах. І оскільки "Daimler" упустив досить велика кількість часу, залучення сторонніх розробок тут виглядає цілком логічним виходом.

В даний час "Mercedes" активно працює над омологацією нового покоління смарткара Renault Twingo, який поділиться платформою з новим Smart. Натомість же альянс отримав доступ до даймлеровской передньопривідною візку MFA (А-, В-класи і седан CLA), на якій вже активно будується новий Infiniti Q30. Крім того, з найближчому майбутньому партнери добудують новий завод, який, за словами Цетше, дозволить більш гнучко реагувати на зміну попиту. Крім того, він заявив і про можливість надання платформи нового GL спецам з "Aston Martin", але в цьому випадку все буде залежати від подальших виробничих планів британського виробника, оскільки англійцям доведеться або платити, або надати щось натомість. Проте, обмежуватися сегментами С і суперміні німці не збираються.

В першу чергу їх цікавить розробка власних електромобілів, для чого вони дуже хочуть заручитися підтримкою "Tesla". Причому, якщо виходити з досить туманних натяків Цетше, переговори з цього приводу вже ведуться. Мало того, за його словами, "Daimler" має можливість впливати на їх хід, оскільки в керівництві цього найуспішнішого на сьогоднішній день виробника електромобілів є колишній співробітник компанії, з яким довгий час підтримувалися добрі стосунки. Але тут варто враховувати, що вийшла в плюс "Tesla" сьогодні є ласим шматком не тільки для "Daimler". Деякий час назад поповзли чутки, що найближчим часом на компанію Елона Маска буде зроблена атака і з боку GM, не раз заявляв про бажання викупити її у нинішніх акціонерів. Подібний проект виглядає досить ризикованим, проте, певне підгрунтя під ним все-таки присутня.

Справа в тому, що Маск вважається неабияким стартаперів, проте як управлінець, здатний витримати довгу марафонську гонку, він себе поки не виявив. Крім того, він вже активно зайнятий "космічним" проектом Space X, а також ідеєю побудови супершвидкісний пасажирської труби, яка цілком може стати прообразом транспортної системи майбутнього. Іншими словами, нові завдання його залучають сильніше вже реалізованих. Так що варіант з продажу цілком можливий. Тим більше, що всі свої вдалі стартапи він, врешті-решт, продавав: у 1999 році заснований ним і його братом постачальник програмного забезпечення "Zip2" був придбаний "Compaq" за 307 мільйонів доларів (Маску з них дісталися 22 мільйони), а в 2002-му "eBay" викупив платіжну систему "PayPal", витративши 1, 5 мільярда (у Маска в той момент було трохи більше 11% акцій, які принесли йому 165 мільйонів). Планів щодо купівлі "Tesla" "Daimler", схоже, не будує, так що якщо компанія в результаті перейде під контроль іншого виробника, всі партнерські проекти німцям доведеться згорнути, звернувшись за допомогою до "Renault-Nissan".Втім, такий крок на сьогоднішній день виглядає цілком виправданим, тим більше, що альянс вже кілька років активно працює над створенням електричної силової установки для "Infiniti". Співпраця з "Tesla", напевно, обіцяє куди більші прибутки, але другий варіант цілком зійде, як запасний і надійніший. Німці ж при будь-якому розвитку подій отримають бажане - готову базу для власних електромобілів.

Зі світу технологій перша яка прийшла в голову - ця:

Magic body control by Mersedes-Benz!
____________________________
MAGIC BODY CONTROL комбінує переваги активної підвіски ABC (Active Body Control) з новою функцією ROAD SURFACE SCAN - чутливої ​​стереокамерой, скануючої поверхню дорожнього полотна і фіксує його нерівності.
Ця активна система підвіски в буквальному сенсі заглядає вперед, забезпечуючи унікальний комфорт при русі за рахунок своєї здатності адаптуватися до характеру траси ще до того, як колеса автомобіля увійдуть в зіткнення з нерівностями на дорозі. Причому це працює для кожного колеса окремо і за частки секунди.


Для цього система сканування дорожньої поверхні ROAD SURFACE SCAN використовує стереоскопічну відеокамеру, яка з високою точністю фіксує зображення траси, що лежить перед автомобілем. На основі отриманих відеоданих і інформації про стан руху система розраховує вірну стратегію, щоб оптимально налаштувати силу демпфірування для кожного колеса індивідуально вже заздалегідь - ще до контакту з нерівностями попереду на дорозі.


Потім ця стратегія буде реалізована за допомогою відмінно зарекомендувала себе активною системи контролю рівня кузова ABC (Active Body Control) з безперервно регулюючими амортизаторами (Continous Damping Control integrated = інтегрована система безперервного регулювання сил демпфірування) таким чином, щоб зробити практично непомітним якусь тряску в салоні. Крім того, гідравлічне регулювання дорожнього просвіту на обох осях забезпечить автомобілю постійний рівень кузова незалежно від його завантаження.

Залишається головне питання: ЯК ЗАРОБИТИ НА АКЦІЯХ DAIMLER AG?

Акції Daimler AG торгуються на Франкфуртській фондовій біржі FWB з тікером DAIGn. DE

Як ви розумієте, ціна на акції компанії залежить від її очікуваного прибутку, тому, щоб заробити на акціях Daimler AG Необхідно стежити за успіхами компанії і її планами.

Новини для інвесторів публікуються на офіційному сайті в розділі для інвесторів.

//www.daimler.com/investor-relations/en

мої спроби як видно я заходив на момент загострення уваги публічно, але ціна пішла до 71 і повернулася до 55. У підсумку як інвест ідея тікер смачний, не беручи до уваги провал машинобудування 2014 року і обвал євро до долара. Ще побачимо максимуми Даймлера до 110:)


крім усього іншого з'явилася можливість в кінці 2013 року торгувати ФЬЮЧЕ по блакитним німцям на Мосбірже..


//moex.com/ru/contract.aspx?code=GDAI-12.14