Розширюється формація - патерн, який вчить не розслаблятися

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Минулого разу, в рамках вивчення особливостей застосування технічного аналізу для російських паперів, ми говорили про магію патернів «Трикутник» на денних графіках. У цій статті я розповім вам про те, що буває, якщо трикутник починає будуватися з «апекса», а не з «підстави», виливаючись у патерн «розширюється формація» . Як завжди, я не буду переписувати книжкові мудрості, краще ми відразу проведемо порівняння теорії з дійсністю.

патерн «розширюється формація» не для спекуляцій!

Далеко за прикладом патерну «розширюється формація» ходити не треба. Вона є на денному графіку найпопулярнішою акції «Ощадбанку» від початку 2013 року.

Акції «Ощадбанку», денний зріз. Розширюється формація, січень - березень 2013.

Помилкою багатьох трейдерів є спроба торгувати на основі даної фігури. На мій погляд, «розширюється формація» може служити тільки:

  • попередженням про підвищеної волатильності;
  • поясненням тимчасових збоїв у власній торговельній стратегії.

Фігура на «Ощадбанку» барвисто показує стандартне, але при цьому досить мирна поведінка різних акцій. Давайте порахуємо, який би фінансовий результат ми отримали, якби стали торгувати в рамках формації спекулятивно.

При мінімальному тимчасовому фільтрі, що визначає пробою кордонів тієї чи іншої фігури, спекулянт міг зробити до 10-ти угод у рамках фігури «розширюється формація», до тих пір, поки не з'явився повноцінний спадний тренд.Тільки 4 угоди були досить результативними і могли принести від 3 до 6, 5% прибутку, якщо трейдер не скупився і не чекав, що акції дійдуть до протилежної межі формації. Інші угоди ледь окупали торгові витрати.

Ви скажете, що загальний торговий результат при реінвестування міг би бути зовсім непоганим. Але зверніть увагу - одне незручне рух, і травневий забіг вгору міг повністю його нівелювати. Додатковий ризик може виникати також через частоти надходження сигналів - 10 сигналів за 45 днів, для новачка це не жарт! Особливо, якщо він торгує на власні кошти, а не тренується на демонстраційній версії біржового терміналу.

Розвиток патерну «розширюється формація»

Гадати, що б було, можна довго, набагато цікавіше спостерігати за фігурою в моменті її розвитку. В якості домашнього завдання доручаю вам спостереження за нині діючою фігурою «розширюється формація» на денному графіку «Роснефти».

«Роснефть», денний зріз. «Розширюється формація», квітень-червень 2013 року.

Тут фігура вже показала зубки (див. Свічку від 31. 05. 2013 року). Звичайно, ця свічка не утворилася через дії «формації», але в її рамках вона не виглядає особливо несподіваною або нереальною. Так теж буває! Цей графік є нагадуванням, що в рамках патерну «розширюється формація» розслаблятися не можна!

Отже, тепер вам є чим зайнятися. А я поки підготую для вас нову статтю, в якій ми з'ясуємо, що буває з котируваннями вітчизняних акцій, якщо патерн «розширюється формація» зливається з фігурою «Симетричний трикутник» і утворює фігуру «Діамант (Ромб)».

Інші статті про фігури технічного аналізу

  • Ще трохи про фігури ТА: «трикутник» або «голова і плечі»?
  • Фігури технічного аналізу «Трикутники - симетричний і розширюються»
  • «Прапори» і «вимпели»: особливості аналізу фігур
  • Фігура розвороту тренда «Діамант або Ромб»: небезпечний сигнал для трейдера