Емоції

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Емоції це не проблема, це ключ до знаходження майстерності.

Класична психологія розглядає емоції як причину проблем, і спонукає тебе стає роботоподобним, обманювати свій розум або намагатися відмовитися від усіх своїх емоцій. Правда полягає в тому, що вони є лише симптомами, а не дійсними причинами неякісної торгівлі. Емоції служать певної мети: вони підкреслюють слабкі місця твоєї психіки під час торгівлі, вони є інформатором, який повідомляє тобі, над чим саме варто попрацювати в плані психології. А ось якщо ти не розумієш, що до тебе намагається донести інформатор, то тоді, звичайно, ти питаешьсяс ним покінчити.

Для початку трохи інформації для більш чіткого розуміння процесу роботи мозку. Мозок оперує в ієрархічному режимі, як показано на малюнку вище. На першому його рівні містяться всі основні функції, такі як пульс, дихання, баланс, режим сну і активності. Несвідома Компетенція там же. Другий рівень мозку - система емоцій, третій - притулок всіх вищих його функцій, таких як здатність до роздумів, планування, сприйняття, відчуттів, організації та емоційного контролю. Коли емоційна система стає надмірно активною, вона заважає роботі вищих функцій мозку. Якщо емоції б'ють через край, ти починаєш приймати погані рішення, так як мозок не може "думати" так, як слід, внаслідок чого:

* Розум починає "гальмувати"

* Ти втрачаєш ключові моменти

* Переоцінюєш важливість певної інформації або загострювати увагу на непотрібної інформації

* Знаєш, як потрібно вчинити, але розум немов затуманений

* Знову починаєш робити старі помилки

Ми ділимо емоції на 4 види, і кожен з них має певний спектр:

* ГНІВ починається зі звичайного розчарування і закінчується диким тільта

* СТРАХ від невизначеності до фобії

* МОТИВАЦІЯ від ліні і безнадії до вищої міри натхненна

* УВЕРЕННОСТЬ від повної відсутності впевненості до переконаності в тому, що ти кращий трейдер в світі

Коли віддаєшся у владу емоцій, втрату контролю над вищими функціями мозку уникнути ніяк не вийде. Це вроджена особливість нашого розуму, і змінити її ми не в силах. Тут приходить на розум поширене вираз "бийся або біжи" - розум дійсно дає збій, зависаючи як комп'ютер, і не залишає вибору. І хоча ми не можемо вплинути на цей невтішний факт, неважко здогадатися, що встановити контроль над своїми емоціями, і таким чином поліпшити психологічну складову, все ж в наших силах. Потрібно намагатися контролювати свої емоції перш, ніж досягнеш свого емоційного порога (той момент, починаючи з якого емоції блокують вищі функції мозку). Коли ти починаєш відчувати занепокоєння, гнів, або брак мотивації, розум може помножити ці емоції. Більше емоцій за межею твого порога - менше розумових здібностей.

Іноді емоції не залишають тебе повністю. І коли ти сядеш за комп'ютер, почати з чистого аркуша не вийде - цього завадять залишкові емоції, не вивітрилися з твого розуму з минулого разу. Може здатися, що в цьому немає нічого страшного, але наявність цих залишкових емоцій (тільт, надмірна впевненість, сумніви) означає, що емоційний поріг знизився, і тепер потрібно менше емоцій, щоб його досягти. Єдиним способом впоратися з цією проблемою - працювати над нею поза ігрового часу з метою зменшити кількість накопичених емоцій. Емоції для гри просто необхідні. Проблема виникає лише тоді, коли емоцій забагато або, навпаки, занадто мало. Причому це правило працює як у випадку позитивних, так і в разі негативних емоцій, як показано на малюнку нижче.

Цей малюнок відображає Закон Єркс-Додсон, він характеризує зв'язок між рівнем емоцій і якістю торгівлі. Згідно з цим законом, якість торгівлі збільшується зі збільшенням рівня емоцій, але тільки до певної межі. Якщо емоції продовжують посилюватися і перевалюють за умовний поріг (верхівка кривої на графіку), то якість торгівлі і результати падають, так як емоційна система починає блокувати твою здатність мислити. У лівій частині графіка відбувається протилежний процес. Коли у тебе занадто мало емоцій, які спонукали б активно роздумувати, наприклад, ти невмотивованих торгувати або дуже втомився, твоєму розуму не вистачає енергії для того, щоб функціонувати належним чином. Якщо він цю енергію не отримає, ти будеш грати так само погано, як якщо б перебував в тільта.

Отже, єдиний спосіб впоратися з психологічними проблемами - постійно контролювати свої емоції під час торгівлі. Логіка допоможе відстрочити, зменшити або блокувати тільт (або іншу проблему) під час гри. Залучення логіки це необхідний місток, покликаний допомогти тобі досягти решеніяпсіхологіческіх проблем, але логіка не позбавить від них назавжди. Вона послужить швом, який на час приборкає твої психологічні проблеми, в той час як ти будеш працювати над

їх перманентним рішенням. Використання логіки - не єдина стратегія тимчасового стримування емоцій. Класична психологія запропонує тобі масу інших - глибокі вдихи, швидкий вихід їхньої гри, спуск на ліміт нижче, медитація, візуалізація, вправи, рахунок до 10, а також вмовляння самого себе заспокоїтися. Використання логіки - це крок вперед в порівнянні з іншими стратегіями, так як він допомагає боротися ще й з причиною виникнення емоцій. Глибокі вдихи можуть допомогти не затільтовать сьогодні, але вони не дадуть розуміння причини, по якій ти тільтуешь. Тільки якщо ти доберешся до причини, можна буде сказати, що проблема дійсно дозволена. Найбільш ефективна та стримуюча емоції стратегія, яка допомагає ще й наблизитися до справжнього розв'язання проблеми і ефективна на великій дистанції. Рішення психологічної проблеми означає, що тобі потрібно тверезо міркувати тоді, коли зазвичай цього робити не вдається. Якщо намагаєшся позбутися тільта, потрібно торгувати, і при цьому активно боротися з передумовами тільта, і, врешті-решт, перемогти їх, якщо борешся з острахом - потрібно продовжувати торгувати якісно, ​​опираючись усього, що викликає страх. По суті, залучення логіки, це як допомогу страховика в тренажерному залі, який допомагає вичавити штангу ще кілька разів - це допомагає стабільно нарощувати силу, потрібну для контролю емоцій, причому так, як раніше у тебе не виходило. У стратегію по залученню логіки входить шість кроків. Вони досить очевидні, і детально описані для того, щоб було простіше досягати прогресу в боротьбі з психологічними проблемами.

  1. Розпізнавання
  1. Глибокі вдихи
  1. Залучення логіки
  1. Згадуємо про стратегію
  1. При необхідності повторити
  1. Вихід

Розпізнавання

Для того, щоб емоції не позначилися негативно на торгівлі, ти повинен зауважити, коли проблема дає про себе знати під час торгівлі, і зробити це необхідно ще до того, як ти перейдеш емоційний поріг. Звучить просто, але це нелегко. Деякі навіть можуть торгувати кілька годин, не помічаючи, що дико тільта. Потрібно навчитися розпізнавати модель поведінки, пов'язану з психологічною проблемою. Ці проблеми не беруться з нізвідки, вони повторюються раз по раз, завдяки чому ти можеш запам'ятати, наприклад, модель тільта. Твоя мета - знати всі ознаки, що вказують на наближення тільта. Це надає тобі карту твоєї хвороби, завдяки чому ти побачиш попереджувальні знаки перш, ніж на твоєму шляху з'явиться обрив. Ось як можна натренувати здатність розпізнавання:

А. Створити профайл.

Заглибся в розбір своєї проблеми, для чого запиши на папір думки, моделі поведінки, дії, емоції, рефлекси і помилки, супутні цій проблемі. В ідеалі, було б добре записати ці "знаки" в порядку з появи, тобто перший знак - коли проблема ледь починає маячити на горизонті, і так далі, поки не дійдеш до ситуації, коли вже все погано.

Б. Вивчай профайл.

Регулярно переглядай записаний профайл, особливо перед початком торгової сесії.

В. Вивчай наслідки.

Опиши, якої шкоди завдавали досліджувані проблеми в минулому, і якої шкоди вони ще можуть завдати, якщо їх не вирішити. У скільки тобі обходиться ця проблема? Чи заважає вона підніматися по лімітам? Чи впливає вона якимось чином на впевненість, радість, або на твоїх рідних або близьких. Коли у тебе є чітке уявлення про наслідки, у тебе є і більше мотивації для того, щоб вдаватися до рішучих і невідкладних дії. Інакше дуже легко просто продовжувати робити дурниці, переконавши себе в тому, що нічого страшного не відбувається.

Г. Оновлюй профайл.

Після сесій, записуй нові виявлені знаки або подробиці проблеми.

Д. Постав будильник.

Цей крок підходить тільки для тих, хто настільки поглинаються торгівлею, що не помічають ніяких змін в емоціях до тих пір, поки не

закінчать торгувати по автокаверу або маржін колл. Постав будильник на певний інтервал для того, щоб часом робити перерви (наприклад, кожні 30, 45 або 60 хвилин). Під час перерви поміркуй хвилинку про те, чи не виявлялася чи психологічна проблема під час гри. Якщо так, то швиденько зафіксуй думки, поведінкові моделі, дії, емоції, рефлекси і помилки, пов'язані з цією проблемою. Так, в масштабі торгової сесії цей процес трохи відволікає, але ти звертався до цього способу лише для того, щоб придбати достатньо здібностей, які дозволили б тобі помічати прояв проблеми без всяких таймерів.

Е. Дій.

Як тільки ти помітив ознаки проблеми, переходь до кроку номер 2.

Навіть після розвитку здатності розпізнавати ознаки проблеми, деякі все одно часто їх ігнорують і, природно, потрапляють в неприємності. На перший погляд, ігнорувати такі знаки нелогічно, якщо вже ти знаєш, що вони провіщають; проте, ти можеш робити це підсвідомо, просто щоб ще раз переконатися в тому, що проблему дійсно так легко розпізнати.

Не ігноруйте ОЗНАКИ НІКОЛИ!

Глибокі вдихи

Основна мета здійснення глибоких вдихів - звести якусь перешкоду між тобою і твоїми емоціями, що дозволило б тобі задіяти логіку. Це схоже на те, як ти виходиш з кімнати, в якій йшов запеклу суперечку, для того, щоб остудити голову і знову почати міркувати розсудливо. Пара глибоких вдихів, на яких ти зосередишся, дадуть досить простору для того, щоб ти припинив розвиток проблеми, і ти не будеш змушений виходити з гри. Залежно від рівня твоїх емоцій, глибокі вдихи допоможуть заспокоїтися або підбадьоритися. Якщо емоції майже на нулі - і, відповідно, виникають проблеми з мотивацією - використовуй методику глибоких вдихів для того, щоб трохи підбадьоритися. Якщо ж навпаки - а в таких випадках ти можеш відчувати проблеми з тільта, занепокоєнням, упевненістю - глибокі вдихи допоможуть заспокоїтися. Як тільки ти створив перешкоду, а також збільшив або, навпаки, зменшив кількість випробовуваних емоцій, ти готовий до того, щоб задіяти логіку.

Залучення логіки

Ти в невигідному становищі. Ти прийшов на перестрілку з ножем. Ти борешся зі старими, звичними проблемами, так що для перемоги тобі знадобляться психологічні м'язи. Логіка - то, що треба. Здатність міркувати - головна сила нашого розуму, так що сприймай задіяння логіки як вправу для того, щоб "накачати" силу розуму і стати таким чином сильніше. В основному, цей крок полягає в тому, що ти вимовляєш про себе (або вголос) певну фразу або твердження, яке допомагає тобі тримати себе в руках і не втрачати голову. В ідеалі, це твердження має коригувати неправильну логіку, через яку і виникає проблема, і тоді ти зможеш працювати заодно і над остаточним вирішенням цієї проблеми. Багато вже міркували над своїми психологічними проблемами, так що сприймай цей крок просто як відточування своєї техніки для поліпшення як короткочасних, так і довготривалих результатів.

Отже, перший крок до якісної доробки своєї стратегії - записати потрібну фразу на листку паперу, сторінці блокнота, в word-документі, в телефоні, або ще десь, аби було зручно. Тоді тобі не потрібно буде сподіватися на розум, який дає збої, в критичний момент, щоб згадати те, що потрібно. Якщо ти все ж повіриш на свою пам'ять, то, значить, ти просто Лудомания в ігри розуму.

Другий крок - скласти фразу так, щоб вона одночасно виправляла і неправильний напрямок логічних суджень, якими ти керуєшся, і через якого і виникає твоя проблема. Відповідна фраза - це та, яка допоможе саме тобі, а не та, яка допомагає іншим.

моя фраза: ЩОРАЗУ РОБИ "ОДИН ХОРОШИЙ ТРЕЙД"!!!

Згадуємо про стратегію

Залежно від того, коли у тебе почалися проблеми, розуму може знадобитися деякий час, щоб відновитися, перш ніж ти знову зможеш грати якісно і уважно. Це час ти можеш скоротити, швидко нагадуючи собі деякі технічні поради про торгівлю.

При необхідності повторити

Твоя психологічна проблема ще далеко не вирішена. В процесі

торгівлі вона буде постійно нагадувати про себе, повертаючись, подібно настирливої ​​мухи. Будь готовий проганяти перші чотири кроки знову і знову, для того, щоб контролювати свої емоції і продовжувати торгувати якісно. Будуть дні, коли доведеться робити це частіше, ніж зазвичай.

Вихід

Вихід з гри - це саме по собі вміння. Частково тому, що потрібно знати, коли психологічна проблема настільки серйозна, що не варто продовжувати гру і краще вийти. Немає конкретного правила щодо того, коли саме потрібно виходити з гри; іноді потрібно пересилити себе і продовжити грати, а іноді слід закінчити гру, перш ніж справи не стали зовсім кепські. Варто тільки пам'ятати, що рішення психологічної проблеми має на увазі знаходження способу продовжити якісну гру, незважаючи на цю проблему. Якісна торгівля в той час, коли зберігати ясний розум особливо складно, вимагає неабиякої частки розумової сили, або м'язів, щоб контролювати емоції. Емоційний контроль не є завданням, яке можна виконати з легкістю і на автоматі. Нарощування розумових м'язів вимагає зусиль, точно так само як і м'язи нашого тіла будуть рости лише тоді, коли ми піднімаємо важкі ваги. Можна розглядати тренування м'язів нашого розуму також, як і тренування в тренажерному залі: починай з ваги, який можеш підняти, а потім з часом поступово його збільшуйте. Починай з малого, раз по раз ти навчишся контролювати свої емоції годинами. Рівновага - це і є рішення психологічних проблем, правильний настрій і правильне ставлення до торгівлі стають автоматичними. Рівновага означає, що емоції, пов'язані з психологічними проблемами, більше не турбують своєю присутністю. Більше не потрібно думати, як краще приборкати свою реакцію на тільт, ти автоматично пригнічує негативну реакцію, так як тільт не провокує прояв в тобі гніву. Впоравшись з проблемами психологічного характеру, ти зможеш торгувати краще, заробляти більше, і трейдинг відкриє перед тобою нові перспективи. Щоб полегшити процес аналізу проблем, користуйтеся пятішаговой протоколом. Обов'язково записуй відповіді, інакше твій розум буде занадто переповнений для того, щоб виправити твою невірну логіку і додуматися до вірного рішення. Причому ваші відповіді на кожен з наведених питань можуть складатися з одного речення, а можуть з цілого параграфа, роби те, що буде найбільш ефективним в твоєму випадку. Чим докладніше відповідь - тим краще.

  1. Опиши проблему.

Для початку, запиши опис твоєї психологічної проблеми так, як якщо б ти розповідав про неї комусь.

Наприклад: "Я починаю тільтовать, коли бачу як на моїх очах акція сильно зросла або сильно впала, а я в ній не взяв участь, і починаю рахувати скільки можна було б заробити на цьому русі.

  1. Яка природа виниклої проблеми?

ін.: "Тільт відбувався через жадібність, хочеться швидко заробити не докладаючи особливих зусиль, хотів отримати подарунки від ринку, торгівля здається легкою справою."

  1. Чому ці думки неправильні?

Тут слід поставити точний "діагноз"

ін.: Ринок не дасть швидких грошей ті м більше новачкові. Щоб заробити потрібно гарненько постаратися і викладатися на всю котушку. Ти повинен відточувати майстерність, а не чекати подарунків. Подарунки від тебе ніяк не залежать, вони тільки заважають відточувати майстерність і віднімають дорогоцінний час і сили. Правильні дії-ось, що головне! Мета в трейдингу - це стабільний фінансовий результат!

  1. Як правильно вчинити в такій ситуації?

пр.: Кожен крок повинен бути обдуманим, з усіх боків, кожна дія має бути якісним, логічним і продуманим.

  1. Чому слід так чинити?

пр.: Якщо кожен крок буде якісний і продуманий, то будеш відточувати майстерність і якість угод, час не буде витрачено даремно, призведе до стабільного прибутку в торгівлі, впорядкує думки, ідеї, прискорить процес навчання, якісна торгівля перейде в область неусвідомленого Компетенції і звільниться місце в голові для роботи над іншими помилками, для поліпшення торгівлі в цілому.

У міру того, як ти дізнаєшся все більше і більше подробиць про свою проблему, тобі потрібно буде повертатися до цих кроків і проробляти їх знову і знову.

Додаткова стратегія

Відстеження поліпшень

Ведення обліку свого психологічного прогресу важливо, тому що прогрес цей часто вельми непомітний. Якщо на нього не звертаєш уваги, твоя мотивація продовжувати працювати над собою знижується, так як створюється враження, ніби в кращу сторону нічого не змінюється. Якщо ж ти помічаєш, що стаєш краще, то в тебе росте впевненість у своїх силах; і навпаки, якщо ти зрозумієш, що насправді стоїш на місці, тобі буде легше виправити свою стратегію, так як у тебе буде інформація, на яку ти зможеш спиратися. Записи можуть бути дуже потужним підмогою в роботі над будь-яким з аспектів ігор розуму. Наприклад щосуботи приділяй час для запису поліпшень в психології.

Що нам дає ведення таких психологічних журналів:

* Розвиває здатність до розпізнавання проблем

* Прискорює процес навчання

* Витягує думки з голови і приводить їх в порядок

* Створює облік параметрів, до яких ти пізніше зможеш звернутися для порівняння або отримання інформації

* Полегшує роботу твоєму розуму - тепер не потрібно тримати все в голові

* Упорядковує твої питання, дозволяючи тобі бути більш підготовленим до їх вирішення

* Позбавляє від напливу емоцій і збирає інформацію, яка допоможе побороти твою проблему

* Допомагає навести порядок в трейдингу; і якщо в ній відбувається збій, допоможе повернути все на свої місця

Озброївшись правильною стратегією, ти зможеш перетворити

психологічні проблеми в можливості для того, щоб стати кращим трейдером. Спроби відмахнутися від емоцій нікуди не приведуть. Якщо ти покладаєш на трейдинг великі плани, шукаєш можливості рости далі, то рішення твоїх психологічних проблем в трейдингу - підходящий спосіб почати прогресувати і йти до мети.

Матеріал з книги "Покер: Ігри Розуму" автор Джаред Тендлер, відредагований під трейдера.