Дмитро Белоусов: Тиждень "живого" опціонного трейдингу від united Traders

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Доповідь Дмитра Білоусова, керуючого партнера United Traders - для трейдерів, яким близька торгівля на новинах, на фундаментальному аналізі, але вони в роздумах, чи йти на ринок США і торгувати там опціонами. Описано три трейда, роль опціонів - часткове хеджування угод з акціями та диверсифікація доходу. А між рядків меседж: торгівля - драйв і адреналін по-всякому, але нормальна видобуток дістається мудрому і наглядовій мисливцеві. Загалом, слухайте і надихайтеся!

Редагована стенограма доповіді на VI опціон конференції для приватних інвесторів, 18. 05.2013.
Андрій Крупеніч: Я хочу перейти до практичної частини опціонної торгівлі на Америці, у нас сьогодні заявлені кілька тем. Почне у нас "Тиждень опціонного трейдингу з United Traders" Дмитро Белоусов. Я хочу представити ще інших учасників, тому що в даний момент у нас зібралася дуже цікава комбінація. У нас є представник брокера - це Акмаль Курбанов, відповідно, йому можна задати питання по брокерської платформі, у нас є представники дуже хорошого софта, який аналізує опціони і чотири трейдера, тому плануйте свої питання. Чим активніше ви будете брати участь в обговоренні, тим цікавіше буде конференція. Дякуємо.
Дмитро Белоусов: Вітаю! Я відразу почну з висновків. Висновок такий: будете займатися математикою, греками, турками, всякої ось цією нісенітницею, отримувати задоволення від самостійно переробленої формули Блека-Шоулза, закінчите як невдахи. Я нічого не розумію в вашої математики, проте, багато заробляю на опціонах.
Це висновок швидше з другої теми - "Дельта хедж vs вакуум" - це якась провокаційна така тема, де я хотів протиставити мій підхід якісний вашому підходу математичного. Напевно, не стану його зараз описувати, але десь в обговоренні він у нас спливе. Перша тема - це тиждень торгівлі, яку я зараз освещу. І третя тема - це проп-трейдинг, модне слівце десь уже роки півтора-два з нашої легкої руки, обговоримо його у другій частині нашого сьогоднішнього заходу.
Власне, що ми на цьому тижні торгували. На графіках стрілочками вказані входи, знизу графік daily, зверху якийсь дрібніший time frame.
Netflix (NFLX)

Стратегія дуже проста: по суті купуємо волатильність. В даному випадку у нас графік компанії Netflix ( NFLX) Телекомунікаційна компанія ( Рис. 1 ). Яку перевагу? Для того щоб заробляти, нам потрібен якийсь edge ( Примітка редактора: перевага, "фішка" ). В даному випадку едж - це вибір паперу, вибір такого руху, яке не закладено вже у вартості опціонів.
У нашому випадку це едж, який йде від нашого досвіду у внутрішньоденної торгівлі, в скальпинга, в дейтрейдінг - ми можемо розпізнати якогось покупця NetFlex. Ви можете подивитися на графік daily знизу, побачити ці гепи великі, все це - крім звітів, природно - спекуляції на новинах про вхід в компанію чи Акман (Bill Ackman), то чи Айкена (Carl Icahn). Це дві людини, які воюють за Гербалайф. Якщо у такої людини є папери, значить, руху будуть, значить, пакети набиратися будуть, тим більше що в даному випадку ще й ринок допомагає, сприяє.
Примітка редактора: І не тільки за Гербалайф, вони воюють за що ні потрап - один бикует, інший Медведєв, і навпаки
На лівій стрілці ми бачимо, що якийсь рух почалося, всередині дня ми, промацавши, виявили, що це дійсно так. Була набрана позиція. Позиція завжди дельта-нейтральна, тобто ризик в нашому випадку - це розпад ( Прим. Автора: і, зрозуміло, волатильність ), Профіт в нашому випадку - це якесь екстра-рух. В основному, позиція - це десь в районі нуль п'ятої дельти, з іншого боку - дельта в районі одиниці, це зазвичай або базовий актив, або синтетика, або взагалі дельта одиниця, якщо дозволяє ліквідність і спреди на опціонах.
На наступний день ми бачимо: рух триває, невелике розчарування, частина закриваємо і основну частину закриваємо на наступний день, стрілка намальована трошки неправильно. І заробляємо бабло.
First Solar (FSLR)


Йдемо далі. Дуже цікава компанія ( Рис. 2 ). Взагалі, в Америці зараз дуже цікава ситуація з появою нової економіки: компанії, що займаються новими ліками, 3D-принтерами, новими технологіями. В даному випадку, ця компанія займається сонячною енергією, це First Solar ( FSLR) Можливо хтось знає.
Знизу графік daily, зірочкою позначений момент, коли компанія випускає guidance про те, що їх заробітки в наступному році від просто дослідних стануть дійсно заробітками компанії, яка займається енергетикою.
Протягом дня величезні висадки, неймовірний маржін-колли, дуже красиво все це спостерігати, брати участь, торги закриваються два або три рази протягом півгодини, в тому числі з опціонами щось неймовірне коїться - і ліквідність йде, і волатильність підскакує, тобто дійсно є можливість для заробітку. Це преамбула.
Білі стрілки на нижньому і верхньому графіку - це точка входу. У день звіту їх звіт виходить in line, тобто все підтверджується, підтверджується заяву про зростання виручки, зростання доходів, проте якийсь аналітик виступає із заявою про те, що компанія не зможе виправдати своїх надій, і папір падає. Ви розумієте, що волатильність перед звітом сильно зростає, а як тільки звіт виходить, вона падає.
В даному випадку звіт вийшов, волатильність впала, і ніякої реакції самої волатильності на цю заяву не відбувається. Однак ми розуміємо: начебто звіт вийшов, вже нічого не віщує рух, проте ось ця заява на 100% можна інтерпретувати як передвісника сильного руху: або це падіння, тобто підтвердження невиправдання сподівань компанії, або це зростання, як відіграш такого сквіз ( примітка: squeeze - сильне відхилення від наміченого руху ціни; "скл сквізает" ).
Вийшло в нашому випадку відіграш сквіз, позицію ми брали не на цьому тижні, а минулого, тобто над нею шість овернайтів у нас просиділа, проте вчора ми її закрили з хорошим прибутком. Десь протягом цього руху ми робили якийсь рехедж, але тим не менше профіт дуже непогано окупив розпад.
LinkedIn (LKDN)

Наступна компанія - їх всього у нас три, це остання - LinkedIn (LKDN) Повинна ж бути якась невдача, ось вона, власне, і невдача ( Рис. 3 ). Я б дуже хотів показати вам з усіх боків все.
Цей трейд був нульовий. На daily дивіться для довідки, бачите, що там рівень якийсь є, тут виключно графічний був патерн [ на зниження ]. Однак ми торгуємо цей папір часто, і добре уявляємо, що може зсередини денних рухів служити передумовою до подальшого руху.
Бачите, входимо знову в позицію таку ж нейтральну, і рух всередині дня триває, що не може нас не радувати. Йдемо дивитися хокей, Росія програє Фінляндії, а наша папір відкочується наверх, ну і нічого страшного, має рух це на наступний день продовжитися. Однак за ціною 172, там десь внизу ми відкупили свою частину, що дозволило нам не закрити цей трейд в мінус і, таким чином, відбити наш один овернайтовий розпад.
Примітка автора: по 172 закривали частину, так як рух було сильніше очікуваного. А прискорений рух в свою чергу для нас означає швидкий розворот. В цілому, з позиції виходили, оскільки сценарій не справдився, рух вниз не продовжилося.
Андрій Крупеніч Діма, можна відразу питання, а навіщо тоді опціони використовуються?
Дмитро Белоусов Хоча б для того, щоб ризик обмежити.
Примітка автора: тут важливо розуміти, що ідейно ми завжди спрямовані в якусь одну сторону по базовому активу. Плюс опціонної комбінації в тому, що вона позбавляє нас від ризику руху базового активу в інший бік, а при сильному русі ще й дозволяє заробити на не спрацювала сценарії (опціони з високою гамою). Так само ми намагаємося входити в ситуації, де чекаємо зростання волатильності.
Андрій Крупеніч Ок. Тобто не спреди, нічого, просто голі опціони, гола покупка колл..
Дмитро Белоусов Ні звичайно. Я ж пояснював, що позиція - це завжди з одного боку нуль п'ята дельта, з іншого боку базовий актив. Це long call long put або це long call short stock, або long stock short put.
Андрій Крупеніч Тобто складні комбінації ти не використовуєш?
Дмитро Белоусов Ні. Я можу свою думку на цей рахунок теж висловити, про складні комбінації.
Андрій Крупеніч Продовжуй, вибач.
Дмитро Белоусов Це не продовження, але ось моя думка щодо складних комбінацій. Складні комбінації це завжди або market making, або слідування - market following. Якщо ви робите модель, вам потрібно її захищати. Вам потрібно мати гроші для її здійснення - для котирування, вам потрібно розуміти, що ви ламаєте чиюсь чужу модель, а це завжди зіткнення. Якщо ж ви прямуєте за кимось, потрібно дуже добре розуміти, що власне відбувається, тобто, за ким слідуємо, потрібно знати чужу модель. А знати чужу модель безглуздо.
Відповідно, я за те, щоб котирувати, але вміти захищати свою модель. Але в даному випадку, основна перевага - це те, що ми можемо припустити рух, і я не бачу сенсу заробляти ще якісь невеликі гроші вибудовуванням якийсь більш складної позиції.
Примітка автора: Купити голий кол поза грошей і продати, коли він буде глибоко в грошах, набагато вигідніше, ніж продати такий опціон і побудувати конструкцію захищає від гепа нагору. Правда, тільки в тому випадку, якщо ви не промахується з рухом.
Андрій Крупеніч Може бути, у кого-то ще є питання до Дмитра, поки ми його перервали?
Дмитро Белоусов Я не думаю, що буду ще продовжувати, я готовий відповісти на будь-яке питання.
Ярослав Алексєєв Маю питання є запитання. Опціони тижневі? Термін?
Дмитро Белоусов Ні. Опціони - вся дошка. Від найближчої експірації до року. Вибираємо по можливості взяти позицію. Позиція вибирається; там, де її швидше наливають, там і беру. Природно, дивимося, де розпад більше, де менше.
Питання із залу З якими грошима працюєте?
Дмитро Белоусов З великими. Дивіться, ми довго обмірковували з Романом ( Примітка: Роман Вишневський, керівний партнер United Traders ), Оприлюднити нам цифри. Ми їх оприлюднимо в кінці року, коли трохи часу пройде, все вляжеться, ось ми у себе на сайті вивісимо таблиці рекордів, цифр. Скоро буде статистика по фонду ( Примітка: мова про інвестиційний хедж-фонді Kvadrat Black ), Стратегія, швидше за все, буде в фонді через деякий час.
Андрій Крупеніч Є ще питання? Підіб'ємо висновок. Дмитро продемонстрував стандартний спосіб торгівлі без математики. Насправді, я думаю, що прихильників такого способу тут менше, ніж способу традиційного. Про традиційному способі пропоную поговорити. Діма, спасибі!
Матеріал надано сайтом lowrisk. ru