Недоліки торгівлі дешевими акціями

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Успішними компанії не народжуються, а стають. Як і людям, їм доводиться завойовувати свою репутацію поступово. На жаль, деякі інвестори вважають, що черговий бум типу Microsoft або Wal-Mart слід шукати серед дешевих акцій. У даній статті ми покажемо, що це, ймовірно, - не найкраща стратегія.

Що представляють собою дешеві акції?

У даній статті, як взаємозамінних синонімів дешевих акцій ми будемо вживати терміни "пенні-стаки" і "акції з мікрокапіталізаціей". З технічної точки зору, мікрокапіталізація говорить про ринкову капіталізацію акції, а термін "пенні-скл" говорить про її ціну. Як правило, під мікрокапіталізаціей розуміється ринкова капіталізація акції від 50 до 300 мільйонів доларів. Менше 50 мільйонів доларів класифікується як нанокапіталізація. Згідно з правилами Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), до пенні-Стакі відноситься будь-яка акція дешевше 5 $. Деякі фахівці вважають за краще встановлювати бар'єр на рівні 3 $, а інші вважають пенні-Стакі тільки акції з ціною нижче 1 $. Крім того, пенні-Стакі вважаються будь-які акції, які торгуються на позабіржових майданчиках - "рожевих сторінках" або OTCBB.

Головне, що ви повинні знати про пенні-Стакі і акціях з мікрокапіталізаціей, - торгівля цими інструментами пов'язана з набагато більш високими ризиком втрати торгового рахунку Ніж в разі роботи на звичайних акціях. Наприклад, викидні облігації (тобто рейтинг яких нижче ВВВ) вважаються набагато більш ризикованими, ніж облігації інвестиційного класу (рейтинг яких вище ВВВ). У світі акцій, аналогічне порівняння можна провести між пенні-Стакі і "блакитними фішками".

У чому проблема дешевих акцій?

Що робить пенні-стаки ризикованими? Коли ви приймаєте рішення купити такого роду активи, виникають чотири основні проблеми:

Недолік публічної інформації. Трейдери постійно чують, що ключем до будь-якої успішної стратегії інвестування є отримання інформації, достатньої для прийняття поінформованого рішення. Для акцій з мікрокапіталізаціей знайти інформацію набагато важче. Компанії, що котируються на рожевих сторінках, не зобов'язані подавати звіти в SEC, тому громадськість вивчає їх не так пильно, а вимоги - не такі жорсткі, як у випадку з акціями, представленими на NYSE або Nasdaq. Більш того, значна частина доступної інформації про акції з мікрокапіталізаціей, як правило, виходить з джерел, які заслуговують довіри.

Відсутність мінімальних стандартів. Акції на OTCBB і рожевих сторінках не зобов'язані виконувати мінімальні стандартні вимоги, щоб залишатися на біржі. Іноді саме в цьому причина того, що подібні акції торгуються на цих майданчиках. Якщо компанія виявляється нездатною зберегти за собою місце на одній з основних бірж, вона переходить на одну з другорядних. У той час як OTCBB все ж вимагає від компаній своєчасно подавати документи в SEC, рожеві сторінки такої вимоги не висувають. Мінімальні стандарти виконують роль подушки безпеки для інвесторів і орієнтиру - для компаній.

Відсутність історії. Багато з компаній з мікрокапіталізаціей або утворені недавно, або близькі до банкрутства. Як правило, у цих компаній погана історія, або вона відсутня зовсім. Як можна легко здогадатися, відсутність історії компанії значно ускладнює правильний відбір акції.

Ліквідність. Коли в акціях немає високої ліквідності, виникають дві проблеми. По-перше, є ймовірність, що куплену вами акцію важко буде продати. Якщо ліквідність низька, може виявитися важко знайти покупця на конкретну акцію, тому вам доведеться знижувати ціну до тих пір, поки вона не стане привабливою для кого-то з покупців. По-друге, низька ліквідність дозволяє деяким трейдерам маніпулювати ціною акції. Це можна зробити багатьма способами, найпростіший з яких - купити велику кількість акцій, розрекламувати дану акцію, а потім продати її після того, як інші інвестори вважатимуть її привабливою (ця стратегія відома як pump and dump - "накачування і слив").

Проблема для інвесторів

Пенні-стаки вже давно є головним болем для SEC, тому що про таких акціях немає достатньої інформації, а погана ліквідність робить їх легкою здобиччю для шахраїв. У таких людей є багато методів, як розлучити вас з вашими грошима. Ось два найбільш поширені з них:

Упереджені рекомендації - Деякі компанії з мікрокапіталізаціей платять певним людям, щоб ті рекомендували їх акції в різних засобах масової інформації - в газетах, на телебаченні або на радіо. По електронній пошті може прийти розсилка, в якій вас будуть переконувати купити ту чи іншу акцію. Всі листи, повідомлення та рекомендації такого роду не варто приймати за чисту монету. Задумайтесь, чи не отримують ці порадники оплату за свої послуги, оскільки це було б ознакою поганої інвестиції. Постарайтеся переконатися, що всі ці прес-релізи не є фальшивими і не випускаються з метою вплинути на ціну акції.

Офшорні брокери - Згідно з Положенням S, SEC звільняє компанії, що продають акції іноземним інвесторам за межами США, від обов'язкової реєстрації акції. Такі компанії зазвичай продають акції зі знижкою офшорним брокерам, які, в свою чергу, знову продають їх американським інвесторам, витягуючи істотний прибуток. Телефонуючи потенційних інвесторів зі свого списку (інвесторів, у яких є достатньо грошей для покупки конкретної акції) і надаючи їм привабливу інформацію, ці безчесні брокери використовують тактику активних продажів, щоб переконати інвесторів купувати акцію.

Покупка дешевих акцій

Два найбільш поширених помилки, що відносяться до пенні-Стакі, складаються в тому, що багато хто з нинішніх звичайних акцій колись було пенні-Стакі, і що існує позитивну кореляцію між кількістю акцій на руках у людини і її доходом.

Інвестори, що попалися в пастку першого помилки, вважають, що Wal-Mart, Microsoft і багато інших великих компаній колись були пенні-Стакі, а потім значно зросли в ціні. Багато інвесторів приходять до такого помилкового висновку тому, що дивляться на "скориговану ціну акції", яка враховує всі сплити в акції. Дивлячись на Microsoft і Wal-Mart, можна побачити, що ціна в перші дні їх торгівлі була, відповідно, 28 $ і 25 $, хоча, ціна з коригуванням на сплити становила 0. 09722 $ і 0.02444 $. Таким чином, ці компанії не починали з найнижчих позначок, а - відразу з досить високих; у міру зростання, в них відбувався сплати (дроблення акцій).

Друга причина, яка може залучати до пенні-Стакі багатьох інвесторів, полягає в уявленні про те, що у таких паперів вище потенціал зростання, і у інвесторів - можливість купити більше акцій. Якщо акція торгується по 0.10 $, а потім виростає на 0.05 $, ви отримаєте дохід в розмірі 50% Цей факт, поряд з тим, що на 1000 $ можна купити 10 000 акцій, переконує інвесторів в тому, що акції з мікрокапіталізаціей - швидкий шлях до нарощування прибутків. Людям властиво звертати увагу на переваги, але не помічати недоліків. Акція ціною 0.10 $ може так само легко впасти на 0.05 $, втративши половину своєї вартості. Найчастіше, такі акції осягає невдача, і є висока ймовірність втратити всю інвестицію.

Висновок

Безумовно, деякі акції, які торгуються на OTCBB або рожевих сторінках, можуть бути якісними. Багато такі компанії напружено працюють, щоб потрапити на такі шановні майданчики, як Nasdaq і NYSE. Однак не варто забувати, що є багато хороших можливостей в акціях, які торгуються не так дешево. Навчитися прибутково торгувати на ринку акцій можна пройшовши курси для трейдерів від компанії United Traders. Потрібно розуміти, що дешеві акції - дуже ризикована сфера торгівлі, яка підходить не всім інвесторам. Якщо ви не можете встояти перед спокусою торгувати акції з мікрокапіталізаціей, проведіть спочатку велике дослідження, щоб розуміти, у що ви вплутуєтеся.