CySEC проти турбо-опціонів

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Багато бінарні контори вибирали Кіпр не просто так: це найпростіший спосіб, з огляду на юридичні нюанси, пролізти в ЄС до багатеньких європейським пенсіонерам, у яких грошей кури не клюють. Ну а Кіпр під цю справу підігнав відповідні ліцензійні угоди.

Однак, результат нам відомий - через Кіпр на ринок ЄС пролізла маса чорних, часом відверто шахрайських компаній, а сам регулятор завалили тисячами скарг. В результаті, в останні місяці CySEC став активно закручувати гайки.

Минулого тижня CySEC відправив всім регульованим компаніям лист, де представив зміни в нормативно-правовій базі. За словами регулятора, лист відноситься, в першу чергу до компаній, що пропонують бінарні опціони.

Думка CySEC наступне: чорнушну індустрію треба відбілювати, а брокери повинні вчиться прозоро вести свою діяльність.

При цьому деякі обмеження, представлені в листі, цілком можуть нашкодити трейдерам, які звикли скальп на турбо-опціонах.

Безумовно, ми можемо тільки вітати спроби зробити ринок більш прозорим і регульованим. Що ж CySEC хоче від бінарних компаній? А ось що:

  • компанії зобов`язані надавати повну інформацію по активу, включаючи ціни бід/аск (bid/ask) або точні ціни на момент експірації бінарного опціону;
  • компанії зобов`язані надати адекватне пояснення, чому на момент експірації доступна саме така ціна.

А ось і мякотка: CySEC прямо наступає на горло турбо-опціонщікам. Зокрема, брокери зобов`язані надати можливість скасувати покупку опціону в "розумний термін", що становить не менше 5 секунд після придбання опціону.

Звідси і логічний наслідок: CySEC в листі прямо вказує на те, що бінарні опціони на 30 і 60 секунд не є, згідно з законодавчими нормами, легальним інвестиційним інструментом.

Регулятор вимагає, щоб брокери негайно переглянули умови, пропоновані на своїх бінарних платформах і привели їх у відповідність із законодавством. Якщо для цього в роботу платформи необхідно внести відповідні зміни, брокери зобов`язані це зробити негайно, на що їм відведено 3 місяці.

Коментар Медведа

Воу-воу, CySEC, оспади, зупинись. У листопаді ти оштрафував контори на 1, 3 мільйона євро, забравши у них купу чесно злитого клієнтського лаві, тепер ти ще й на турбо-опціони поїсти, що трапилося.

Якщо серйозно, бачимо два ключових моменти.

Ціни бід/аск в бінарних опціонах

На відміну від форекса, на бінарної платформі в момент покупки ми не бачимо реальну ціну активу, як в форексі або на біржах, де є ціна бід (покупки), аск (продажу) і спред між ними. Нам дають ціни за формулою ( Bid + Ask ) / 2 А часом ще й додатково округлюють їх.

Ось як ціна покупки пояснюється, скажімо, на платформі IQ. Бачите формулу, по якій цю ціну дають? І так у всіх бінарних компаній.

А ось як вікно ордера виглядає в МТ4 для форекса. Ми бачимо ціну, по якій продаємо - бід, і ціну, по якій ми можемо купити - аск.

На думку CySEC, ось так в БО платформах і повинні відображатися ордера. Як на реальному ринку, де є покупець і продавець.

Наприклад, ось так виглядає вікно покупки бінарних опціонів на цій біржі БО - NADEX. Все як годиться: число контрактів, ціни бід і аск. Бо там робота ведеться тільки між реальними покупцями і продавцями.

І якщо БО стануть реальним деривативом (а вони стануть), ці ось округлення, придатні для тоталізаторів, вже не котять.

Турбо-опціони

Тут CySEC прямо вказує, що ці ваші турбо - зовсім вже ганебна азартна гра, і він не має наміру далі вдавати, що 60-секундні опціони - це офигеть який вид "інвестицій".

Це правильно. Бінарні опціони, з часом, стануть легальним регульованим інструментом, таким же деривативом, як ф`ючерси або звичайні ванільні опціони. І ці 60-секундну зливну жесть треба якщо не прибирати повністю, так прикрутити.

На турбо зливається 99. 99% населення, так що не треба робити великі очі і розповідати мені, який ви чудовий турбо-трейдер. Ці казки залиште для вашої бабусі. На турбо зливаються всі, крім неймовірно рідкісних винятків. І причина не в поганих стратегіях, їх - нормальних - для скальпинга повно.А в емоціях, які більшість не в змозі контролювати. Ці 60 секунд, психологічно, виглядають як безперервне азартне ралі, тільки і всього.

Що ж, CySEC продовжує бурхливу діяльність. Вперше за довгий час, що я в цій індустрії, кіпріоти починають виправдовувати звання регулятора. Раніше вони тільки впускали на ринок одну ліву контору за одною, ну а тепер розсьорбують наслідки. Продовжуйте, я заінтригований.