Валютні кореляції

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

"toc-4481-1-box">+
 • Як валютні пари взаємодіють один з одним
 • Де шукати кореляцію валют
 • Ризики валютних кореляцій
 • Коефіцієнти кореляції
 • 1. Усунення ризику
 • 2. Подвоєння доходів або збитків
 • 3. Диверсифікація ризиків
 • 4. Хеджування ризиків
 • 5. Кореляція, пробої і помилкові пробої
 • Валютна кореляція постійно змінюється
 • Як підрахувати кореляцію в Excel
 • Кореляція: плюси і мінуси

Ми вже непогано заглибилися в мистецтво кореляцій і тепер займемося безпосередньо валютними парами. Ви напевно не раз помічали, що коли одна валютна пара йде вгору, то друга прагне вниз. Або взаємозв`язок між ними і зовсім пряма - падає курс однієї пари, разом з нею падає і курс інший.

Так і виглядає кореляція валютних пар - взаємозв`язок, що нерідко використовується в торгах.

Як валютні пари взаємодіють один з одним

Кореляція відображає лише те, як саме два активи рухаються по відношенню один до одного. У разі валютної кореляції абсолютно та ж петрушка. Пари можуть рухатися разом, в різних напрямках або взагалі ніяк не взаємодіяти.

Не забувайте, що ми торгуємо не просто валюту - а валютну пару, де кожен учасник пари впливає на іншого. Тому кореляція може стати корисним інструментом і мало не єдиним, якщо ви хочете успішно торгувати відразу декількома валютними парами одночасно.

Валютна кореляція заснована на так званому коефіцієнті кореляції Який знаходиться в простому діапазоні між -1 і +1.

 • Ідеальна позитивна кореляція (коефіцієнт +1) означає, що дві валютні пари рухаються в одному напрямку в 100% випадків.
 • Ідеальна негативна кореляція (коефіцієнт -1) має на увазі рівно протилежне. Пари постійно рухаються в різних напрямках.

Якщо ж кореляція дорівнює 0, отже кореляції немає взагалі, вона нульова і пари ніяк не пов`язані.

Де шукати кореляцію валют

Вже точно не самому на графіку, ось ще, час витрачати. Ми скористаємося чудовим інструментом Oanda, що називається Currensee Він нам покаже, як саме валютні пари зміщуються по відношенню один до одного. Знаходиться він за адресою:

//www.oanda.com/lang/ru/forex-trading/analysis/currency-correlation

Як бачите, все порівняння здійснюються по відношенню до вихідної і найпопулярнішою парі EUR/USD. За замовчуванням пропонується "бульбашковий" формат, де чим більше синій гурток - тим більше негативна кореляція, а чим більше червоний - тим яскравіше виражена позитивна зв`язок.

Варіант з таблицею кореляції валютних пар більш наочний:

Теплова карта - розширений варіант бульбашкового графіка

Ризики валютних кореляцій

Якщо ви одночасно працюєте з декількома валютними парами, ви повинні відразу усвідомлювати, наскільки така торгівля схильна до ризику. Іноді люди вибирають відразу кілька пар щоб свої ризики мінімізувати, але забувають про позитивну кореляцію, коли пари йдуть в одному і тому ж напрямку.

Припустимо, ми взяли дві пари на 4-годинному таймфрейме, EUR/USD і GBP/USD:

Коефіцієнт кореляції становить 0. 94 дуже мило. Це означає, що обидві пари слідують буквально один за одним, як маніяк і його жертва. Як бачимо, обидві йдуть вниз, практично дзеркально.

Якщо відкрити угоди на обидві пари - ми, тим самим, відразу ж подвоюємо нашу позицію - і ризики. Вони збільшуються! Тому що якщо ви опинитеся неправі з прогнозом - ви будете неправі відразу подвійно, оскільки що пари дзеркальні.

Поставили вгору, ціна пішла вниз - подвійний збиток. Ось вам і кореляція. Також немає сенсу продавати один інструмент і купувати інший, адже навіть при точному прогнозі, один з них принесе вам збиток. У бінарних одна успішна операція не перекриває невдалу - виплати-то менше 100%. А в форексі вартість пунктів для різних валютних пар теж різна.

Різниться і волатильність. Одна пара може підскочити на 200 пунктів, друга - тільки на 180. Тому гратися з одночасними угодами на різних парах потрібно гранично акуратно і без фанатизму, кореляція тут вирішує все.

Тепер порівняємо протилежний варіант, пари EUR/USD і USD/CHF. У них все навпаки, сильна зворотна кореляція, де коефіцієнт нерідко досягає абсолютного значення -1. 00

Пари як два магніти з протилежними полюсами, постійно відштовхуються одна від одної.

Якщо відкрити протилежні угоди по двох парах з негативною кореляцією, це буде те ж саме, як дві однакові угоди на парах з позитивною кореляцією - знову подвоєння вашого ризику.

Найрозумніше, безумовно, працювати тільки з однією парою і не гратися в протилежні парні угоди, бо можна дуже швидко догратися до негарних показників.

Коефіцієнти кореляції

Тепер подивимося, як можна розглядати корелюють коефіцієнти.

 • -1. 0. Ідеальна зворотну кореляцію.
 • -0. 8. Дуже сильна зворотна кореляція.
 • -0. 6. Сильна зворотна кореляція
 • -0. 4. Помірна зворотну кореляцію.
 • -0. 2. Слабка зворотну кореляцію
 • 0. Кореляція відсутня
 • 0. 2. Слабка, незначна кореляція
 • 0. 4. Слабка кореляція
 • 0. 6. Помірна кореляція
 • 0. 8. Сильна кореляція
 • 1. 0. Ідеальна кореляція

Так що робити з кореляцією, її можна використовувати або як?

1. Усунення ризику

Якщо ви любите відкривати одночасні угоди на різних парах, знання про їх кореляції допоможе не потрапити в описану ситуацію, коли ви подвоюєте ризики, якщо дві пари йдуть в одному напрямку.

Або ви ставите в різних напрямках, не розуміючи, що у пар - зворотна кореляція і це знову подвоює ваш ризик.

2. Подвоєння доходів або збитків

Якщо вже ви вирішили погратися з одночасними угодами на різні пари, вдала угода з парами, що мають пряму кореляцію, подвоїть ваші доходи. Або збитки, природно, якщо щось пішло не так і прогноз виявився невірним.

3. Диверсифікація ризиків

Ринкові ризики можна розподіляти по двом валютних парах. Якщо ви, безумовно, розумієте, що робите і якщо між парами не ідеальна кореляція. Для цього беруться пари з прямою кореляцією в районі 0. 7 (не вище), скажімо, EUR/USD і GBP/USD.

Припустимо, ви ставите на зростання USD. Замість двох ставок на зниження курсу EUR/USD, можна поставити на зниження EUR/USD і GBP/USD. Якщо долар впаде, то євро буде порушено менше, ніж фунт.

4. Хеджування ризиків

Цей прийом використовується вже на форексі, де до уваги береться те, що у кожної валютної пари своя вартість пункту. Якщо ви відкрили позицію на підвищення EUR/USD, а ціна йде проти вас, то позиція на зниження в протилежному парі, такий як USD/CHF може вас виручити.

Не треба забувати про різну вартість пунктів в форексі. Скажімо, між EUR/USD і USD/CHF майже ідеальна кореляція, ось тільки при торгах мінілотом в 10000 доларів, один пункт EUR/USD коштує 1 долар, а USD/CHF - 0. 93 долара.

В результаті, придбання мінілота EUR/USD дозволяє хеджувати свої ризики при одночасній купівлі мінілота на USD/CHF. Якщо EUR/USD впаде на 10 пунктів, ви втратили 10 доларів. Однак, дохід по USD/CHF складе 9. 30. А значить, замість 10 доларів ви втратите лише 70 центів, прекрасно.

Хеджування в форексі виглядає чудовим, проте, недоліків теж вистачає. Бо при шаленому зростанні EUR/USD ви одночасно втрачаєте гроші на USD/CHF. Крім того, кореляція рідко буває ідеальною, вона постійно плаває, тому замість хеджування ви можете все втратити.

5. Кореляція, пробої і помилкові пробої

Кореляцію можна використовувати і для прогнозування поведінки ціни у значущих рівнів. Припустимо, що EUR/USD тестує значимий рівень підтримки. Ми цю справу вивчили і вирішили входити на пробої рівня. Оскільки EUR/USD позитивно корелюється з GBP/USD і негативно - з USD/CHF і USD/JPY, необхідно перевірити, рухаються чи три інші пари в такій же волатильності, як EUR/USD.

Швидше за все, GBP/USD теж "треться" біля рівня опору, а USD/CHF і USD/JPY близько ключових рівнів опору. Все це вказує на те, що балом тут править долар і є всі вказівки на пробій для EUR/USD, оскільки всі три пари рухаються синхронно. Залишається дочекатися пробою.

А тепер уявімо, що ці три пари не рухаються синхронно разом з EUR/USD. Скажімо, GBP/USD і не думає падати, USD/JPY не росте, а USD/CHF взагалі "нудить" в бічному русі. Про що це говорить? Лише про те, що падіння EUR/USD не пов`язане з доларом і явно викликано негативними новинами з єврозони.

Ціна може знаходиться і нижче ключового рівня підтримки, проте, якщо у трьох корелюють пар немає достатньо синхронного руху з EUR/USD, чекати пробою не варто. Мало того - цілком може бути і всіма нами нелюбимий помилковий пробій рівня опору.

Так, без кореляційного підтвердження все одно можна входити на пробій, але тоді зробіть обсяг угоди поменше, бо потрібно знизити свої ризики.

Валютна кореляція постійно змінюється

Валютний ринок не хоче нас порадувати стабільністю і знаходиться в постійному стані збудження, як і працюючі з ним трейдери. В результаті, навіть найсильніші кореляції, що можуть триматися місяцями і роками, часом змінюються, причому в самий невідповідний момент. Те, що є кореляцією в цьому місяці може стати зовсім іншою історією в місяці новому.

Проілюструємо це на прикладі кількох пар, виділивши USD/CHF:

Як бачите, кореляція змінюється регулярно, причому найчастіше на абсолютно полярні значення. Так що вони не просто схильні до змін - але ці зміни можуть бути кардинальними. Отже, щоб використовувати ефект кореляції в свою користь, його банально потрібно регулярно перевіряти і не лінуватися це робити.

Припустимо, цілий тиждень кореляція між USD/JPY і USD/CHF становила 0. 22. Це дуже низький корелює коефіцієнт, який не можна вважати достатнім. Однак, 3-місячний період ми бачимо, що це число виросло до 0.52, потім 0.78 для 6 місяців і, нарешті, 0.74 для річного таймфрейма.

Іншими словами, у пар спостерігається довгострокова кореляція, але вона може сильно змінюватися на невеликих таймфреймах. Сильна річна кореляція може перетворюватися в слабку в короткі періоди часу.

Порівняємо EUR/USD і GBP/USD, щоб продемонструвати і зовсім несосвітенне поведінку.

Тиждень - відмінно, коефіцієнт становить 0. 94, пари рухаються практично дзеркально. Однак, за місяць це значення падає.. до 0.13. У 3-місячний період підскакує до значимого 0.83 і знову падає в період 6 місяців.

Як щодо USD/JPY і NZD/USD? Річна кореляція - -0. 69, місячна - аж 0.07, тобто відсутня. Тому такі фактори потрібно враховувати.

Чому кореляція змінюється? Причин маса. Зміна ключових ставок і монетарної політики, політичні та економічні події, будь-які фундаментальні фактори, що впливають на настрій трейдерів і їх ставлення до певної валюти.

Як підрахувати кореляцію в Excel

Якщо вам не подобається інструмент Oanda і ви все хочете зробити ручками, Excel дозволить вам це зробити без будь-яких проблем, прям як калькулятор. Однак, для отримання достовірних результатів потрібно взяти архів котирувань мінімум за 6 місяців, інакше ви не помітите сильні коливання в значеннях.

Ці дані потім копіюються в таблицю:

У таблиці кореляції використовуються щоденні значення, що найбільш розумно, хоча, звичайно, ніхто не заважає вам імпортувати хоч хвилинні. Хоча, боюся, це "повісить" ваш Excel і весь комп`ютер заодно з ним.

Для прикладу, візьмемо щоденні дані за місяць.

Тепер, в першій порожньою кліткою під потрібної парою (в нашому випадку, EUR/USD, яку ми будемо порівнювати з USD/JPY) вводимо значення " = Correl ( "(Без лапок). Або, для російської версії Excel, значення" = КОРРЕЛ ( ". Як бачимо, ніяких складних формул не знадобиться.

Залишається вибрати стовпець з діапазоном даних (з`явиться прямокутник з пунктирними межами). Ставимо кому.

Після коми, аналогічним чином вибираємо ціновий діапазон для USD/JPY. Натискаємо Enter і отримаємо наш коефіцієнт кореляції для вибраної пари.

Це повторюється для інших пар, після чого можна зробити зручну табличку з цими коефіцієнтами для кожного періоду, від тижня до року.

Оновлювати такі дані можна раз в тиждень, навряд чи розумно робити це частіше - ви втомитеся набагато раніше.

Кореляція: плюси і мінуси

Тут все очевидно. Мінуси - ваші ризики подвоюються, якщо ви відкриваєте угоди для двох дзеркально корелюють пар. Крім того, кореляція регулярно змінюється в різні часові проміжки, що слід враховувати в роботі.

З плюсів - кореляція дає можливість диверсифікувати ризики, хеджувати свої операції і, в форексі, заробляти завдяки кредитному плечу.

Також пам`ятайте, що:

 • коефіцієнти розраховуються на основі денних цін закриття;
 • позитивний коефіцієнт означає, що дві пари рухаються в одному напрямку;
 • негативний - в протилежних напрямках;
 • чим ближче коефіцієнт до значень +1 і -1, тим сильніше кореляція.

Приклади пар, що рухаються синхронно:

 • EUR/USD і GBP/USD;
 • EUR/USD і AUD/USD;
 • EUR/USD і NZD/USD;
 • USD/CHF і USD/JPY;
 • AUD/USD і NZD/USD.

Пари з негативною кореляцією:

 • EUR/USD і USD/CHF;
 • GBP/USD і USD/JPY;
 • USD/CAD і AUD/USD;
 • USD/JPY і AUD/USD;
 • GBP/USD і USD/CHF.

Не забуваємо використовувати все те, чого ви вже навчилися, пам`ятайте про ризик менеджмент і тоді кореляція валютних пар може стати гідним інструментом у вашому торговому арсеналі.