Валюти: Долар США (uSD)

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Долар США - основна грошова одиниця Сполучених Штатів Америки. Таку ж назву (долар) мають і валюти інших країн - Австралії (австралійський долар), Канади (канадський долар), Сальвадору, Сінгапуру, Нової Зеландії, Пуерто-Ріко, Панами, Соломонових Островів, Тайвані і так далі.


В одному доларі 100 центів. Позначення валюти - $. Літерний код - USD.Походження долара: версії


Назва "долар" набагато старше самої грошової одиниці.

Версій появи слова "долара" кілька:

1. Основна версія появи терміна - від назви грошової одиниці талер, яка карбувалася в місті Іоахімшталь (сучасна назва населеного пункту - Яхимов, знаходиться в Чехії). На території Росії талер був добре відомий під назвою "єфимок". Але в британських колоніях Північної Америки (згодом - США) талером позначали інші монети - реали (Португалія) і песо (Іспанія). Вони затрималися на континенті, а в подальшому залишилися в США. Багато фахівців теорію "талера-долара" відкидають, адже назва "долар" проскакувало в п'єсах Шекспіра ще до висадки британських колоністів - засновників США.


2. Назва "долар" запозичена з мов скандинавських країн. Наприклад, в Данії та Швеції місцеві жителі називали валюту "далерами".


3. За третьою теорії назву "долара" запозичена від назви голландських "левендаалдерсов" (талерів). Голландська валюта активно застосовувалася на території Північної Америки, ось і закріпилося слово.Версії появи значка долара - "$ ":


1. Основна теорія - запозичення символу від іспанського песо (випуск проводився в сучасній Мексиці). Новий значок став таким собі сплетінням двох букв - "P" і "S". Згодом другу букву наклали на першу і спростили загальне позначення. Що стосується двох смужок, то їх коріння йдуть від іспанського песо. На іспанських монетах було викарбувано пара колон - символ Геркулесових стовпів. Стовпи були обвиті стрічками. З лівого боку подібна композиція якраз сильно нагадує значок американської валюти.


2. Наступна версія пов'язана з іспанської монетою. Відомо, що за одне песо давалося вісім реалів. При цьому позначення цієї "пропорції" виглядало наступним чином - / 8 /. Звідси і дві смужки.


3. Третя версія "зав'язана" на поєднанні перших букв назви Сполучених Штатів - U і S. При цьому нижня частина букви "U" пропала, і від неї залишилися тільки дві смужки. До слова, підтвердження цієї теорії досі не знайдено.


4. Ще один варіант походження заснований на популярності срібла в колоніях Північної Америки. В ті часи гроші були рідкісним явищем, тому люди використовували в якості обмінної валюти срібло. В облікових книгах воно позначалося, як "S". Над нею містилася інша буква "U", що позначає злиток, шматок ( "unit"). Надалі нижня частина від "U" загубилася, і залишилися тільки дві вертикальні "палиці".


5. За "німецької" легендою значок "$" став певним поєднанням символів на талері. На передній частині було зображення Ісуса, а на задній - обвиває хрест змія. За цією версією саме "змія" стала прабатьком символу.


6. За "британському" варіанту значок долара узятий з позначення шилінги - "S", який також мав вертикальну смужку в позначенні.


7. За "португальської" теорії знак американської валюти утворився від спеціального роздільник цифр, який часто використовувався для відділення сотих і десятих. Наприклад, 1 $ 21, а не 1. 21.


8. За "рабської" версії значок "$" символізує колодку, якою приковували рабів, а також перовой букви від слова "Slave" - ​​"раб".


9. Відповідно до результатів досліджень Девіда Овасона знак "$" походить від позначення Соломонового храму (S) і пари його стовпів.


10. За "римської" теорії в освіті долара взяли участь дві літери - Н і S, які були накладено один на одного. Поперечна смужка надалі пропала.


Сленгове назва долара "бакс" також має свою історію:


1. За основною версією "бак" - це шкурки самця оленя, які грали роль грошей при обміні. Коли індіанець приїжджав до "білим" людям для покупки речей (зброї, їжі, інструментів), йому відповідали - "два бака", "три бака", тобто вимагали конкретну ціну за товар.


2. За другою версією поява "бакса" пов'язують з англійським словом "sawbuck" (цим визначенням називалися козли для пиляння дров).


3. За третьою версією слово "бакс" пов'язане з зеленуватим відтінком задньої частини валюти.


Історія долара


Історія американського долара починається ще з 16 століття, коли англійці взялися за колонізацію Північної частини американського континенту:


- в 1635-1764 роках ще не було назви "долар". Валюта носила назву "колоніальні сертифікати". Вони не забезпечувалися золотом - лише зобов'язанням місцевого уряду Англії. Згодом в колоніях з'явилися свої гроші, на які Лондон закривав очі. В ті часи колоніальні сертифікати стали гарантом потужного зростання промисловості і товарообігу на захоплених територіях;


- 1764 рік - оборот колоніальних сертифікатів був заборонений. Дозволено використовувати тільки фунти стерлінги (вони забезпечувалися золотом). Через це різко впав рівень життя на американському континенті. Є думка, що саме цей крок послужив причиною виникнення майбутньої війни за незалежність;


- 1775 рік - з'явилася нова валюта - "Континенталь" (Континентальні гроші). Вони також не мали золотого забезпечення і нічим не відрізнялися від минулого "валюти";


- 1776 рік - сформований Колоніальний конгрес, почався випуск нової валюти (вона теж не підкріплювалася золотом). При цьому колоністи стали готуватися до війни. Після перемоги у війні з ініціативи Гамільтона (міністра фінансів США) був створений центробанк з фондом в 10 млн. Доларів. Основним спонсором при цьому виступило сімейство Ротшильдів. З цього моменту національна валюта була прив'язана до золота;


- 1811 рік - ліцензія Першого ЦБ США призупинена. Причина - нездатність покрити резервами випускаються суми, поява великого обсягу підробок;


- 1814 рік - створений другий Центральний Банк США ( "дожив" до 1933 року);


- 1861 рік - почалася громадянська війна. У цей період було надруковано більше 200 млн. Грінбекі, третя частина з яких після закінчення війни виявилася підробками. Є версія, що вбивство Лінкольна прямо пов'язане з його рішенням про випуск цієї валюти. Цікавим є той факт, що для виробництва використовувалася зелена фарба. Причина рішення проста - її було найбільше, а доларів необхідно було надрукувати 60 мільйонів.- 1863 рік - прийнятий закон про національні банках. Мета - створення єдиної валюти;


- 1866 рік - введено 10% -вий податок на випуск банкнот. У цей період багато банків закрилися;


- 1913 рік, 23 грудня - прийняття Закону про Федеральному резерві;


- 1933 рік - Велика депресія, а після цього - новий етап у розвитку долара.


Зовнішній вигляд долара


На кожному з номіналів долара США зображені президенти, правлячі США в різний час:


1. На купюрі номіналом в один долар - Джордж Вашингтон (перший президент). На зворотному боці найцікавіший дизайн. З правого боку зображення орла, надійно закритого щитом, прикрашеним у вигляді прапора. В одній лапі у нього оливкова гілка (символ миру) з 13 листям і 13 ягодами за кількістю колоній, а в іншій - 13 стріл (символ війни). Голова орла повернута у бік світу (оливковою гілки). До 1945 року голова була звернена до стріл. Верхня частина щита - це символ законодавчої влади, сама голова - виконавча влада, а хвіст - судова. Над орлом розвивається стрічка з фразою "E Pluribum Unum" - один з багатьох. Остаточний сенс досі не розгаданий.


З лівого боку - недобудована піраміда з римською цифрою - 1776 - рік заснування США. Особливість піраміди - 13 ступенів (число штатів). У верхньому трикутнику нанесено "всевидюче око" - символ божественної сили. Зверху знаходиться фраза "ANNUIT COEPTIS", що означає - "Він схвалює наші діяння". Вперше ці знаки з'явилися на доларах в 18 столітті. Запропонував їх Бенжамін Франклін - відомий вчений, публіцист, друкар і масон. На деякий час така печатка була забута, але з 1930 року знову з'явилася на доларах. Ініціатором став Франклін Рузвельт. Для нього ці знаки були символом могутності Америки.


2. На купюрі номіналом в два долари - Томас Джефферсон (третій президент). На зворотному боці - підписання Декларації Незалежності.


3. На купюрі номіналом в п'ять доларів - Авраам Лінкольн (шістнадцятий президент). На зворотному боці - Меморіал Лінкольна (знаходиться в Вашингтоні).


4. На купюрі номіналом в десять доларів - Олександр Гамільтон (перший міністр фінансів). На зворотному боці - Міністерство фінансів.


5. На купюрі номіналом в двадцять доларів - Ендрю Джексон (сьомий президент). На зворотному боці - Білий дім.


6. На купюрі номіналом в п'ятдесят доларів - Улісс Грант (вісімнадцятий президент). На зворотному боці - Капітолій.


7. На купюрі номіналом в сто доларів - Бенжамін Франклін (дипломат, публіцист, популярний вчений). На зворотному боці - Індепенденс-хол.
Чому долари мають зелений колір досі невідомо. До 1929 року в провадженні валюти застосовувалися найрізноманітніші відтінки. Що стосується зелених барвників, то вони були найбільш стійкими і викликали довіру до долара США на підсвідомому рівні.


Ступені захисту долара


Долар США надійно захищена від підробок. Особливу увагу було приділено купюрі "сотенним" номіналом. Розмір банкноти - 167х67 мм (з 1990 року), 166х67 мм (до 1990-го року). Для виготовлення використовується тонований папір зі світло-жовтим відтінком. З 2011 року банкнота стала світло-блакитний.


Ступені захисту долара наступні:


1. На лівій нижній стороні купюри напис "USA100" нанесена в кілька рядів. Головна напис "THE UNITED STATES OF AMERICA" прописана на сюртуку Бенжаміна Франкліна.


2. Якщо подивитися на світло, то в купюрі видно захисна смужка з написом всередині "USA 100". Цей текст можна почитати при огляді купюри з двох сторін. Ця смужка знаходиться з лівого боку, якщо дивитися на портрет вченого.


3. Водяний знак - знаходиться з правого боку від портрета, повністю дублює його.


4. З правого боку в самій нижній частині вказаний номінал купюри - "100".

Особливість цього захисту - змінюється фарба. Вона переливається з зеленого на чорний колір (досить повернути купюру).


5. При просвічуванні УФ-променями захисна смужка відображається червоним кольором. На банкнотах до 1996-го року ця нитка під ультрафіолетом була хвилястою і мала рожевий колір.


6. Тонкі смужки являють собою фон для двох зображень - Палацу незалежності і портрета. Якщо відтворювати купюру на спеціальній репрографічне техніці, то буде видно світлі і темні смуги.


7. В номіналі купюри "100" на лицьовій частині банкноти можна знайти текст "USA 100".


8. Фраза "THE UNITED STATES OF AMERICA, ONE HUNDRED DOLLARS" відрізняється більшою товщиною. Отже, її можна розпізнати на дотик. Основні написи (серійний номер друку Казначейства і резервної системи) нанесені особливим методом високого друку.


9. Зворотне частина купюри зроблена із застосуванням металографічної методики.


10. Оригінал можна виявити по портрету. На оригіналі він контрастний і добре проглядається. На підробці портрет майже не має рельєфу і має неживий вигляд.


До основних символів можна віднести:


1. Друк - має зелене світло, чіткі і рівні грані зірок (на підробці краю розмиті).


2. Серійний номер - вісім цифр і три букви. Знаходяться зліва вгорі, і справа внизу. Цифри і букви йдуть по ідеально рівній лінії, мають однакові відстані. Колір друку і номери ідентичні. На підробках часто помітна різниця кольорів.


3. Межі. На оригіналі - виразні, на поделке - краю орнаменту часто розмиті і промальовані не до кінця. Незалежно від номіналу величина орнаментів і ліній повинна бути ідентичною.


4. Папір. При виробництві використовуються мікроволокна блакитного і червоних квітів. З цією купюри їх можна прибрати, на підробленої - стерти.


5. Барвник. Справжній долар повинен залишати незначні сліди фарби на пальцях (це символ автентичності).


6. Зміна відтінків. Якщо подивитися на купюру зверху вниз, явно помітний зеленуватий відтінок, під кутом вона темніше.


У 1996 році з'явилися нові "сотні". З 2003 року - нові "двадцятки".

З 2011 року з'явилися нові сотенні купюри. Через певні труднощі їх випуск довелося тимчасово зупинити. Друк була запущена тільки з 2013 року. Банкнота поміняла колір і отримала 3D стрічку. Голограма - особлива частина купюри, вона буквально "вплетена" в неї.З додаткових захисних елементів захисту:


- спеціальна 3D стрічка;
- зміни зображення при повороті (дзвіночки перетворюються в цифру "100");
- з'явилася фраза "ONE HUNDRED USA близько пера з золота;
- з правого боку портрета - водяний знак;
- на комірі розшифрована напис USA;
- об'єкти на банкноті змінюють колір при розвороті.Заміні не підлягає валюта:


- з серйозними (умисними пошкодженнями);
- зміненими портретами (зображеннями);
- без спеціальної захисної нитки;
- після обгорання;
- після дії хімічних речовин;
- при наявності на купюрі більше 50% відміток, печаток, підписів;
- при відсутності хоча б одного з ознак захисту.


Долар і цінні метали


З 1792 року було прийнято, що в 19, 3 доларах США одна унція золота.


З 1834 р за унцію золота можна було отримати 20, 67 доларів США. Зниження "курсу" відбулося через брак золотовалютних резервів. У наступні роки девальвація також тривала.


З 1934 року за одну унцію золота можна було отримати 35 доларів США. Економічна криза тих років сильно вдарив по долару. Забезпечення золота намагалися всіма силами зберегти (навіть збільшувалася процентна ставка), але це ні до чого не привело.


До початку 1900 року долар можна було міняти на два метали - золото і срібло.


У 1900-1934 році - обмін можливий тільки на золото. При цьому за один долар можна було отримати 1, 67 грам.


1934-1975 рік - обмін на золото можливий, але тільки для урядів іноземних держав. При цьому курс був наступним: до 1972 року (1 долар - 0, <888> 65 грам), з 72 по 75 роки двадцятого століття - 0, 81853 грама.


1944 рік - Бреттон-Вудська угода стало кінцем епохи золотого стандарту. Почалася інша епоха - стандарту золотодевизного. В основі - валюта і золото Великобританії і США. Тепер долар безпосередньо прив'язаний до золота.


1960 рік - прив'язка до золота стала неможливою (причина - криза).


Тисяча дев'ятсот сімдесят один - введена тимчасова заборона на обмін "долар-золото". При цьому почався процес девальвації. До кінця року одна унція золота коштувала 38 доларів.


1973 рік - ще одна девальвація. Одна унція золота - 42, 22 долара.


1976 рік - в дію введена Ямайська валютна система. Прив'язки долара до золота не стало. Коефіцієнт обміну став "плаваючим", а долар США так і залишився резервною валютою.


В останні роки курс долара до золота виглядає наступним чином:

Обіг долара в світі


Відповідальність за випуск доларів і їх облік в світі несе Федеральна резервна система. Саме вона виконує функції центрального банку країни. Загальний обсяг надрукованій валюти безпосередньо залежить від потреб економіки і громадян. 99% всіх доларів США у вільному обігу.


Щоб контролювати, скільки всього доларів в світі, виділяється наступна специфікація:


- М0 - готівкові кошти. На 2015 рік їх більше 1, 2 трильйона доларів. Від 50 до 70% всіх доларів знаходиться за межами країни;


- М1 - включає в себе М0 і засоби, які знаходяться в вигляді короткострокових державних облігацій, на поточних рахунках, депозити. За заявою керівників Федеральної резервної системи їх багато рази більше - до 3 трлн. доларів;


- М2 - включає в себе М1 плюс взаємні фонди і депозитні рахунки грошового ринку, плюс безчекові ощадні рахунки, невеликі строкові депозити (до 100 тисяч доларів). При необхідності ці кошти завжди можна перетворити на готівку. Таких грошей більше 10 трильйонів доларів;


- М3 - описана нами категорія М2 плюс особливо великі депозити на суму понад 100 тисяч доларів. Тут загальна сума вище - від 25 трильйонів доларів.


За неофіційними джерелами наведені вище цифри як мінімум в 2-3 рази вище.


Сьогодні американський долар - основна резервна валюта. У 2003 році з появою євро значення долара США трохи знизилася, але несуттєво. З 2008 року курсу долара знову виріс, а валюта ще більше зміцнилася на ринку.


Цікаві факти про долар


Долар США популярна валюта, але деякі факти знають не всі:


1. Долар США - це "боргова розписка", звичайна красива папірець. Її цінність - це активи, в які вкладені валюта. Саме від обсягу вкладень залежить попит на "бакс".


2. У 1945 році була випущена купюра номіналом в 100 000 доларів. Цікавим є той факт, що вона визнається і сьогодні.


3. На американській валюті тільки один раз з'являлася жінка, в 1886 році. Це була Марта Вашингтон (на купюрі номіналом один долар).


4. На 97% всіх доларів в обороті можна знайти сліди кокаїну. Майже вся валюта проходить через наркоторговців.


5. Межа зношуваності долара - 4 000 вигинів. Після цього купюра може розірватися.


6. Банкнота номіналом в 2 долари вже не випускається. Останній раз вона була надрукована в 2003 році.


7. Борг США перевищив позначку в 18, 161, 832, 800, 00 доларів США. Це майже в 16 разів більше, ніж національної валюти в обігу.

Долар на форекс


Валюта - це основний товар на ринку форекс. При цьому трейдери люблять працювати з перевіреними і надійними інструментами. Чим популярніша грошова одиниця, тим активніше вона бере участь в міжнародному економічному обміні. На сьогодні існує п'ять основних міжнародних валют - американський долар США, євро, японська ієна, британський фунт стерлінг і швейцарський франк. Всі вони затребувані на ринку Форекс, але лідируючі позиції займає все-таки долар США.


Які валютні пари найбільш популярні у трейдерів? Їх чотири:


1. Курс євро до американського долара США. Позначення пари - EUR/USD. Тут базова валюта - євро, що котирується - американський долар. Обидві валюти є популярними і конвертованими на валютному ринку.

Цей інструмент більше підходить для досвідчених трейдерів. Тут важливо швидко реагувати на новинні стрічки і зміна ринку. Пара EUR/USD - це кращий варіант для скальпування і піпсовки. Вона відрізняється своєю непередбачуваністю і високою волатильністю.


Найбільша активність пари - з 9. 00 до 01.00 ночі по Москві. Максимальні обсяги валюти можна торгувати в період перетину торгів на різних біржах - з 16.00 до 18.00 за московським часом. На величину курсу впливають економіка США (вартість житла, рівень безробіття, зростання/падіння ВВП і так далі), політичні події, рішення фінансових структур і так далі.


На євро може впливати будь-яка новина, що стосується країн, які перебувають в Єврозоні. Це основна причина нестабільності пари. Основний плюс - великий обсяг прогнозів по парі, що допомагають більш точно увійти в ринок.


2. Курс фунта до американського долара США. Позначення пари - GBP/USD. Один з найпопулярніших інструментів. Причина - висока волатильність. На зміну курсу обох валют може впливати безліч факторів. За один день пара проходить кілька сотень пунктів, тому торги варто вести з особливою обережністю. Меншу волатильність можна чекати на азіатській торговельної сесії, коли хід пари знижується до 40-50 пунктів.Особливість GBP - великі процентні ставки, що дозволяє використовувати стратегію різниці ставок. На рух курсу фунта впливають різні новини в країні - політичні і економічні. Реагує курс і на новини Єврозони. Бувають ситуації, коли фунт рухається разом з євро, що ускладнює роботу з парою. Все це доповнює непередбачуваність американського долара. Частка валютної пари GBP/USD на форекс - близько 13-15%.


3. Курс американського долара США до японської ієни. Позначення пари - USD/JPY. На цій парі торгує більшість трейдерів. На курс японської валюти виляє цілий ряд факторів:


- валютні інтервенції;
- рішення ЦБ Японії;
- заяви політиків США, що стосуються співпраці з компаніями Японії і появою мит (обмежень).


На курс долара чинить тиск:


- економічна ситуація в США;
- зростання (падіння) кредитних ставок;
- кредитний рейтинг;
- інші економічні події.Спрогнозувати пару GBR/USD майже нереально. Як правило, вона доставляє безліч "сюрпризів" трейдерам. Щоб знизити ризики краще працювати з парою на європейській сесії. В цьому випадку нижче волатильність і простіше контролювати ситуацію. З іншого боку різкі зміни курсу - великий плюс для скальперів. Вони вміють заробляти на потужних коливаннях. Робота з ієною хороша при дефіциті оборотних коштів - ціна одного лота мінімальна.


4. Курс американського долара до швейцарського франка. Позначення пари - USD/CHF. Тут "зведені" дві валюти - найстабільніша і найбільш популярна. При виборі правильної стратегії на парі USD/CHF можна добре заробити.
На зміну вартість Рахунки швейцарського франка впливають тільки події всередині самої держави, наприклад, зміни індексу роздрібних продажів, показники індексу ділової активності і так далі.Курс пари є вельми прогнозованим, різкі коливання відбуваються рідко, волатильність вкрай низька (при високому рівні ліквідності). На зміну цін в парі більший вплив робить американська валюта. З цієї парі можна орієнтуватися на зміни в інших котируваннях. Наприклад, якщо курс USD по відношенні до CHF підріс, то можна очікувати збільшення його ціни і по відношенню до інших валют.


Чи варто відкривати валютний депозит?


Ситуація щодо купівлі долара двояка. З одного боку тримати гроші в національній валюті - небезпечна затія. З іншого боку прогнози експертів щодо подальшого курсу долара і прибутковості цієї валюти невтішні.
Як видно, потенційний прибуток по євро і доларах (за умови інвестицій на термін до року) мінімальна. Більш того, вкладення в американську валюту і зовсім збиткові.


Що потрібно враховувати? По-перше, при конвертації з російського рубля в валюту втрачається 2% прибутку (втручається спред - різниця між купівлею-продажем). Чим вище скачки курсу, тим більше спред. По-друге, розраховувати на прибуток можна при відкритті депозиту на термін від року і більше. Але тут потрібно бути готовим до низьких процентних ставках.

Прогноз курсу долара на місяць виглядає наступним чином:

Зміна курсів валют країн-постачальників нафти:


Підсумок один: відкриття валютного депозиту - це правильне рішення, але при терміні вкладу від одного року і більше.


З приводу майбутнього економіки країни і, як наслідок, валютних депозитів є безліч вельми "фантастичних" припущень:


- долар можна буде купити тільки на чорному ринку (за свідомо завищеним курсом);


- валютні рахунки переведуться в національну валюту (це варіант крайній, але він можливий);


- поїздки за кордон можуть бути обмежені, тобто повернутися контори типу "Інтурист", де отримуєш валюту і квитки;


- з'являться заклики до громадян здавати валюту.


Де купити долар?


Питання з покупкою долара знову стало актуальним. На тлі зниження курсу рубля ажіотаж спав, але американська валюта все одно дефіцитний товар. Багато людей позбавляються від рубля на користь долара США. Але де його купити? Є кілька варіантів:


1. Найпростіший спосіб - покупка валюти в банку. Основна перевага - вигідний курс, доступність. Недолік - великий спред. При цьому банки продають американський долар в обмеженому обсязі. Курси виглядають наступним чином:


2. Купівля долара через брокера. Алгоритм дій наступний:


- відкриття рахунку у ліцензованого брокера (бажано, щоб ліцензія була отримана в Росії). Важливо, щоб брокер мав доступ до валютної частини Московської біржі - "fx";


- переклад на рахунок певної суми (в залежності від необхідного обсягу доларів). Розрахунок проводиться по центральній ставкою ЦБ;


- відкриття валютного рахунку;


- купівля валюти. Зробити це можна двома способами - за допомогою дзвінка брокеру або через торгову платформу Аврора. 1 лот на Московській біржі - це тисяча доларів. Якщо потрібно 5 000 доларів, потрібно купити 5 лотів. Після оборудки гроші з'являються на брокерське рахунку;


- виведення коштів на рахунок в банку. Для прискорення процесу варто відкрити рахунок у брокера, з яким ведеться робота.


Переваги - мінімальний спред, безпеку, висока швидкість проведення операцій, відсутність оподаткування, можливість торгівлі валютної на ринку і примноження свого заробітку.


Недоліки - необхідність відкриття рахунку у брокера і наявності мінімальних знань про роботу біржі.


3. Купівля в Вебмані. Якщо є гаманець в Вебмані, то в нього можна заводити рублі і обмінювати їх на долар за наступним курсом:Далі - висновок на карту або через посередників. Плюс - простота. Недоліки:


- курс на покупку долара в віртуальних обмінниках помітно завищений;
- можуть виникнути проблеми з виведенням валюти на готівку;
- доводиться втрачати на комісії вебмані тричі - під час зарахування коштів, обміну і їх виведення.


Динаміка долара


Останнім часом динаміка долара нестабільна. Розглянемо його позиції по відношенню до основних валют за останні кілька років:


1. Валютна пара USD/CAD - американський долар до канадського долара. З 2012 року видно явне зростання курсу національної валюти США. За три роки він зріс майже на 30%.

2. Валютна пара - USD/CHF - американський долар до швейцарського франка. Тут долар США з 2012 року стабільний і практично не змінив курс.

3. Валютна пара USD/CNY - американський долар до китайського юаня. З середини 2005 року помітно зміцнення китайської валюти.

4. Валютна пара USD/EUR - американський долар до євро. З 1 березня 2014 року валюта США істотно зміцнила свої позиції по відношенню до євро з 0, 72 до 0,89 євро за долар.

5. Валютна пара USD/JPY - американський долар до японської ієни. З 1 березня 2012 року долар зміцнився майже на 70%.

6. Валютна пара USD/RUB - американський долар до російського рубля. Тут відносини особливі. Тільки з червня минулого року долар виріс майже на 70% - з 33 до 57 рублів (на 06. 04.).

7. Валютна пара USD/SEK - американський долар до шведської крони. З 2014 року валюта США зміцнилася майже на 30%.

8. Валютна пара USD/GBP - американський долар до англійського фунта стерлінгу. Тут також з липня 2014 року помітно зміцнення американської валюти.