Сертифікат на прибуток

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Сертифікатом на прибуток називається документ, який дає право його власнику отримати частину коштів після розпаду акціонерного товариства або при оформленні процедури його банкрутства, тобто власник сертифіката на прибуток бере участь у пайовому розподілі на правах, рівних прав акціонерів даного підприємства. При цьому сертифікат не є акцією чи іншої цінним папером і обмежує фінансові можливості свого власника.

Значення сертифіката на прибуток

Сертифікат на прибуток важливий для акціонерних товариств, тому що дозволяє їм отримувати додаткові капітали і при цьому не обмежувати вплив уже сформованого ради директорів: сила голосу акціонера пропорційна кількості акцій, якими він володіє, сертифікат не є акцією. Власник сертифіката далеко не завжди має право на отримання дивідендів компанії, це дозволяє підприємству не заносити сертифікати на прибуток в колонку своїх пасивів.

Для інвестора сертифікат на прибуток важливий з кількох причин. По-перше, вартість сертифіката може бути набагато нижче, ніж вартість акції, по-друге, якщо інвестор впевнений в прийдешньому розпаді компанії, то сертифікат дозволить йому отримати одноразову прибуток після того, як компанія перестане існувати.

Ще одне важливе значення - якщо виникає загроза різкого спаду валютного курсу, а провести конвертацію валютних запасів не можна - єдиним способом зберегти капітал для інвестора буде придбання сертифіката на прибуток. Диверсифікація сертифікатів забезпечить певну стабільність, інвестор не втратить більшої частини своїх грошей.

Негативних моментів у сертифіката на прибуток більше, перший - обмеження фінансових можливостей, яке виражається в неможливості спекулятивного заробітку. Сертифікати не котируються на біржах і не мають власного курсу, тому продавати їх по вагається цінами можна. Якщо стан справ в компанії сильно погіршиться, після її розпаду власник сертифіката не зможе отримати ніякого прибутку, продати сертифікат він теж не може.

Друге - сертифікат не передбачає права власника на отримання дивідендів, в той час як акція є джерелом пасивного доходу. Мала популярність сертифіката на прибуток обумовлена ​​тим, що основні можливості отримання доходу, властиві цінних паперів, у нього відсутні.