Атестат ФСФР

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Без папірця - ти комашка, заявляють мені родичі, дізнавшись, що моя "професія трейдер" не підтверджується абсолютно ніяким документом. Цей момент зацікавив мене і я, як то кажуть, заглибився в суть питання. Виявляється, цей папірець цілком можливо отримати, і вона буде відповідати найвибагливішим "бумажкотребователям".

Отже, почну з занудного екскурсу в історію..

Закони винайдені для блага громадян, як говорив Цицерон, для блага учасників фінансової сфери в березні 2004 року була "винайдена" ФСФР - федеральна служба з фінансових ринків.

Основне завдання організації - контролювати фінансовий ринок і всі що протікають в ньому процеси. Під егіду служби не потрапляють лише банківська і аудиторська діяльність. ФСФР контролює кредитні кооперації, мікрофінансову і страхову діяльність, стежить за роботою біржових посередників, біржових брокерів, а також регулює роботу товарних бірж. Загалом, вся діяльність служби спрямована на врегулювання вищевказаних фінансових процесів, згідно з буквою закону. Правда, у вересні 2013 року її скасували, але це відбилося швидше за все на назві - тепер це Служба Банку Росії з фінансового ринку. Але яке це інформація має відношення до нашого питання? Саме що ні на є пряме, саме цей орган наділений правом видати вам атестат.

Атестат ФСФР по іншому - ліцензія або офіційний державний документ, який підтверджує, що ви є фахівцем у фінансовій сфері, простіше, красивий листочок в рамочці з печатками і вашим прізвищем (рамочка додаткове обладнання).

Система отримання атестата ФСФР

Взагалі процес ділиться на два етапи. Спочатку вам необхідно підтвердити, що ваш вибір не випадковий, і ви володієте якимись елементарними уявленнями про економіку і зокрема про ринок цінних паперів. Якщо не схибили - то базовий іспит зданий. На цьому етапі ви нічого не отримуєте, крім як можливості перейти до другого етапу - складання іспиту на конкретний атестат. Варто також відзначити, що і підготовка та здача базового іспиту і іспиту по конкретному курсу мають певну вартість.

Які бувають атестати ФСФР

Існує всього сім видів атестатів ФСФР:

серія 1. 0 - брокерська, дилерська діяльність та управління цінними паперами

серія 2. 0 - діяльність організатора торгівлі та клірингова діяльність

серія 3. 0 - ведення реєстру власників цінних паперів

серія 4. 0 - депозитарна діяльність

серія 5. 0 - управління пайовими інвестиційними фондами

серія 6. 0 - діяльність спецдепозитарію

серія 7. 0 - діяльність недержавного пенсійного фонду

Отримати можна будь-який, все залежить від виду вашої діяльності.

Давайте розберемо більш детально. Припустимо, ви хочете працювати в брокерс компанії. У цьому випадку, після проходження базового навчання і здачі базового іспиту, вам знадобиться пройти навчання за курсом 1. 0 і здати знову ж за цим курсом іспит. І документ у вас. Якщо ви раптом передумали і вирішили поміняти вид діяльності або просто поповнити свою колекцію ліцензій - то можете, наприклад, скласти іспит з серії 1.6. У даній ситуації базовий вже здавати не потрібно.

Деяким складно відразу розібратися, яку вибрати програму. Це не проблема, коли ви виберете організацію, в якій будете проходити навчання, а їх, повірте, вистачає, фахівець з радістю розповість, що підійде саме вам.

Найчастіше йдуть вчитися на серію 1. 0 - це найбільш універсальна програма, вона актуальна для співробітників дилерських/брокерських і керуючих компаній, для банкірів, а також цікава всім, хто хоче документально закріпити свої знання в сфері цінних паперів.

Для працівників клірингової компанії і біржі необхідний атестат серії 2. 0. Під час підготовки до іспиту вам розкриють всі моменти організації торгівлі.

3. 0. Підійде для співробітників акціонерних товариств, яким необхідно стежити за реєстрами акціонерів. На курсі навчать вести реєстр, за всіма правилами, відповідно до норм встановлених законом.

Якщо ви співробітник депозитарію, то вам стане в нагоді курс 4. 0. Вам розкажуть про тонкощі роботи з цінними паперами, ви опануєте інформацією про зберігання сертифікатів цінних паперів, будете знати, як провести розрахунки по операціях з цінними паперами, як нараховувати та виплачувати дивіденди і т.д.

Сертифікат 5. 0, для фахівців, які працюють з ПІФами. ПІФ - пайовий інвестиційний фонд. Це коли певна кількість інвесторів об'єднує свій капітал і довіряє його у владу керуючої компанії. Коли вартість акцій почне рости, то виросте і прибуток інвесторів. Так само ця серія для фахівців керуючих недержавними пенсійними фондами та інвестиційними фондами.

Серія 6. 0 потрібно співробітнику спецдепозітаріев пайового інвестиційного фонду або недержавного пенсійного фонду.

Що стосується останнього пункту, то склавши іспит ви отримаєте документ, який підтверджує, що ви володієте всією необхідною інформацією суто про недержавні пенсійні фонди, і можете стати повноцінним співробітником.

У будь-якому випадку, консультант не кине вас напризволяще при виборі і допоможе розібратися "що з чим їдять".

Різні організації пропонують різні види навчання. Можна отримати сертифікат навчаючись дистанційно, освоювати матеріал самостійно, перевіряти себе на тренажерах, а потім здавати іспит. Але, звичайно, ефективніше пройти навчання стандартним чином: прийшов, послухав, запитав, запам'ятав. Тут вже як у кого часу вистачає. Притому, на увазі конкуренції, навчальні центри намагаються залучити клієнтів і проводять всякі акції, типу купи один банан, а другий безкоштовно, або "осінній ценопад!!!"

Чи потрібен взагалі атестат ФСФР?

Аналізуючи власний досвід, хочу зазначити, що даний документ мало що змінив у моїй професійній діяльності. Так, у багатьох організаціях, фінансового сектора, атестат вимагають, іноді кажуть, що він буде необхідний, але можна і почекати. Сказати, що в процесі навчання і здачі іспиту я отримав якісь сверхнеобходімие знання - немає. Так, був, звичайно новий матеріал, було цікаво, але конкретно мені це особливо не знадобилося, правда зізнаюся, папірець з печатками у мене завжди під рукою).