@Big Short @

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

У минулі вихідні пройшов передпрем'єрний (limited release over the weekend) показ фільму "The Big Short", знятий за однойменною новелою Майкла Льюїса про фінансову кризу 2008 року.

Предмет фільму виключно складний. Навіть Майкл писав для Vanity Fair, що "Єдина проблема про яку я взагалі не парився в процесі написання, так це як його написати так, щоб захотіли зняти за мотивами твору художній фільм. Ну погодьтеся, хто піде в кінотеатр, щоб подивитися фільм про кредитно-дефолтних свопах???
"What this film about - CDS - What the fuck! " - віщувала екзальтована дама на Bloomberg місяць назад)))

//www.cnbc.com/2015/12/14 the-big-short-is-actually-pretty-funny-commentary.html

"Коли ми підійшли до кінотеатру, причому за 40 хвилин до початку, ми прилаштувалися в чергу, в кото ой вже було 40 чоловік. Коли ж почали впускати до зали, озирнувшись назад, ми нарахували не менше 80-ми персон "
Причому фільму 18+)))
Прем'єра 04. 02.2016

Але що робити true трейдеру, що б підійти до фільму "підготовленим"..
1. Перечитать Біг шорт - нудно
//www.litmir.co/br/?b=189081
2. Подивитися Too Big to Fail - банально
//my-hit.org/film/12899/
3. Можна звичайно вдариться по documentary і забити такі теми як Inside Job, Last days of Lehman, Meltdownи всякі і отримати від 3 до 10 годин відео, де різного роду "учасники" розповідатимуть, як воно було - нудно і банально в двійні!!!

Я ж пропоную шанувальникам предмета екранізації реальний Single malt
1. Почнемо з простого курсу відео лекцій MIT Sloam # Finance #, викладач - Andrew Lo, Professor of Finance at the MIT Sloan School of Management. 20 лекцій по 1 годині. Якщо чесно, нічого особливо. Лекції як лекції, все ті, хто вивчав теорію фінансів в перекладі, нічого нового не знайдуть. У Yale Шиллер oyc. yale.edu/economics/econ-252-11, лауреат, між іншим, Нобелівської премії з економіки за 2013 рік, читає набагато цікавіше. До речі, навіть десь бачив російською мовою.
У чому фішка, запитаєте Ви? Я відповім..

Лекції проходять Восени 2008 - в ВЕРЕСНІ!!!
І ми маємо он-лайн коментарі в реальному часі найбільшого банкрутства в історії США від професора економіки! Студенти звичайно як завжди, намагаються зірвати лекції, кашляють і чхають постійно. Псують сприйняття. Може бути тому що осінь, а може бути тому що Піндос. Але то такоє.. Мені було цікаво, але якщо вас такий розвиток сюжету не вражає, переходимо до пункту 2. Там є у мене!
2. Last but not least
Як же вгадали))) під прем'єру, чорти!
7 December 2015 відкритий FREE Course від того ж Єля на тему.. The Global Financial Crisis


//www.coursera.org/learn/global-financial-crisis/home/welcome

Лектори - Andrew Metrick - професор, батько якого працював в Bear Stearns в 2007-2008 році
і..
увагу

Тімоті Гайтнер - власне кажучи, 75 міністр фінансів США, 9-й президент ФРБ NY, член Більдербергського клубу, Ради з міжнародних відносин, президент, директор визначення політики Міжнародного валютного фонду, член Групи 30 (G 30), службовець фірми Kissinger & Associates ( Кіссінджер і партнери), автор недавніх фінансових "порятунків" 2008 [від фінансових крахів за рахунок держбюджету], учень Lawrence Summers (Лоуренс Саммерс) і Robert Rubin (Роберт Рубін).

Ці хлопці говорять не менше слів, але більше показують, оперують реальними даними, підготували купу графіків, дуже просто вводять вас в дуже непростий світ структурованих фінансів. Вообщем воно варте того. Я думав, що вивчивши хронологію, прочитавши до десятка книжок за темою, переглянувши до десятка фільмів (дуже чекаю Біг Шорт), вже я то маю уявлення про механізми, причини і наслідки.. а хер там!!!
Коротше, якщо ви хочете знати чим libor відрізняється від ois, як в мить може зміниться ліквідність на ринку Репо, що таке ABСS, чому JP Morgan вимагав довнести 5 ярдів від Леман, як потрапила в пастку ліквідності AIG, і чому взагалі фінансова система існує до досі в такому вигляді.. WELCOME!