Як заводський роботяга в uTC FORTS брав участь. День 6.

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Думки про прогрес.

Добрий вечір!

У минулому пості була детально описана моя статистика і зроблені деякі висновки з цього приводу. Однак, на цьому я не зупинився. І всьому виною вже згадувана книга "Один хороший трейд" У ній досить часто повторюється одна і та ж фраза: " Початківець трейдер повинен прогресувати ". Причому акцент робиться не просто на прогрес, а на його швидкість. Взгянув на себе з боку, я раптом зрозумів, що абсолютно не розумію, КУДИ мені прогресувати. Тобто спочатку немає плану навчання! Як же так? Адже і в школі, і в інституті, і в тому числі на новому місці роботи завжди є якийсь план по формуванню з "сирого матеріалу" якогось готового фахівця або хоча б "напівфабрикату". А у мене з трейдингом в цьому плані тиша.. Причому згадана книга підливає масла в вогонь і показує, а іноді навіть і розбирає деякі прийоми, техніки, можливості.І від усього цього недосяжного достатку нудно.

ОК. Вирішив взятися за питання. Спочатку захотілося зрозуміти ті моменти, які можуть підсилити мій алгоритм, побудований на торгівлю від рівнів. Пошукавши в інтернеті, знайшов кілька статей, які пропонують використовувати стрічку для того, щоб краще розуміти поведінку продавців і покупців поблизу важливих рівнів. Результатом оволодіння такою технікою є найкраща точка входу, ніж за графіком, і менша ймовірність схопити лося.

Трохи замислившись я згадав кілька угод, в яких мій ордер забирався Огроменное свічок і відразу ж вибивався з стопу. Так, безумовно, розуміння поведінки ринку у рівнів мені не завадить.

На жаль, чогось путнього на тему читання стрічки не знайшлося. Крім рад, до яких я, напевно, і сам би незабаром додумався:

  • спостерігати за стрічкою, щоб розуміти, коли вона прискорюється
  • помічати, на яких обсягах виконуються ринкові заявки
  • виявляти рівні, на яких формуються стійкі лімітні заявки

Оскільки метою для мене є підвищення своєї майстерності як трейдера, я вирішив уже зараз працювати зі стрічкою, почати звикати до неї і намагатися розуміти. Надалі, впевнений, знайдеться необхімая інформація, яка розставить все по поличках. До речі, якщо хтось може щось підказати/порекомендувати - буду дуже вдячний.

Загалом, план на день такої. Оскільки за відомою статистикою перша половина дня - не найкращий час для мого алгоритму, я вирішив що саме в цей час і буду торгувати по стрічці і хвилинному графіку. Так, я розумію, що це ризики. Але також розумію, що не рухаючись далі ні про яке трейдингу не може бути й мови. Отже, беру 1 контракт і намагаюся входити згідно вищепереліченим рекомендаціям.

Угоди. Нафта.

Ви, звичайно, помітили, що якщо раніше у мене було написано " Угода №1 ", То зараз номера немає. Так, сьогодні це так, оскільки угод було багато. Масштаб трагедії можна подивитися на зображенні. І це тільки нафту..

Але, про все по порядку.

Перша угода була на рівні 31. 65, де продавці досить стійко тримали ціну. Побачивши, що покупки по маркету знизилися, я зайшов по 31.63 в шорт з коротким стопом в 0.07п. Мета поставив 31.36, оскільки рівень був на часовіке.Але побачивши, що 31.36 "прошили" і не помітили, додав ще 1 контракт. Тепер мета була вже 31.05, оскільки кругла цифра. При цьому вирішив, що один контракт закрию, а другий буду тримати до 30.87. Виконання першої мети не змусило себе чекати. З другої виявилося складніше. Ціна поповзла вгору і я вирішив перетягнути стоп за хай свічки. В результаті мене вибило за таким "трейлинг". Проте угода в плюсі.

До речі, з приводу перенесення стопа. Я для себе вирішив так. Краще переносити стоп і не втрачати. Якщо ціна раптом повернеться до рівня, за яким було здійснено вхід, то ніхто не знає, з яким настроєм вона повернулася. Тому доцільно ще раз подивитися на її поведінку і ще раз увійти, якщо на те будуть підстави.

2-я угода - поскупився стоп і мене дуже битро викинуло з позиції. Але помітивши, що поведінка продавців таке ж як і в 1-ій угоді, увійшов ще раз, але вже 2 контрактами. Так відбулася третя угода, яка в точності повторює 1-у - 1 контракт закрив за метою 31. 05, а другий по трейлинг-стопу.

4-я і 5-я угоди, на жаль, не увінчалися успіхом, хоча і поведінку емітента було більш-менш зрозумілим і напрямок руху було зрозуміле вірно.

Це що стосується нафти.

Угоди. РТС.

Переходимо до наступного інструменту. Це РТС.

Тут торгівлю вів не так активно, оскільки волатильність тут більше, вартість пункту вище і ціна помилки, відповідно, серйозніше. Тому стоп спочатку намагався зробити якомога менше (в межах розумного). Планірвоал брати по 300 пунктів з ризиком в 100 і виходити. У 1-ій же угоді за необгрунтовану жадібність (стоп -50п) був покараний. У другій угоді, дочекався закріплення на 1-му графіку під 68130, побачив купу ордерів по 68120, що не відкуповуються, і виставив шорт по 68110. Через 5 хвилин вже спрацював тейк-профіт на 67800. Все як і хотів. 4-я угода - відгомін криворукості. Виставив ордер, але не на продаж, а на покупку (ИДИОТ!). Закрив миттєво по маркету і нічого не втратив. На жаль мізків не вистачило натиснути на кнопку SEND 2 рази, щоб відразу ж і увійти в бажаний шорт, який міг би добре відпрацювати.

Підсумки експериментів.

У загальному і цілому за день експериментів я заробив 476. 74 р, що дає мені +1 позитивний день в конкурсі і невелику компенсацію відставання від графіка в досягненні норми прибутку.

На щастя, я не маю ілюзій і розумію, що напевно протягом усього дня мені щастило. Може, звичайно, мені дійсно щось в склянці зрозуміло, але абсолютно точно дані "поняття" ніяк в голові не систематизовані. Буду ввечері і вночі шукати будь-яку інформацію по роботі зі стрічкою, а завтра продовжу практикуватися.

До речі, подивившись на графіки, з подивом виявив, що не пропустив жодного входу за алгоритмом. Їх не було. Точніше був один з Ощад, але ціна знаходилася в зоні відкриття і абсолютно незрозуміло було, куди буде рух. Можливості були в обох напрямках. Так що все сьогоднішнє "дійство" шкоди торгівлі за алгоритмом не принесло.

Такий видався день.

Дякую за увагу!

Ще раз прошу всіх-всіх-всіх порекомендувати якусь літературу/відео по тематиці роботи зі стрічкою. Плюс в карму гарантовано!