Арбітраж на «м'яких валютах»: стакан наполовину порожній

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

« М'якими валютами» називаються неконвертовані або обмежено конвертовані валюти, які схильні до відносно великим курсовим коливанням через економічні та політичні чинники. Вона протиставляється твердої або вільно конвертованій валюті. Історично в Росії і країнах СНД до подібних валют прийнято відносити валюти країн колишнього СРСР.

Що таке «м'які валюти»?

«М'які валюти» є цікавим високоризиковий і високоприбутковий інвестиційний інструмент міжбанківського ринку . Точніше, представляли. Світанок торгівлі валютами колишніх радянських республік, які в більшості своїй не мали вільної конвертації, припав на перше десятиліття після розпаду Союзу. В даний час інвестиції в «м'які валюти» практично не ведуться в силу різних законодавчих обмежень, хоча на Московській біржі і в наші дні існують склянки з «м'якими валютами» - білоруським рублем, українською гривнею і казахським тенге.

Як заробляти на «м'яких валютах»?

В середині 90-х рр. угоди з «м'якими валютами» забезпечували дуже високу маржу в силу панував на ринках хаосу. Курси «м'яких валют» за тиждень могли змінитися на 20%. Відбувалося драматичне знецінення валют, і не раз траплялися ситуації, коли хтось десь не виконував умови, і буквально за кілька днів набігали чималі курсові різниці. Проте, даний ринок був дуже цікавий і вельми прибутковий.

Я можу пригадати близько 20 банків, з якими доводилося стикатися, працюючи з «м'якими валютами».Доходило до того, що більше половини валютних операцій деяких кредитних організацій проводилися знеконвертованими валютами. Зміст зводився до банального арбітражу - національні валюти країн СНД тоді котирувалися з величезними спредами. На цих невідповідності в ціні і виходило робити вигідні угоди. Ніяких алгоритмічних роботів не потрібно було.

З особистої практики - опишу коротко яскраву високоприбуткову операцію: в 1993-му році я котирував український карбованець до казахського рубля (це ще до введення казахського тенге і української гривні). Купив по 2, продав по 5, практично отримав 150% доходу.

Що заважає торгівлі «м'якими валютами»?

Однак поступово доступ до ринку «м'яких валют» ставав все більш зарегульованими . Місцеві обмеження по країнам колишнього СРСР призвели до того, що ліквідність ринку зменшилася досить сильно. Поступово основні розрахунки стали вестися в доларах США або євро. Відбувся масовий результат від національних валют. І однією з важливих причин цього став той факт, що багато клієнтів просто стали уникати серйозних валютних ризиків.

Спочатку істотно зменшилися розрахунки в узбецьких сумах; потім в білоруських рублях. Введення обмежень в законодавство Білорусії пояснювали тим, що російські і прибалтійські банки «розгойдують» валюту країни. Потім ввела обмеження Україна - куплену гривню стало неможливо продати за долар, валюту першої категорії і юрисдикції. Більш того, в 2004 році Україна потрапила в список країн, які ухиляються від інформування про терористів. Через це виникли складнощі з веденням місцевого коррахунки: про кожну операцію потрібно було звітувати контрагенту.Пізніше на Україні почалися перші гучні виборні процеси, виникали серйозні політичні ризики. Всі ці місцеві нюанси значно ускладнили торгівлю «м'якими валютами». Нарешті, в даний час практично всі операції між Росією і Україною припинені в силу геополітики.

Політичні ризики , які практично повністю перекривають прибутковість, є важливим фактором, який призвів до занепаду ринку «м'яких валют». Проте, я можу стверджувати, що деякі алготрейдери досі розглядають можливості роботи з «м'якими валютами», наприклад, на українських торговельних майданчиках, - аж до використання місцевого юридичної особи.

Непотрібна екзотика

В даний час торгові майданчики пропонують «м'які валюти» як додаткову екзотику. Будь-який приватний інвестор, щоб торгувати на ринку валют країн СНД повинен добре знати продукт і місцеву інформаційне середовище. Тут слід пам'ятати, що такого роду інформація щодо обмежена, і навіть якщо що трапляється, інтерпретувати новини не завжди легко. Наведу приклад останніх подій у відносно спокійній Вірменії. Важко оцінити, у що могли перелити хвилювання в Єревані - і в усе, що завгодно, навіть в революційні процеси.

Як підсумок, ситуація на ринку «м'яких валют» в 2015 році така, що велику суму купити представляється нелегким завданням . Більш того, не всякий банк країн СНД пропустить гроші з клієнтського рахунку в сторону російського банку: валютне законодавство інших країн обмежує багато операцій. І ще - вкрай мало бажаючих купити, наприклад, білоруський рубль. Ринок «м'яких валют» країн СНД буквально «схлопнув», і по суті, можна констатувати його повна відсутність.Звичайно, якісь угоди йдуть раз на півроку-рік, але в цілому, цей ринок, зі своїми величезними ризиками і спредами, інвесторам поки нецікавий.

Стаття представлена ​​в 96 номері журналу ForTrader. org

Ще про торгівлю на фондових ринках Росії
  • Як новачкові правильно читати аналітику? Свіжий погляд VS біржова мудрість
  • 5 біржових «мудростей», обнуляє ваш реальний рахунок
  • 15 простих правил внутрішньоденної торгівлі