На тлі кліматичної кризи "сонячна" компанія abengoa SA (ABGB) йде на дно

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Справи іспанської компанії-виробника сонячної енергії Abengoa SA довгий час йшли якнайкраще. Агресивна ринкова політика, яка стала можливою завдяки показному зростання Abengoa, допомогла компанії продати бонди на суму понад $ 1. 1 млрд. Всього за кілька місяців. А вже через кілька місяців фірма отримала ще й $ 1.5-мільярдну гарантію по кредиту від уряду США на будівництво сонячної електростанції в штаті Арізона.

За наступні кілька років Abengoa з електричної компанії, заснованої в Андалузії (регіон Іспанії) понад сімдесят років тому, перетворилася на світового технічного гіганта. Фірма займалася не тільки установкою сонячних електростанцій, а й працювала в сфері транспортування енергії, а також займалася технологіями опріснення води.

Економічна експансія Abengoa розрослася від Бразилії до Індії, і кожен їхній новий проект приносив їм все більше і більше прибутку. Однак інформація з приводу боргових зобов'язань компанії трималася в таємниці. Виявилося, що на те були причини: її борг виявився занадто великим. Навіть паризька конференція з питань клімату, яка зібрала в одному місці всіх світових лідерів і обіцяє підписання міжнародної домовленості щодо кліматичних змін і покликана направити інвестиції на розвиток екологічно чистих джерел енергії, не допомагає Abengoa боротися за виживання на ринку. У разі її остаточного відходу компанії Іспанію очікує найбільший корпоративний колапс в історії.

"Інвестори не стали виводити свої активи, тому що були впевнені, що компанія Abengoa занадто велика, щоб потонути", - розповів інвестиційний аналітик лондонської фірми LNG Джордж Какніс.

Розв'язка ближче ніж здається

У листопаді після місяця коливань компанія почала стрімко йти на дно. Минулого тижня Abengoa звернулися із запитом про попередню захисту від вимог кредиторів, запустивши тим самим для себе зворотний відлік. Якщо компанії не вдасться досягти певних домовленостей з кредиторами до кінця березня, вона змушена буде звернутися із запитом про повну захисту, а згідно зі статистикою рейтингового агнетства Axesor, в Іспанії цей процес в 90% випадків закінчується повною ліквідацією фірми.

"У мене немає ніяких міркувань з приводу того, які заходи Abengoa можуть зробити для уникнення колапсу. Щоб залишитися на плаву і завершити розпочаті проекти, їм потрібно занадто багато грошей. Я дивлюся на її перспективи з великим песимізмом", - висловив свою думку аналітик з незалежного агентства Spread Research.

Судячи з усього, приналежність компанії до вищого ешелону іспанських установ ні на йоту не полегшило їм висновок потрібної угоди.

Компанія давно відома своїми тісними зв'язками з членами уряду і їх родичами. Наприклад, колишній глава штату Нью-Мексико і член кабінету міністрів Білла Клінтона в 1990-х роках Білл Річардсон зараз займає пост міжнародного радника в Abengoa Yield Plc - незалежної організації, розкрученої "великими" Abengoa.

Загальний борг батьківської компанії становить 8. 9 млрд. Євро, проте зафіксувати його точний обсяг досить складно через її 607 дочірніх компаній, 17 компаній-партнерів, 28 спільних підприємств і 244 змішаних підприємств в більш ніж 50 країнах (станом на 2014 рік).

Кредитори вже готуються до битви. Кілька банків, в тому числі Banco Santander SA і HBSC Holdings Plc найняли аудиторів з KPMG і адвокатів з юридичної фірми Uria Menendez і в понеділок провели з ними зустріч, на якій почалося обговорення розміру боргу Abengoa, а також спроба визначити, скільки грошей їм потрібно для того, щоб уникнути банкрутства. Радники компаній Houlihan Lokey Inc і Clifford Chance, найняті власниками бондів компанії, в число яких входять BlackRock Inc. і Centerbridge Partners LP, у вівторок провели конференцію по схожим питань.

З другої половини 2014 року Abengoa довелося зіткнутися з багатьма проблемами: це і підвищення податків, і зниження цін на енергію, і зменшення обсягу субсидій.

Фінансовий інжиніринг

За заявою інвесторів, в листопаді Abengoa раптово перекваліфікували деяку частину своїх бондів з метою приховування реального стану справ фірми.

Цей хід компанії став причиною зростання стурбованості з приводу того, що цінні папери, випущені Abengoa Greenfield SA, втратять свої корпоративні гарантії виконання зобов'язань. Навіть незважаючи на те, що компанія запевнила громадськість в тому, що її цінні папери все ще досить захищені, інвестори почали поглядати на вихід. Відбувся колапс бондів Abengoa, в результаті якого всього за 2 дні вони впали майже на 20%.

З тих пір компанія всіма силами бореться за збереження довіри позичальників. Однак її успіхи в цьому досить сумнівні: частина інвесторів відмовилася відсувати терміни погашення боргу більш, ніж на один місяць.

Проте, кампанія з підвищення комунікації та прозорості принесла свої плоди, і Abengoa вдалося укласти угоду з EIG Global Energy Partners LLC з передачі частково завершених проектів змішаним підприємствами в березні. Потім фірма продала ще 375 млн. Євро нових бондів.

Розчаровані власники облігацій

Abengoa в черговий раз здивували кредиторів заявою про те, що в липні компанія має намір змінити гарантії на свої конвертовані та обмінювані облігації. Це дещо розчарувало багатьох власників сміттєвих облігацій фірми і лише посилило невпевненість громадськості з приводу методів ведення обліку Abengoa.

Оскільки компанію вже ловили на махінаціях зі своїми борговими цінними паперами, інвестори вимагають від неї все більшої прозорості.